Kórházi és vizsgálati eljárások Törökországban

ÜDVÖZÖLJÜK AZ ALMANCAX FÓRUMON. MINDEN INFORMÁCIÓT, AMIT KERES NÉMETORSZÁGRÓL ÉS A NÉMET NYELVRŐL, FÓRUUMUNKBAN MEGTALÁLHATJA.

    Üdv mindenkinek 🙋🏻‍♀️,
    Van egy kérdésem. Örülnék, ha felvilágosítana ebben a kérdésben.
    Jövő héten megyünk szabadságra Törökországba😍 Amikor Törökországba megyek, szeretnék egy magánkórházban kivizsgáltatni és kivizsgálást végezni.
    Az én és a feleségem minden irata Németországban van, és nincs kapcsolatunk a TR-vel, beleértve a címet sem. Be kell mennem az SSI-hez vagy regisztrálnom kell, ha Törökországba megyek ezekhez a kórházi eljárásokhoz? Ha regisztrálok az SSI-nél, lesz jövőbeli adósság stb.? (Mivel nem túl gyakran járunk TR-re, nem szeretném, ha fejfájást okozna, ha nem tudom részletesen utánajárni).
    Mivel dolgozom, lehetőségem van nemzetközi biztosítást kötni a Krankenkasse-nál (Techniker Krankenkasse). Kedden fogok beszélni a tengerentúli biztosításról és a részletekről.
    Nagyon örülnék, ha ezekben a kérdésekben részletes ismeretekkel vagy tapasztalattal rendelkezők részletes választ adnának.
    Javaslatokra is nyitott vagyok 😊
    Előre köszönöm

    Be kell menni az SSK-ba és szerezni egy AT 11-es igazolást, a német biztosítás minden költséget fedez, de amikor a török ​​magánkórházak meglátják a német biztosítót, több tízezer eurós számlákat állítanak ki a német biztosítónak, amolyan csalás. Egy rokonunk szemöldökére varrtak 2 varrat, egy magánkórház 13.000 eurót számlázott.


    Olyan gyorsan eltelik az a pár nap. Azért tettem fel itt a kérdést, mert nem volt időm utánajárni. Nem kaptam részletes és informatív választ.
    Hadd mondjak el egy rövid anekdotát arról, hogyan végeztem a kórházi munkámat, amíg Törökországban voltam, hogy egy nap, ha valakinek szüksége van rá, hasznot húzzon belőle.
    Először is meg kell szerezni a T/A 11 bizonyítványt, hogy a Krankenkasse fedezni tudja az orvosi költségeket vészhelyzet esetén, amikor Törökországból Németországba megy nyaralni. A dokumentumot úgy kapja meg, hogy személyesen jelentkezik a Krankenkasse-nál, amelyhez kapcsolatban áll. Ha Törökországba megy, el kell mennie a régiójában található SSI-hez a T/A 11 dokumentummal, és meg kell szereznie egy Yupass számot. Az SSI-től kapott yupass-számmal a biztosítás csak vészhelyzet esetén fedezi kórházi eljárásait. Ettől eltekintve, ha magánvizsgálatot akar végezni, mint én, akkor minden költséget saját zsebből kell fedeznie. Minden kórházi tranzakció során nem biztosított díjszabást alkalmaznak. A vizsgálatot, egyéb beavatkozásokat, gyógyszert, mindent saját zsebből fizet. Vannak olyan kórházak, amelyek – különösen a külföldi származású betegek esetében – sokkal többet kérnek vizsgálati és kezelési díjat, mint a török ​​állampolgárok nem biztosított kezelési díját. Ha török ​​identitású, nem tekintenek turistának. Ez azonban nem minden magánkórházban van így. Erre szerettem volna itt rámutatni, mivel azt mondta, hogy abban a kórházban, ahová jártam, más volt a külföldi nőbeteg-vizsgálatok ára. Mivel már török ​​állampolgár vagyok, nem biztosított török ​​állampolgárságú díjszabás hatálya alá tartoztam. Minden tranzakciómat lebonyolítottam.
    Mindenkinek szép és egészséges napot kívánok.

    yenicerixnumx
    Résztvevő

    nagyon szépen köszönjük. by by:)

    .

    Üdv mindenkinek 🙋🏻‍♀️,
    Van egy kérdésem. Örülnék, ha felvilágosítana ebben a kérdésben.
    Jövő héten megyünk szabadságra Törökországba😍 Amikor Törökországba megyek, szeretnék egy magánkórházban kivizsgáltatni és kivizsgálást végezni.
    Az én és a feleségem minden irata Németországban van, és nincs kapcsolatunk a TR-vel, beleértve a címet sem. Be kell mennem az SSI-hez vagy regisztrálnom kell, ha Törökországba megyek ezekhez a kórházi eljárásokhoz? Ha regisztrálok az SSI-nél, lesz jövőbeli adósság stb.? (Mivel nem túl gyakran járunk TR-re, nem szeretném, ha fejfájást okozna, ha nem tudom részletesen utánajárni).
    Mivel dolgozom, lehetőségem van nemzetközi biztosítást kötni a Krankenkasse-nál (Techniker Krankenkasse). Kedden fogok beszélni a tengerentúli biztosításról és a részletekről.
    Nagyon örülnék, ha ezekben a kérdésekben részletes ismeretekkel vagy tapasztalattal rendelkezők részletes választ adnának.
    Javaslatokra is nyitott vagyok 😊
    Előre köszönöm

    merhaba,

    Következő látogatása alkalmával évi 21 euróért nemzetközi egészségbiztosítást köthet az egész családra (ennyibe került nekünk).
    TK – Envivas
    https://www.envivas.de/tarife/reisekrankenversicherung#/beratung/reise
    De ez is csak a sürgős betegségekre vonatkozik.

    Előfordulhat, hogy 100%-os díjat kívánnak felszámítani a nem biztosított betegekre az ellenőrzésért és a vizsgálatért. Szerintem alaposan vizsgáld meg ezt a kérdést.
    Németországban a TK-nak jó kivizsgálási alkalmazásai vannak 30-35-40 éves korosztály számára. Kérdezze meg kitartóan orvosát, ha nem akarja megtenni.

    A ta11 dokumentum egyébként tudtommal már csak a sürgős betegségekre vonatkozik sajnos :(

    Egészséges és problémamentes nyaralást kívánok.

    lambdawinner829
    Résztvevő

    …. Élveztem a címét, és ezt láttam. Remélem tud segíteni! Ellenőrizheti, hogy szükséges-e regisztráció az SSI-nél, és megvitathatja nemzetközi biztosítási kötvényének fedezetét és részleteit a jövőbeni tartozások elkerülése érdekében. Ezenkívül őrizze meg a fontos dokumentumok másolatait, és forduljon a kórházhoz és a török ​​nagykövetséghez a jobb megértés érdekében.

    williamserna0628
    Résztvevő

    …. Élveztem a címét, és ezt láttam. Remélem tud segíteni! Ellenőrizheti, hogy szükséges-e regisztráció az SSI-nél, és megvitathatja nemzetközi biztosítási kötvényének fedezetét és részleteit a jövőbeni tartozások elkerülése érdekében. Ezenkívül őrizze meg a fontos dokumentumok másolatait, és forduljon a kórházhoz és a török ​​nagykövetséghez a jobb megértés érdekében.

    Remek híreket hallani a közelgő törökországi utazásáról! Bár konkrét tanácsot nem tudok adni… Láttam, amit említettél. Nagyszerű lépéseket tenni az SSI-regisztráció tisztázására és a nemzetközi lefedettség megvitatására. A fontos dokumentumok másolatának megőrzése, valamint a kórházzal és a török ​​nagykövetséggel való kapcsolatfelvétel nagyon okos lépés a folyamat zökkenőmentes lebonyolítása érdekében. Csodálatos utazást és sikeres vizsgát kívánok! 😊🏥🌍

7 válasz megjelenítése - 1-től 7-ig (összesen 7)
  • A téma megválaszolásához be kell jelentkezned.