17. lecke: Főnévi alakok a német nyelvben

> Fórumok > Alapvető német leckék a semmiből > 17. lecke: Főnévi alakok a német nyelvben

ÜDVÖZÖLJÜK AZ ALMANCAX FÓRUMON. MINDEN INFORMÁCIÓT, AMIT KERES NÉMETORSZÁGRÓL ÉS A NÉMET NYELVRŐL, FÓRUUMUNKBAN MEGTALÁLHATJA.
    Lara
    látogató
    NEVES SAPKÁK (DEKLİNATİON DER SUBSTANTİVE)

    A német főnevek állapota kissé eltér a töröktől, és szó szerint, -i ,, -e ,, -in.
    A névnek négy változata van.
    Ha egy nevet törökül akarunk írni -i-be, a szó végére megfelelő ı-iu-ü betű kerül.
    (Ha szükséges, a fúziós levél is hozzáadódik.) Például ház-ház, iskola-iskola, kert-kert.
    Vagy úgy is megtehetjük, mint otthon, iskolai iskola, kerti kert.
    Németül ezeket az állapotokat általában a szó cikkének megváltoztatásával hozzák létre.
    Vannak olyan esetek is, amikor a végén néhány betű szerepel.
    A név négy állapotát németül a következőképpen fejezzük ki.
    Lean State: Nominativ
    -e Jelenlegi állapot: Dativ
    -i Állam: Akkusativ
    -in állapot: Genitiv

    A sovány állapot tiszta állapot, változatlan.
    Például a toll, könyv, számítógépes szavak a név egyszerű formában vannak.
    Ezek megtalálhatók többes vagy egyszerű szavakban. Például a könyvek és a tollak egyaránt többes számban szerepelnek.
    valamint egyszerű formában.
    Az összes szó, amelyet e szakaszig megvizsgáltunk, szintén egyszerű formában vannak.
    a neveket mindig egyszerű formában adják meg.
    A német nyelv egyszerűségével kapcsolatban nem sokat kell megvizsgálni.
    Egyszerűek, mint például az alábbi példák.

    Szőnyeg: der Teppich
    Szem: das Auge
    Táblázat: der Tisch
    Lamba: die Lampe
    Buszok: Busse
    Anneler: die Mütter
    Babes: die Väter

    Példák: sovány. A következő részben megvizsgáljuk a -i.

    „Még a tenger fenekén lévő halak is esküsznek a bűnösökre és az elnyomókra; Miattuk az eső eláll, sőt a tartásdíjaink is csökkennek. ”Igen, ilyenkor vannak ilyen bűnök és kegyetlenségek; Nem nézünk szembe kegyelmet kérni; Ártatlan állatok is szenvednek. (Em.Lah.)

    nyári eső001
    Résztvevő

    MŰVÉSZETI BŐRŰ NEVEK

    – A nap-, hónap- és évszaknevek használatosak a der cikkel.
    – Irány- és szélnevek használatosak a der cikkel.
    – Minden élőlény neve, amely hímnemű (kos, bika, kakas stb.) szerepel a der szócikk mellett.
    – Minden pénznem használatos a der cikkel (kivéve a Mark:mark, das Pfund:sterlin, die Krone:krone)
    – Az autómárkák a der cikkel együtt használatosak.
    Az –ig – ing – ich – ast – és – ant – ent – ​​en – eur – ier – iker – s – ist – ismus – vagy – är betűkre végződő szavakat a der szócikkel együtt használjuk.

    NEVEK MŰSZAKI SIS-sel

    – Minden női lény (kivéve das Weib: nő és das Mädchen: lánygyermek)
    – Minden főnév többes számú alakja, nemtől függetlenül
    – Számok
    - Gyümölcsök, fák és virágok nevei (kivéve Der Apfel: alma)
    – Főnevek utolsó -e betűvel és általában két szótaggal
    – Bármi legyen is a neve egy hajónak, az árucikk die.
    – Utolsó betűk; in, ion, ei, tät, heit, ung, schaft, keit, ere, elle, itis, ive, ose, a, ade, age, ette, ine, ie, sis, ik, ur, enz, ille, üre, főnevek anz
    A cikket tartalmazó főnevek meghalnak.



    NEVEK CSATLAKOZOTT DAS-szal

    – A hím és nőstény lények és az egyes lények utódai közös nevei
    – Igéből vagy melléknévből származó főnevek
    – Kémiai elemek
    – Helyek nevei, például mozik, kávézók, szállodák
    – Utolsó betűk; Az ing, ma, icht, chen, tum, ett, tel, lein, ment, in főnevek szócikkje das.

    Szőnyeg: der Teppich
    Szem: das Auge
    Táblázat: der Tisch
    Lamba: die Lampe
    Buszok: Busse
    Anneler: die Mütter
    Babes: die Väter
     
    Az itt látható példában megértem, hogy az állapot szó utolsó szavait (ich) fogjuk használni. Nem tudtam megérteni, hogy a cikket csak az asztalra használják (mondjuk és miért kell meghalni a lámpáért).

    MuhaяяeM
    Résztvevő

    Elnézést kérünk, de semmit sem tudtunk kihozni a kérdéséből.
    Az ich utótag és a Tisch és Lampe között nem tudtunk összefüggést megállapítani, sőt, a fenti szabályok és cikkek csak azért lettek megadva, hogy kicsit megkönnyítsék az Ön dolgát. A német nyelvű cikkeknek nincs túl konkrét logikájuk, és helytelen lenne olyan kérdést feltenni, hogy "miért történik ez és miért nem így?"
    Az egyetlen feladatunk, hogy megjegyezzük a szavakat, bármi is legyen a cikk.
    Ha még egy kicsit megnyitja a kérdését, akkor helyesebb választ adhatunk, ha tévedtünk.
    Kitüntetések ...

    nyári eső001
    Résztvevő

    A cikk meghatározása alapján megértjük, hogy a teppich szót a végén levő ich betűk diktálják. Ez csak egy példa, a kérdésem a table (tisch).
    És a lámpához (lámpához) cikket használunk. Biztos vagyok abban, hogy ezek a nevek nem egyeznek a cikk definícióival. Biztos vagyok benne, hogy érthetőbb módon tettem fel kérdésemet. Köszönöm, hogy foglalkozott velem és megválaszolta a kérdéseimet.

    MuhaяяeM
    Résztvevő

    Szerinted ezek a szavak nem illenek?
    Második kérdésként szeretném hangsúlyozni, hogy egyáltalán nem helyes németül olyan precíz definíciókat adni, mint „ez mindig így van” vagy „mindig így van.” Mint ismeretes, a német nyelv sokrétű. kivételek a szabályok alól A fenti általánosítások csak a később németül tanulók kényelmét szolgálják (akik nem német anyanyelvűek).
    Például, ha azt mondtuk, hogy meghal az összes fanév cikkével, akkor ez a szabály szinte az összes fanévre vonatkozik, de például az almafára nem.
    Még mindig nem értem a kérdésed eredetijét, de remélem, hogy az általam megadott információk segítettek.
    Eredmények ..

    nyári eső001
    Résztvevő

    Köszönöm, de ha dolgozol egy kicsit, sajnálom, hogy nem értettem teljesen, de most már tudom, hogy viccesnek találom ezt a kérdést, szerettem volna most törölni, de nem azért töröltem, hogy az utánunk lévő barátok profitálhassanak

    MuhaяяeM
    Résztvevő

    OK  ;)

    ScreaM18
    Résztvevő

    barátok valójában amennyire németül értem .. ahogy mondod a skorepionista barátom .. vannak néhány kérdésre apró pontok .. ezeket a cikkeket megtanulva megtalálhatjuk. De mondhatod, hogy vannak hiányzó pontok.
    A legfontosabb tennivaló az, hogy TANULNI KELL A VILÁGON.

    csoda vagy
    Résztvevő

    DEKLINÁCIÓ:
    NOMINATIV = ADLIK = WER? VOLT? KI ? MIT?
    GENITIV = TULAJDONSÁG = WESSEN? KI? MIT
    DATIV = BETÉT, PARTY = WEM? KI? MIT?
    AKKUSATIV = TESIR, HATÁSHOZ = WEN? VOLT? KI? MIT ?
    :::::::::::::: REMÉLEM, HOGY MEGÉRTHETŐ.

    tan_umut_91
    Résztvevő

    Bocsánat, de nem értettem amit írtál, csoda vagy barátom :'(

    Atlantis
    Résztvevő

    Barátok JÓ oké, de már lefordítottad a német mondatot török ​​Tisch-re, például a táblázatszótárból találtad, Der Tisch legyen. :)

    blueandsky5
    Résztvevő

    Megtudtam, hogy a ragozások szabályosak, szabálytalanok és zavarosak a név esetében, de van egy kérdésem, mondjuk, amikor a név esetében a der Fuss szót húzzák;
    mondja Fuss
    des Fuses
    dem felhajtás (e)
    a Fuss-tól
    valamivé válok Nem értem, hogy ez a három inflexiós állapot szabályos, szabálytalan és vegyes, ha a mondat vége e-vel végződik, akkor azt mondják, hogy vegyes, ha r-vel végződik, akkor azt mondják, hogy szabályokkal megfogalmazva, vagy mi ez? (Az e, r betű a példánál szerepel.) Hogyan értjük, hogy a szavak konjugálódnak, mint a szokásos vagy más esetekben, vagy amikor a neveket a definíciós betűknek megfelelően rajzoljuk, és a végződő betűketVan olyan definíció, ami szerint ragozható, mint a többi ragozási forma?Nagyon össze vagyok zavarodva, előre is köszönöm a segítséget..

    hajófenék
    Résztvevő

    Megtudtam, hogy a nevek ragozásai szabályosak, szabálytalanok és vegyesek, de van egy kérdésem, mondjuk, amikor a der Fuss szót a név esetében vesszük;
    mondja Fuss
    des Fuses
    dem felhajtás (e)
    a Fuss-tól

    Mondja ki a „der”-vel használt főnevek gyakori ragozását:
    mondja Fuss
    des Fuses
    Dem Fuss
    a Fuss-tól

    A fenti zárójelbe zárt (e) lehetséges, de elavultnak tekinthető.

    blueandsky5
    Résztvevő

    Köszönöm a választ, bölcs.

    De azt nem értem, hogy melyik szót milyen alak szerint ragozom. Őszintén szólva, egy szónak van egy szabálya, például ragozás ezzel a szabállyal, e szabály nélkül vagy vegyes ragozással. Hogyan határozzuk meg ezt a három felvételi állapotot? :s Köszönöm mégegyszer..

    hajófenék
    Résztvevő

    Köszönöm a választ, bölcs.

    De azt nem értem, hogy melyik szót milyen alak szerint ragozom. Őszintén szólva, egy szónak van egy szabálya, például ragozás ezzel a szabállyal, e szabály nélkül vagy vegyes ragozással. Hogyan határozzuk meg ezt a három felvételi állapotot? :s Köszönöm mégegyszer..

    Egyedülálló
    mondja Mann
    des mannes
    dem mann
    Manntól

    meghal Frau
    der frau
    der frau
    meghal Frau

    das Kind
    Des Kindes
    dem Kedves
    das Kind

    Többes szám
    die Manner
    der Manner
    Männerntől
    die Manner

    die Frauen
    mondja Frauen
    Frauen-től
    die Frauen

    meghal Kinder
    – mondja Kinder
    Kinderntől
    meghal Kinder

    Ezt akartad kérdezni?

    blueandsky5
    Résztvevő

    Nézze, vannak példák a könyvemben, sőt, innen ered minden bonyolultságom... Az lenne a legjobb, ha írnék közülük néhányat.

    (Ismerem az Ön által írt példákat, megértettem őket ..)

    A férfi nemi egyedülálló vonzerő szabálytalanságai

    a címkét
    des taages
    dem Tag
    a Tag-től

    A férfi nem vonzerejének egyedülálló szabálya
    der Bote
    des Boten
    Dem Boten
    Botentől

    Egyedüli zavartság a férfi nem számára
    der Staat
    des Staates
    dem stat
    Staatból

    Az egyedülálló jogellenes vonzerő a női nemzetség számára
    kéz
    der Hand
    der Hand
    kéz

    A női nemzetség rendes vonzereje

    die schule
    der Schule
    der Schule
    die schule

    A női egyes szám esetében nincs vegyes deklináció.

    Egyetlen szabálytalan fényképezés semleges típushoz

    das pferd
    des Pferdes
    Dem Pferd
    das pferd

    A Semleges típusú szingulár esetében nincs rendszeres inflexió.

    Semleges típusú egyetlen keverék felvétel
    das auge
    des Auges
    Dem Auge
    das auge

    *** Természetesen ugyanabból a táblázatból adják őket többes számukban. Úgy értem, hogy mi alapján határozzuk meg ezt a táblázatot, amelyet nem tudok megmagyarázni. Például egy mondat összeállításakor megállapítja, hogy a szó meghatározza-e szabályos, szabályozatlan vagy vegyes ragozás, vagy a szócsoport-elválasztás? mert ezek a szavak ennek megfelelően vonzódnak ..

    Még egyszer köszi Bilge (azt hiszem, megfájdítottam a fejét... :zavartan:)

15 válasz megjelenítése - 1-től 15-ig (összesen 28)
  • A téma megválaszolásához be kell jelentkezned.