12 lecke: Német bizonytalan cikkek

> Fórumok > Alapvető német leckék a semmiből > 12 lecke: Német bizonytalan cikkek

ÜDVÖZÖLJÜK AZ ALMANCAX FÓRUMON. MINDEN INFORMÁCIÓT, AMIT KERES NÉMETORSZÁGRÓL ÉS A NÉMET NYELVRŐL, FÓRUUMUNKBAN MEGTALÁLHATJA.
    Lara
    látogató
    BIZONYTALAN CIKKEK (UNBESTIMMTE ARTIKEL)

    Az előző részben bizonyos cikkeket vizsgáltunk. Ebben a részben a határozatlan cikkeket fogjuk megvizsgálni. A határozatlan cikkeket pozitívra és negatívra osztjuk két részre. A határozatlan cikkeket minden ismeretlen, bizonytalan entitásra utaljuk. (Lásd a megadott példákat az előző szakaszban.)

    POZITÍV-EGYEDI CIKKEK

    Ein és eine németül
    Két pozitív-határozatlan cikk van.
    Az ein (ayn) és eine (ayne) szavak törökül „egyet” jelentenek.
    Ein a der és a das igenlő-határozatlan cikke
    Az Eine pozitív - kétértelmű a kocka cikket.
    Vegye figyelembe a következő példákat:

    der Fisch: hal
    ein Fisch: hal (bármilyen hal)

    der Baum: fa
    ein Baum: egy fa (bármely fa)

    das Buch: könyv
    ein Buch: egy könyv (bármilyen könyv)

    das Kind: gyermek
    ein Kind: gyermek (bármilyen gyermek)

    die See: tenger
    eine Lásd: a tenger (bármely tenger)

    die Sprache: nyelv
    eine Sprache: nyelv (bármilyen nyelv)

    Amint a példákból meg lehet érteni, az önünde ein helyett a „der”, az ein helyett a das, az „eine” pedig a „die” helyett.
    Nézzük meg a negatív-határozatlan cikkeket:

    NEGATÍV-EGYÉNI CIKKEK

    Vannak negatívumai az Ein és az eine cikkeknek is, amelyeket negatív-határozatlan cikkeknek is neveznek.
    Az Ein cikk negatívuma a „kein” (kayn).
    Az eine szócikk negatívuma a „keine” (kayne).
    A Kein és a keine lefordítható törökre „nem” vagy „nem”-ként, vagy a mondatigéhez hozzáadott negatív utótagokkal (-me,-ma) is fordíthatók.

    Ha ezeket a dolgokat összegyűjtenünk:
    A „der” szócikk pozitív határozatlansága az „ein”, a negatív határozatlan pedig „kein”.
    A „das” szócikk pozitív határozatlansága az „ein”, a negatív határozatlan pedig „kein”.
    A „die” szócikk pozitív határozatlansága az „eine”, a negatív határozatlan pedig „keine”.
    Nézze meg az alábbi példákat.

    der Fisch: hal
    ein Fisch: hal
    kein Fisch: nem hal hal ”vagy„ nincs hal ”

    das Kind: gyermek
    ein Kind: egy gyerek
    kein Kind: değil nem a gyermek ”vagy„ nincs gyermek ”

    die Tasche: táska
    Eine Tasche: egy táska
    Keine Tasche: değil not táska ”vagy„ no bag ”

    Ezzel a szakasszal együtt bizonyos német nyelvű cikkek (der, das, die),
    igenlő-határozatlan cikkek (ein, eine) és negatív határozatlanok (kein, keine)
    Információt adtunk a cikkcsoportokról.
    A következő részben megvizsgáljuk a művészek használati területeit.

    Ó emberek! Fâni, rövid életed érdeklődés nélkül; Szeretné hosszú, gazdag, gyümölcsözőbbé tenni? Mivel a szükségesség az emberiség ereje, Bâki-i Hakikî útját követted. Mert az a dolog, ami Bâkiban bízik, szívességgé válik a méhész számára. (Lemnek)
    nyári eső001
    Résztvevő

    1-) Férfi szexuális nevek:
    Megvizsgáltuk korábbi napok, hónapok, évszakok nevei, irányát és a szél nevek, mind a lények, hogy nem a férfi, a legtöbb valuta, a többség és a legszélső a bányászati ​​nevek, -ichi, -ig, a nevek Férfi Milyen végződő -AST leveleket.

    2-) Nőies nevek:
    A nőstények élnek az összes számot, gyümölcsök, fák, folyók virág nevét, folyó nevét és, -a, -Ft van -ung, -heit egy io-k, a túlnyomó többsége a nevek végződő -keit betűk nő szex.

    der Baum: fa
    ein Baum: egy fa (bármely fa)

    A lényeg, amit nem értek, hogy ebben a példában állítja össze a fa szót, vagyis a férfi nemet használta, a fenti definícióban kijelentette, hogy a fa nevét a női nem die címkével kell használni .Az a kérdés, amit itt szeretnék feltenni, miért nem adta meg például a die_eine cikkel a fa szót, hanem az előadómmal adta meg a választ. Nem akarok kérdőjeleket hagyni)

    MuhaяяeM
    Résztvevő

    Szia.
    A fent említett definícióban a fanevek…
    Fenyőfa, nyárfa, fűzfa stb. Az ilyen nevek különleges fanevek, és itt ezt értjük.
    De a TREE szó az összes megadott fafaj általános neve.
    Remélem tudtunk segíteni.
    Sok szerencsét kívánunk, tiszteletünket mutatjuk be ..

    az ördög21
    Résztvevő

    Tehát hogyan működik a negativitás (megjegyzés) angolul
    Németül keine és kein
    Jól értettem?

    nyári eső001
    Résztvevő

    teljesen helyes ugur ugyanaz az angol megjegyzés, és ne szeresse a kein keine-t

    az ördög21
    Résztvevő

    teljesen helyes ugur ugyanaz az angol megjegyzés, és ne szeresse a kein keine-t

    hmm megértem
    danke schön ;)

    StoraX
    Résztvevő

    der Baum: fa
    ein Baum: egy fa (bármely fa)

    A lényeg, amit nem értek, hogy ebben a példában állítja össze a fa szót, vagyis a férfi nemet használta, a fenti definícióban kijelentette, hogy a fa nevét a női nem die címkével kell használni .Az a kérdés, amit itt szeretnék feltenni, miért nem adta meg például a die_eine cikkel a fa szót, hanem az előadómmal adta meg a választ. Nem akarok kérdőjeleket hagyni)

    Még akkor is, ha a tanárom már abban a csoportban van, kivételes helyzetek fordulhatnak elő. Ez a csoport csak általánosítások elvégzésére szolgál számunkra. ;)

    úriember
    Résztvevő

    Sűrű objektumokban vagy entitásokban általában DIE-nek hívják.
    der baum—-die bäume
    das Auto—-die Autos

    tan_umut_91
    Résztvevő

    Danke schön, Es ist sehr schön. :)

    nyugodt
    Résztvevő

    Köszönöm a megosztást és a példákat, könnyebben megértettem a témát :)

    gamze_bjk
    Résztvevő

    Szeretem ezt az oldalt :)  Hétfőn megvan a szoftver, és azt hiszem, kezdem érteni. :laugh: Jó munka

    zöld_pokol
    Résztvevő

    Van vasárnapi szoftverem, különben ugyanabból az iskolából származunk :)

    ORÇUN
    Résztvevő

    ugyanúgy, mint én, az ESKİŞEHİR-ben (Eskişehir Anatolian High School) tanulok, Ynıılım háborúból fonunk fonalat. Ide nézve próbálok megragadni valakit, pici a tartályomban van, tehát ha alaposan megvizsgálja, megtanulja. Szeretnék köszönetet mondani azoknak is, akik elkészítették ezt az oldalt !!!

    ORÇUN
    Résztvevő

    yaw walla megnéztem az összes órát. Személyesen készítettem kis apró jegyzeteket, az iskolában nem vagyunk túl nagyok, valamit a 2. középiskolában mondtam, de nagyon hasznos volt számomra. Nagyon keveset tanultam az iskolában, de itt minden idegent a fejembe vettem ;D ;D  nagyon köszönjük mindenkinek, nagyon fájt nekem, reméljük, hogy megnézzük ezt a helyet, megpróbálunk segíteni, ameddig csak tudok !!!

    freestyle
    Résztvevő

    Köszönöm, szép cikk volt, amit nagyon könnyű megérteni ..

    06
    Résztvevő

    Nagyon jól értem, köszönöm Danke schön…..sehr gut

15 válasz megjelenítése - 1-től 15-ig (összesen 24)
  • A téma megválaszolásához be kell jelentkezned.