2019 Németország Visa Expecters

ÜDVÖZÖLJÜK AZ ALMANCAX FÓRUMON. MINDEN INFORMÁCIÓT, AMIT KERES NÉMETORSZÁGRÓL ÉS A NÉMET NYELVRŐL, FÓRUUMUNKBAN MEGTALÁLHATJA.
    Blue34
    Résztvevő

    Ezt a témát barátainknak indítom, akik 2019-től megosztják elképzeléseiket a vízumkérdésekkel kapcsolatban, remélem, minden mindenki számára előnyös lesz...

    Olvastam mindazt, amit írtál. Nagyon jól értem, és ha ugyanazokat a dolgokat mesélem újra és újra, mindannyian unatkozni fogunk ebben a nehéz folyamatban, igen ..
    Addig is köszönöm ☺️ Hosszú a várakozási időm, de most csatlakoztam a fórumhoz ... remélem, mielőbb ide írod a jó hírt your Uram mindannyiunknak segít

    Jobb később, mint soha. Nagyon nehéz várni. Köszönöm a jókívánságokat. Itt néha-néha betérek, mivel hasznosnak találom az ugyanabban a problémában szenvedő emberek által itt közzétett bejegyzéseket.
    A történelem során alkalmazott emberek többsége elment. Remélem, hogy mindannyian a lehető leghamarabb eljutunk a családunkhoz. A tiéd 🙋🏻‍♀️

    ozzzyj
    Résztvevő

    # 475 A feleségem török ​​állampolgár, célom Augsburg. Decemberben a feleségem küldött egy e-mailt, és válaszul az ottani illetékes hatóságnak azt mondták, hogy az irataim Ankarában vannak, de tisztában vagyunk férje muracyadjával. Innen küldök e-mailt a konzulátusnak, de nincs válasz, nincs telefonhívás. Mennyi időbe telhet egy dokumentum elmenése? 2 hónap telt el, a dokumentumokat még mindig Ankara várta, és ma már 80 napja van, még mindig nem világos, hogy a dokumentumok eltűntek-e vagy sem 😥

    Általában, ahogy a konzulátus mondja, az irataink 1-4 héten belül eljutnak a város külföldinek fiókjába, amelyre jelentkezik, de mielőtt az iratai távoznának, a vízumkérelem után egy ideig megjelenik az ottani rendszerben, szerintem valami Ez velem történt. Aztán elment, a következő héten, még akkor is, amikor megkérdezte a feleségemet, azt mondták, várunk még 1 dokumentumot ..
    Neked sem kell ennyi időbe telni, de ez egy olyan furcsa folyamat, hogy mindenkinek teljesen más lehet a tapasztalata, mint a másiké. Ha az olvasottak alapján hozzászólnék, akkor írunk és olvasunk, hogy megpróbáljunk rajzolni egy tiszta minta, de nincs konzisztencia, nagyon elkeserítő. :/ Remélem hamarosan megírod a jó híredet.. Küldhetsz e-mailt vagy felhívhatod a konzulátust.A 90 napod az információszerzésre már majdnem lejárt.A feleségednek is fel kell vennie a kapcsolatot azzal az intézménnyel ahol lakik.Remélem. jó híreket kapj 🙏🏻

    ozzzyj
    Résztvevő

    Jobb később, mint soha. Nagyon nehéz várni. Köszönöm a jókívánságokat. Itt néha-néha betérek, mivel hasznosnak találom az ugyanabban a problémában szenvedő emberek által itt közzétett bejegyzéseket.
    A történelem során alkalmazott emberek többsége elment. Remélem, hogy mindannyian a lehető leghamarabb eljutunk a családunkhoz. Egyébként azt kérdezte, a feleségem Magdeburgban él. A tiéd 🙋🏻‍♀️

    Igen, azt vettem észre, hogy 4 nap van köztünk és köztetek, az utánunk jelentkezők nagy része elhagyta a tanfolyamot és a fórumot is... Isten segítsen minket is 🙏🏻 Ő óvja idegrendszerünket 😁. Követni fogom a jó híreidet és a fejleményeket 🙏🏻

    metin82
    Résztvevő

    Igen, különböző folyamatok vannak, pontos információ stb. nem elérhető, kétszer írtam e-mailt az ankarai konzulátusra, senki nem válaszolt, a telefonszámon próbáltam elérni őket. Ahogy mondani szokták, 2 nap múlva letelik a 10 hónap, akkor van jogom kérdezősködni, nézzük mi a vízum menetem. Köszönöm a válaszokat, remélem mindenki jó híreket kap

    ozzzyj
    Résztvevő

    Igen, különböző folyamatok vannak, pontos információ stb. nem elérhető, kétszer írtam e-mailt az ankarai konzulátusra, senki nem válaszolt, a telefonszámon próbáltam elérni őket. Ahogy mondani szokták, 2 nap múlva letelik a 10 hónap, akkor van jogom kérdezősködni, nézzük mi a vízum menetem. Köszönöm a válaszokat, remélem mindenki jó híreket kap

    Igen, sajnos a bizonytalanság a legbosszantóbb a munkában, külön probléma, hogy telefonon vagy levélben el lehet érni az itteni konzulátust.. A külföldiek kirendeltsége sajnos olyan, mint a fal, nem adnak tájékoztatást 😬
    Van egy téma, amire kíváncsi vagyok, ha valaki tud és tud választ írni azt nagyon megköszönném. Nagyon örülnék ha valaki tud választ írna 🙏🏻 előre is köszönöm

    Igen, sajnos a bizonytalanság a legbosszantóbb a munkában, külön probléma, hogy telefonon vagy levélben el lehet érni az itteni konzulátust.. A külföldiek kirendeltsége sajnos olyan, mint a fal, nem adnak tájékoztatást 😬
    Van egy téma, amire kíváncsi vagyok, ha valaki tud és tud választ írni azt nagyon megköszönném. Nagyon örülnék ha valaki tud választ írna 🙏🏻 előre is köszönöm

    Ha nincs gond a házastárs tartózkodási engedélyével, ha már van munkád, házad, ahol családként élhetsz, szerintem nem kapsz elutasítást. Nem szükséges német állampolgárnak lenni.

    ozzzyj
    Résztvevő

    Ha nincs gond a házastárs tartózkodási engedélyével, ha már van munkád, házad, ahol családként élhetsz, szerintem nem kapsz elutasítást. Nem szükséges német állampolgárnak lenni.

    A feleségem német állampolgár, de továbbra is úgy gondolom, hogy ennek anyagi okai vannak. Nem hallottam, de ebben a folyamatban hülyeségek ragadnak meg az ember fejében 🤷🏻‍♀️


    :D

    metin82
    Résztvevő

    85 napos jelentkezésem után végre elment a posta, és Németországból kérik a szükséges dokumentumokat. Közvetlenül ügyvéddel küldik az iratokat, ő mindent elintéz, különben sokat várnak, még a posta is 85 nap alatt ment Ankarából 😤

    Gokturk45
    Résztvevő

    Először is türelmet kívánok mindenkinek aki vízumra vár.Ma megérkezett a vízum,de nincs pecsét a vízumon.Ez gond lesz? Tud valaki erről?

    Dilek Han
    Résztvevő

    :)

    Merhabalar
    Ankarából jelentkeztem 17.12.2019-én.Az első házasságom a feleségem 2.házassága.A feleségemnek 1 gyermeke van az első férjétől.A feleségem török ​​állampolgár.Eddig nem volt hang,nem jött levél, nem hívó A feleségem Berlinben él, 2800 euró fizetést kap és egyedül van az édesanyjával.Az anyja házát mutatta meg otthonának.

    Hello először
    Itt senki sem tudja megjósolni, hogy mikor adják ki a vízumot.
    A vízum jóváhagyásának dátuma a város külföldi fióktelepének sűrűségétől és működésétől, valamint az Ön feltételeitől függ (egyes esetekben a folyamat kicsit tovább tart, ha keresztkérdésre van szükség). A vízum jóváhagyási folyamata városonként változik. Vannak, akik rövid időn belül, például 3 hét alatt megkapják a vízumengedélyt, míg mások hosszú idő, például 5-6 hónap után is megérkezhetnek.
    Megosztottad, hogy a házasságod májusban van. Miért kértél ilyen későn időpontot? Én is 2 hónapot vártam az időpontra. Sok időt veszítettél, például 7 hónapot, ezért kíváncsi voltam.

    Dilek Han
    Résztvevő

    :)

    Dilek Han
    Résztvevő

    :)

    Merhabalar
    A feleségem a testvérével dolgozott munkásként, a bátyja pedig felmondta a biztosítását, és az esküvő napját követően más munkahelyen kezdett dolgozni, azt mondta, hogy a nyelvtanfolyam munkadokumentumai előtt nem fog tudni időpontot egyeztetni velünk. 6 hónapig lejárt, velünk kell várni.

    Nagyon jól megértelek. Néha balhék történnek az életben. Augusztusban tartottuk az esküvőt, és szeptembertől novemberig vártam a találkozót. November óta várok a vízum jóváhagyására. A külföldi kirendeltség nagyon elfoglalt, feleségem körülbelül 4 hete küldött e-mailt a külföldieknek. A múlt héten levélben elküldött válaszban azt a hírt kaptuk, hogy "a konzulátustól küldendő dokumentumok még nem jutottak kezükhöz, türelmesen várnunk kell a túlzott intenzitás miatt".
    Nem tudom elképzelni, hogyan nem tudta a konzulátus ilyen hosszú idő (2.5 hónap) alatt eljuttatni a dokumentumokat a külföldiek fiókjához. Kíváncsi vagyok, van-e probléma a konzulátussal, vagy van-e lehetőségünk keresztkutatásra szólítani, ha a várakozási idő meghaladja a 2.5 hónapot. (Van egy olyan érzésem, hogy néhány napra keresztkutatásra hívnak minket) Ma már 78 nap telt el, mióta jelentkeznie kellett. Remélem, rövid időn belül jó híreket kapunk. 🙋🏻‍♀️

15 válasz megjelenítése - 481-től 495-ig (összesen 537)
  • A téma megválaszolásához be kell jelentkezned.