2019 Németország Visa Expecters

ÜDVÖZÖLJÜK AZ ALMANCAX FÓRUMON. MINDEN INFORMÁCIÓT, AMIT KERES NÉMETORSZÁGRÓL ÉS A NÉMET NYELVRŐL, FÓRUUMUNKBAN MEGTALÁLHATJA.
    Blue34
    Résztvevő

    Ezt a témát barátainknak indítom, akik 2019-től megosztják elképzeléseiket a vízumkérdésekkel kapcsolatban, remélem, minden mindenki számára előnyös lesz...

    Mervewehrlin
    Résztvevő

    Először is türelmet kívánok. Rendszerint bérszámfejtést, ház- vagy bérleti szerződést kérnek a Németországban lakó házastársadtól.
    Rossz volt, hogy kétszer kértek kiegészítő dokumentumokat, és mivel további dokumentumokat kértek, a folyamat gyorsan lefut. Javaslom, hogy nézze meg ezt a szempontot. A folyamat nehéz és fárasztó mindannyiunk számára. Például november 4-e óta nincsenek híreim. Az egyetlen gyógymódunk az, hogy megvárjuk és nyugodt legyünk

    Esküszöm, annyira értelmetlen. Ennek során a feleségem elment a külföldiek ottani irodájába, és elmondták nekünk. De fizikailag várták az irataimat, és valószínűleg a rakományban voltak. Vannak elektronikus dolgaik. Mit értem, ez egy káosz. Ha az eredetit küldik, akkor miért külön kérik a további dokumentumokat, és miért nem kapják meg, ha időben beérkeznek? Az ott lévő férfi azt mondta, hogy zsúfoltak, még nem ellenőrizte az irataimat, de mégis azt mondta, hogy gyorsan mehet a folyamat, és homályosan beszélt. Ez a dokumentumigénylési folyamat azonban hála Istennek gyors. A feleségem szerdán hagyja el ezeket az iratokat. Esküszöm, lelkileg nagyon fárasztó ez a folyamat.. Isten könnyítse meg mindannyiunk dolgát, minél előbb szerezzük meg a vízumot.

    atknemn
    Résztvevő

    Néhány kérdést tisztázni kell a vízumkérelmével kapcsolatban.
    Szóval kérlek
    17.12.2019-én
    Ezzel a levéllel jöjjön el a vízumrészleg 1. számú pénztárához.
    Üdvözlettel
    A Németországi Szövetségi Köztársaság főkonzulátusa, Isztambul
    Vízum szakasz

    Október 30-án kértem családegyesítési vízumot, és ma kaptam egy ilyen e-mailt. a feleségem német állampolgár
    Dolgozik, és jó a jövedelme. Otthon tartottuk, odaadtam a róluk szóló dokumentumokat
    Ez a folyamat azon a napon zárul le, amelyet hívtak, vagy tovább tartana, még nem egy cikkben jöttem a feleségemhez, lesz-e keresztkérdezés, vagy mi történt azokkal, akik tapasztalták ezt a folyamatot, hogyan ért véget?

    Mervewehrlin
    Résztvevő

    Nem adtad az útlevelet? Általában raktérrel érkezik, ha megadják? Ha még nem adta meg, akkor kiállította a vízumát, és azt akarják, hogy az útleveled nyomtassa ki ezt a kortyot.

    Van ilyen helyzet. Néha sem a konzulátus, sem a külföldi kirendeltség nem tudja kezelni a tranzakcióikat anélkül, hogy akár 1 dokumentumot is kérne tőled. Általában ennek a feleségnek állandó munkája van, és ha a házban, amelyben él, a nyilvántartás szerepel a németországi rendszerben, a vízum néha kérdés nélkül jön ki. A Capraz megkeresése vagy a házastárs megkérdezése gyakran történik, ha valami hiányzik vagy nem stimmel. A feleségemnek sem tettek fel kérdéseket. Csak az új otthonra akarták a szerződést, mivel az éppen otthonába költözött, mert lakhelyét másutt látták. :) Aztán kiadták a vízumot.

    Nagyon sokat segítettél, még egyszer nagyon köszönöm. A feleségem 8. hónapja dolgozik a munkahelyén, ami azt jelenti, hogy új munkahelye van és lakcímváltozás is van. Szóval azt hiszem, az általad elmondottak alapján beszélek, ezért kérték. A feleségem elment a külföldiek irodájába, és ott egy férfi nézte az aktánkat. Azt mondták, náluk van az akta, de várják a rakományt. Az aktáim eredeti példányára vártak. A férfi azt mondta: "A konzulátus felhív és közli a hiányzó dokumentumokat, de ha akarod, hagyd itt" - mondta a feleségemnek. Úgy értem, nincsenek eredeti dokumentumok, de a férfi látta a nevemet a rendszerben. Így tájékoztatott. Ezért szerinted a feleségemnek meg kellene várnia az eredeti dokumentumok megérkezését? A többi dokumentumát kézbesíteni, vagy csak hagyhatja, mert már nyitva van a rendszer, és a férfi azt mondja, szüksége lesz rá? Mert kijelentette, hogy szüksége van ezekre, és azt mondta: "Szerintem innen ki tudod szállítani." De várták a rakományt. Mondtam a feleségemnek, hogy szerdán hagyja el, de remélem, ahogy mondtad, 1-2 héten belül kiadják a vízumot. Azt mondták, hogy a tranzakciók általában gyorsak voltak, de mások is várakoztak.

    Barátaim, ma megkapta a jóváhagyást a külföldiek irodája. halayy:) üdv:) A vőlegényem a saját szemével látta.Az ottani férfi azt mondta, hogy innentől attól függ, hogy az isztambuli konzulátus mikor adja ki a vízumot.
    Mit gondol, hány napra lesz szükség?
    Remélem, a héten belül megkapják  :)

    atknemn
    Résztvevő

    Nem adtad az útlevelet? Általában raktérrel érkezik, ha megadják? Ha még nem adta meg, akkor kiállította a vízumát, és azt akarják, hogy az útleveled nyomtassa ki ezt a kortyot.

    Van ilyen helyzet. Néha sem a konzulátus, sem a külföldi kirendeltség nem tudja kezelni a tranzakcióikat anélkül, hogy akár 1 dokumentumot is kérne tőled. Általában ennek a feleségnek állandó munkája van, és ha a házban, amelyben él, a nyilvántartás szerepel a németországi rendszerben, a vízum néha kérdés nélkül jön ki. A Capraz megkeresése vagy a házastárs megkérdezése gyakran történik, ha valami hiányzik vagy nem stimmel. A feleségemnek sem tettek fel kérdéseket. Csak az új otthonra akarták a szerződést, mivel az éppen otthonába költözött, mert lakhelyét másutt látták. :) Aztán kiadták a vízumot.

    Az útlevelem a konzulátuson van, a feleségem lakóhelye már az új címünkön van, nincs semmi

    dilek_xnumx
    Résztvevő

    Helló, november 21-én Isztambulban jelentkeztem, vőlegényem.

    selimqk57
    Résztvevő

    Néhány kérdést tisztázni kell a vízumkérelmével kapcsolatban.
    Szóval kérlek
    17.12.2019-én
    Ezzel a levéllel jöjjön el a vízumrészleg 1. számú pénztárához.
    Üdvözlettel
    A Németországi Szövetségi Köztársaság főkonzulátusa, Isztambul
    Vízum szakasz

    Október 30-án kértem családegyesítési vízumot, és ma kaptam egy ilyen e-mailt. a feleségem német állampolgár
    Dolgozik, és jó a jövedelme. Otthon tartottuk, odaadtam a róluk szóló dokumentumokat
    Ez a folyamat azon a napon zárul le, amelyet hívtak, vagy tovább tartana, még nem egy cikkben jöttem a feleségemhez, lesz-e keresztkérdezés, vagy mi történt azokkal, akik tapasztalták ezt a folyamatot, hogyan ért véget?

    Melyik e-mail címről származik. Folyamatosan ellenőrzem az e-mail címemet. Spamot nézek.
    Korábban elővettem a gyermekem útlevelét a konzulátuson, és akkor elküldték azt a napot, amikor azt meg kellett volna kapnom, de ez nem jutott el hozzám.
    Nem értem, ha a levél nem esik a gmail-re. El tudja küldeni a bejövő e-mail címet.

    hhds1986
    Résztvevő

    Kérdéseket tehetnek fel arról, hogy mennyire ismered a házastársadat. Készítsen esküvői fotókat vagy valami mást, hogy a házasság hihető legyen. Hol ismerkedett meg, hogyan ismerte meg ilyesmit stb.

    hhds1986
    Résztvevő

    barátok, akik családegyesítést kapnak a születendő gyermek miatt

    2019

    Aláírt jelentkezési lap teljesen kitöltött német nyelven

    Kiegészítő dokumentum a tartózkodási törvény 55. cikke szerint (fénymásolja a kérelem utolsó oldalának 2 példányát)

    3 biometrikus fotó, de mondja el a fotósnak, ez a méret egy kicsit eltér a vízumtól.

    Útlevél legalább 2 évig érvényes

    fényképes útlevélmásolat

    teljes népesség-nyilvántartási minta (a gondolatok része fontos)

    anya útlevele
    anya tartózkodási igazolása (ezt Németországból igazolják)

    Gyermek házassági anyakönyvi kivonat, ha törvényesen születik
    apaság elismerése, ha nem is jogos

    készítsen 2 példányt a dokumentumokból

    dilek_xnumx
    Résztvevő

    1 év?

    Én is türelmesen várok.Hétfőn elment a fiókba, menyasszonyomat elfogadták, miután átadta az általa kért dokumentumokat.
    Remélem még ezen a héten kiszállítják az útlevelemet, mert közeleg a menyasszonyom születésnapja...

    kávéház :)

    NUAsman
    Résztvevő

    Van valami, ami sokat jár a fejemben. Amíg a tiszt a feleségemről kérdezősködött, a korkülönbségre összpontosított. És többször megkérdezte a korkülönbséget és azt, hogy a feleségemnek van-e gyereke... Ez a kérdés és az, hogy a tiszt megkérdezte, mit csináljak, mondván, hogy hirtelen eltűnt minden, amit a számítógépen írtam, miközben kérdéseket tettek fel, és abban a pillanatban egy kis pánik egyfajta fikciónak tűnt számomra. A feleségemmel kapott képzés és szakmánk miatt nem gondoljuk, hogy a korkülönbség és a korábbi házassági státusz akadályozza a vízumunkat.
    De a tiszt újra és újra megemlítette ezeket a kérdéseket, emlékeztetve a korkülönbségre (természetesen tudom, hány életkor van a férjhez ment férfi és köztünk), őszintén szólva, furcsának tűnt számomra.
    Van-e lehetőség a vízum meghosszabbítására, ha az életkor különbség vagy az egyik fél második házassága? Előfordult már, hogy valamelyikőtök találkozott ezzel a helyzettel?

    Helló, mit kérdeztek? Meg lehet-e mondani, hány korkülönbség van?

    Mervewehrlin
    Résztvevő

    Frissítés:
    A feleségem átadta a kért további dokumentumokat. A külügyminisztérium embere elmondta, hogy a rakomány még nem érkezett meg. Kijelentették, hogy valójában gyorsak, de a konzulátus lassan működik. A férfi e-mailt küldött a konzulátusnak rakományért. Nagyon jó tisztviselőre bukkantunk szerencsénkre. Azt mondta, hogy amint megérkezik, elfogadja, és értesíti a konzulátust. A szállítás általában 2 héten belül megérkezik. Úgy tűnik azonban, hogy egy vakáció is közbeszól. Lehetőség van január hónap újbóli megtalálására. De a férfi 2-3 nap múlva jöhet, azt mondta, nem tudjuk, mi van úton.
    Az összes dokumentumot most kézbesítettük. Teljesen várom a rakomány érkezésétől függően. Megtudtuk, hogy a jóváhagyás azonnal megtörténik, és most nagyon boldog vagyok. Nekem januárban rendben van. Valójában nagyon gyorsnak tűnik. Adjon Isten türelmet mindenkinek, aki vár

    November 20. vízumkérelem
    November 25-én további iratkérés
    November 27-én újból kérik a további dokumentumokat
    Megtudtuk, hogy december 4-én megkapjuk a jóváhagyást.

    Arra számítunk, hogy megérkezik a rakomány

15 válasz megjelenítése - 286-től 300-ig (összesen 537)
  • A téma megválaszolásához be kell jelentkezned.