Hogyan veszem Törökország megfizethető áru?

> Fórumok > Németország és más európai országok általános szekciója > Hogyan veszem Törökország megfizethető áru?

ÜDVÖZÖLJÜK AZ ALMANCAX FÓRUMON. MINDEN INFORMÁCIÓT, AMIT KERES NÉMETORSZÁGRÓL ÉS A NÉMET NYELVRŐL, FÓRUUMUNKBAN MEGTALÁLHATJA.
    reyyan a
    Résztvevő

    Hello barátok. Van 4-5 bőrönd holmim, amit el kell vinnem Törökországba. Sokba fog kerülni, ha repülővel viszem. Meg tudnád mondani az árakat szállítással együtt? (Őszintén szólva nem találtam szállítójárműveket, mert kicsi a helyem, ahol lakom. Csak egy török ​​piacról kaptam információt, ahol közölték, hogy milyen szállító járművek szállítanak gyümölcsöt és zöldséget Németországból Törökországba, de azt is, hogy lehet fennáll annak a veszélye, hogy a holmijaim elvesznek.) Vagy ha plusz cikkeket veszel repülőjegy vásárlásakor, akkor 2 eurót fizetsz kilónként. Ezt hallottam, de nem tudom mennyire igaz. Azt is tudom, hogy ha Lufthansával utazom, 46 kiló szállítási jogom van. De a bőröndöm súlya 100 kiló körül van. A laptopomat is viszem magammal. Mit tegyek érte? Megmutatom a számlámat.Erről a problémáról nincs információm, mivel még soha nem hoztam számítógépet. :) Nagyon örülnék, ha valaki tudna ezekről a kérdésekről.

    https://www.almancax.com/almanca-alfabesi-das-deutsche-alphabet.html

    guru
    Résztvevő

    szia REYYA, sok sikert.Visszatérsz a TR-hez?

    Hoztam a szállító holmimat, amikor Németországból érkeztem Törökországba. 1 euróért 7 EUR-t kapnak repülővel.

    15 normál méretű csomagot hoztam, köztük étkészletemet, vas- és kávéfőzőmet, valamint elektromos készülékeket, összesen 300 EUR-t fizettem.

    Hívhatja a török ​​céget az interneten
    google enter TUBAY TRANSPORT BRUCHSAL


    Nem kell számlát adnia a laptopról, mindenki hordozhatja magával a laptopját, a praktikus eszközeit vagy a párnáját. A TV-nek útban kell lennie, vagy nagyobb tulajdonban kell lennie Németországban, és elektronikus számlákat kell készítenie. 2 laptopot hordok minden alkalommal, amikor megyek, a mai napig semmi sem jött ki.

    A hajózási társaságok sok pénzt kérnek 100 kg-ért. Mivel 1 konténert adnak neked. Ugyanaz az ár, amely 1 kg-ot visel ebben a konténerben, ugyanaz az ár, amely 100 kg-ot is szállít. Ha akar, hordjon magával egy kanapés szettet a tartállyal, ha akar, 1 lemezt.

    dejavuxnumx
    Résztvevő

    Hello barátok. Van 4-5 bőrönd holmim, amit el kell vinnem Törökországba. Sokba fog kerülni, ha repülővel viszem. Meg tudnád mondani az árakat szállítással együtt? (Őszintén szólva nem találtam szállítójárműveket, mert kicsi az a hely, ahol élek. Csak egy török ​​piacról kaptam információt, ahol közölték, hogy milyen szállító járművek szállítanak gyümölcsöt és zöldséget Németországból Törökországba, de azt is, hogy lehet fennáll annak a veszélye, hogy a holmijaim elvesznek.) Vagy repülőjegy vásárlásakor plusz cikkek vásárlásakor kilónként 2 eurót kell fizetni.Hallottam, hogy 46 kilót cipelhetsz, de nem tudom mennyire igaz Azt is tudom, hogy ha a Lufthansával utazom, jogom van 100 kilót cipelni. De a bőröndöm súlya XNUMX kiló körül van. A laptopomat is viszem magammal. Mit tegyek érte? Megmutatom a számlámat.Erről a problémáról nincs információm, mivel még soha nem hoztam számítógépet. :) Nagyon örülnék, ha valaki tudna ezekről a kérdésekről.

    Hello Reyya,

    Először is azt javaslom, hogy utazása során, mint például a kézipoggyász, vigye magával laptopját. Az elektronikai cikkek berakodásakor a repülőgép csomagtartójába semmiféle kár nem jár biztosítással. Lényegében tilos elektronikus tárgyakat berakni a csomagtérbe. Természetesen feltöltheti, de ha papírra töltötte, a légitársaságok elhelyeztek egy ilyen elemet, hogy elkerüljék a fizetési problémákat, mondván, hogy a probléma a tiéd.

    Másodsorban, a légitársaságok nemzetközi poggyászszáma 30 kg, a kézipoggyász 8 kg. Természetesen az olyan olcsó jegyeket forgalmazó légitársaságok, mint a Pegasus és a Sun Express, a poggyásztöbblet 20 kg-ra csökkentésével nyereséget akarnak elérni.
    Ha 100 kilogramm poggyászt mond; Ha olyan társasággal érkezik Törökországba, amely elismeri a tanácsot a 30 kg-os poggyász (Turkish Airlines stb.) Feladójának, a 33 kilóig terjedő súlyú feladónak már nem hangzik, ha több 2-3 kilós Türkhavayol van. poggyász.
    Így körülbelül 40-45 kilót vihetsz magaddal.

    Azt javaslom, hogy a fennmaradó tételeket postai úton vagy rakományként küldje el. Ha Törökországból Németországba küldene PTT-t, ajánlom. De nem tudom, melyik intézmény működik ott így, de valószínűleg ez a DHL. Árat kell kapnia a DHL-től.
    Természetesen a poggyász tartalma is fontos. Ha elektronikus tárgyai vannak, ne küldje el őket ilyen módon. De ha csak személyes holmija van, problémamentesen elküldheti postán. Annak érdekében, hogy ne legyen olyan probléma, mint a vámosok elakadása, ne legyenek elektronikus cikkek.

    Ha határozott bevallást készít, feltétlenül szerezzen be "végleges visszaküldési papírt" a konzulátustól. Ez a papír még azt is megadja, hogy vámfizetés nélkül költözzön. Még akkor is, ha a holmija elakadt a török ​​vámon, ezzel a papírral visszaszerezheti őket, semmi gond.

    1963
    Résztvevő

    A pegasus cég ára 5 TL kilónként, jegy vásárlásakor további poggyászokat vásárolhat.

    dejavuxnumx
    Résztvevő

    A pegasus cég ára 5 TL kilónként, jegy vásárlásakor további poggyászokat vásárolhat.

    5 TL belföldi járatokra.
    Nemzetközi járatokon, ha további poggyászt ad hozzá abban a pillanatban, amikor jegyet vásárol, 5.50 TL, ami akkor, ha foglaláskor veszi meg a szobát Ha azt mondják, hogy felesleges poggyász van a repülőtéren, és fizetni akar, akkor 6 eurót fog fizetni kilónként.

    1963
    Résztvevő

    Nem mondtam mást, 5 TL-ért vettem meg a jegyemet, most 5.5, tehát nincs sok különbség. :) A dhl rakomány körülbelül 1-5 eurót vesz igénybe 6 kg-ra, és nagyon hosszú idő alatt éri el a rendeltetési helyet, 1-1,5 hónapig tart.

    dejavuxnumx
    Résztvevő

    Nem mondtam mást, 5 TL-ért vettem meg a jegyemet, most 5.5, tehát nincs sok különbség. :)

    Na jó, akkor azt hittem, sajnálod, hogy hozzáadtam a mezőn.

    Csak 20 kg-nál több poggyászt adhat hozzá. 100 kilogramm poggyásza van, és még mindig nem tudja elvégezni a feladatát, hogy 40 kg + kézipoggyászt vigyen. Postának vagy más útnak kell lennie. Ha azt mondja, hogy a fennmaradó 60 kilóért külön fizet, akkor a benne lévő tárgyak értékének tízszeresét kell elköltenie. :)

    1963
    Résztvevő

    igen, akkor pihen, ha 60 még a kiloyu rakománytársaságoknál is, akik túl drágán érkeznek, a Törökországba érkező elektronikus műtárgyakkal is vámokkal foglalkoznak 3 kg súlyú 32 euró fizetett 18 kg papírcsomagot 1 napig elmentem és fizettem 18 eurót 
    A háttérbe elveszett ps3, nem található

    dejavuxnumx
    Résztvevő

    igen, Németországban 60 napig mentem egy csomagot, amelyet 3 kg súly előtt küldtem el, például, hogy a PTT túl drága ahhoz, hogy eljöjjön, vámkezeléssel fog foglalkozni egy elektronikus esyalárban, ha éppen a legolcsóbb lesz a Törökországba érkező rakomány. még így is fennmaradó 32 kiloyu teherszállító vállalkozások 18 eurót fizettek 1 kg papírcsomagért, 18 nap alatt mentem, 9 eurót fizettem 
    A háttérbe elveszett ps3, nem található

    Reyya, jobb, ha darabonként hozza a bőröndjét, ha újra ide megy. Egyébként mindenféle költség drága. Törökország a megszokott meghajtóra megy, hogy a többieket kérésre elhozza. Más szavakkal, függetlenül attól, hogy más városba mennek, mint az Ön rendeltetési helye, Törökországban szállítják őket abba a városba, amelyben tartózkodik. A többi bőrönd elég könnyű bejutni a TR-be

    reyyan a
    Résztvevő

    Köszönöm egyenként mindenkinek a megjegyzéseket. igen, guru, azt hiszem. Ez év vége felé tervezem visszatérni Törökországba. Előnyösebbnek tűnik a saját hazámban lenni az üzleti és a magánélet szempontjából.

    Elektronikusan nincs olyan, hogy a ruháimat a bőröndökben veszem. Hmm igaz, többe kerül, ha elveszem a hozzászólásokból az általam megértett tárgyakat, mint a bőröndök tartalmát. Leg logikusabbnak tűnik, ha két pártban veszik. Tavaly a Luftansával jártam, és annak szállítási joga 23 23 külön bőrönd volt, és összesen 46 kiló. De az idei szerencsétlenségek miatt Lufthansannak nem voltak közvetlen járatai Ankarába. közvetlenül Isztambulba érkezett. olcsó csomagokat küldeni Németországból Törökországba Németországból Törökországba, de nagyon drága. Kerestem.

    guru
    Résztvevő

    Mint mondtam, 1 * 2-szer el fogsz jönni és menni, ami megint repülőjegy volt, vagy ilyesmi.
    Azt hiszem, amit elvihet, repülővel elviheti, a többit pedig közlekedéssel kezelheti.
    15 dobozom volt, azt hiszem, sok cucc volt bent, a ház fele amúgy is körülbelül 300 euróba került. minden gond nélkül jött

    reyyan a
    Résztvevő

    Hello Reyya,

    Először is azt javaslom, hogy utazása során, mint például a kézipoggyász, vigye magával laptopját. Az elektronikai cikkek berakodásakor a repülőgép csomagtartójába semmiféle kár nem jár biztosítással. Lényegében tilos elektronikus tárgyakat berakni a csomagtérbe. Természetesen feltöltheti, de ha papírra töltötte, a légitársaságok elhelyeztek egy ilyen elemet, hogy elkerüljék a fizetési problémákat, mondván, hogy a probléma a tiéd.

    Másodsorban, a légitársaságok nemzetközi poggyászszáma 30 kg, a kézipoggyász 8 kg. Természetesen az olyan olcsó jegyeket forgalmazó légitársaságok, mint a Pegasus és a Sun Express, a poggyásztöbblet 20 kg-ra csökkentésével nyereséget akarnak elérni.
    Ha 100 kilogramm poggyászt mond; Ha olyan társasággal érkezik Törökországba, amely elismeri a tanácsot a 30 kg-os poggyász (Turkish Airlines stb.) Feladójának, a 33 kilóig terjedő súlyú feladónak már nem hangzik, ha több 2-3 kilós Türkhavayol van. poggyász.
    Így körülbelül 40-45 kilót vihetsz magaddal.

    Azt javaslom, hogy a fennmaradó tételeket postai úton vagy rakományként küldje el. Ha Törökországból Németországba küldene PTT-t, ajánlom. De nem tudom, melyik intézmény működik ott így, de valószínűleg ez a DHL. Árat kell kapnia a DHL-től.
    Természetesen a poggyász tartalma is fontos. Ha elektronikus tárgyai vannak, ne küldje el őket ilyen módon. De ha csak személyes holmija van, problémamentesen elküldheti postán. Annak érdekében, hogy ne legyen olyan probléma, mint a vámosok elakadása, ne legyenek elektronikus cikkek.

    Ha határozott bevallást készít, feltétlenül szerezzen be "végleges visszaküldési papírt" a konzulátustól. Ez a papír még azt is megadja, hogy vámfizetés nélkül költözzön. Még akkor is, ha a holmija elakadt a török ​​vámon, ezzel a papírral visszaszerezheti őket, semmi gond.

    Üdvözlöm, a végleges visszaküldési papírra, amit a konzulátustól kapok, csak elektronikus küldemények esetén lesz szükség? ezt nem értem!! Amúgy sincs semmiféle elektronikai cikkem. Arra gondolok, hogy itt eladom mindet. TV, hűtőszekrény, mosógép… stb.. Persze jó lenne, ha lenne alternatívám, például elvihetném Törökországba, de nehéznek tűnik. Tehát milyen egyéb dokumentumokat kell beszereznem a konzulátuson, amikor visszatérek? Kíváncsi vagyok, tudod-e?

    reyyan a
    Résztvevő

    Mint mondtam, 1 * 2-szer el fogsz jönni és menni, ami megint repülőjegy volt, vagy ilyesmi.
    Azt hiszem, amit elvihet, repülővel elviheti, a többit pedig közlekedéssel kezelheti.
    15 dobozom volt, azt hiszem, sok cucc volt bent, a ház fele amúgy is körülbelül 300 euróba került. minden gond nélkül jött

    Igazad van, hadd vizsgáljam ezt is. Szerintem egyszerre minden megoldódik. Gondolom, nem voltak nagy háztartási cikkek, igaz? (hűtő, mosógép stb.) Ki fogom vizsgálni azt a szállítmányt, amit adtál. Köszi guru. Valamint azt kérdezem, hogy mennyi a súlya az Ön áruinak, mert kíváncsi vagyok, hogy egy bizonyos súly túllépése után felszámítanak-e külön szállítási költséget.  :) Azért kérdezem, mert nincs információm ezekről az ügyekről.

    guru
    Résztvevő

    Nem, csak ruhákat és apró konyhai eszközöket vittem az étkészletembe. paplan párna vagy ilyesmi.
    Ha jól emlékszem, a karton mérete, és nem a súlya szerint vették.

    dejavuxnumx
    Résztvevő

    Üdvözlöm, a végleges visszaküldési papírra, amit a konzulátustól kapok, csak elektronikus küldemények esetén lesz szükség? ezt nem értem!! Amúgy sincs semmiféle elektronikai cikkem. Arra gondolok, hogy itt eladom mindet. TV, hűtőszekrény, mosógép… stb.. Persze jó lenne, ha lenne alternatívám, például elvihetném Törökországba, de nehéznek tűnik. Tehát milyen egyéb dokumentumokat kell beszereznem a konzulátuson, amikor visszatérek? Kíváncsi vagyok, tudod-e?

    Lényegében a "Végleges visszatérés Törökországba" egy törvény, amely arról szól, hogy az egész házat át kell költöztetni. De nem állíthatom, hogy nagyon részletes ismereteim vannak. Szerintem személyesen a konzulátuson kaphatja meg a legjobb információkat. Továbbá, ha több mint 5 éve dolgozik ott, joga van egy autót Törökországba vinni vámfizetés nélkül, ha biztosan vissza akar térni. Ha akarod, ezt is kutathatod. Azt hiszem, ha beírja a Google-ba, hogy "autót hozok Törökországba Németországból", akkor olyan oldalakat fog látni, ahol részletes információkat kaphat. Más szóval, egyetlen elektronikus elemet sem takar.

    Van egy visszatérési törvény is, amelyet Németország hozott. Áthelyezési támogatást nyújtanak a visszatérő törököknek. Ezt a törvényt a tévében is sugározták. Csak azért, mert a németek lépéseket tesznek a törökök visszaszolgáltatására. Gondolom, ezt részletes információként megkaphatja az állásközponttól vagy bármely intézménytől, ahonnan mostantól segítséget kap. Természetesen keresni fognak bizonyos feltételeket, de hasznos megtanulni, talán ez az, amiben profitálhat.

    Ha határozottan vissza akarsz térni, kutasd jól őket, úgy gondolom, hogy más lehetőségek is lehetnek előtted, azon kívül, hogy a poggyászt poggyásszal együtt cipeled. Tudom, hogy ha Ön ott is dolgozott, még az ön nevére szóló biztosítási juttatások is petícióval átutalhatók a török ​​társadalombiztosítási intézetbe. Más szavakkal, az Ön helyzete nem áruk szállítása, azt hiszem, van néhány extra joga, mert visszatér. Javaslom, hogy kutasson.
    Ismét megpróbálok segíteni, ha tudunk valamit

15 válasz megjelenítése - 1-től 15-ig (összesen 22)
  • A téma megválaszolásához be kell jelentkezned.