9. lecke: Főnevek németül

> Fórumok > Alapvető német leckék a semmiből > 9. lecke: Főnevek németül

ÜDVÖZÖLJÜK AZ ALMANCAX FÓRUMON. MINDEN INFORMÁCIÓT, AMIT KERES NÉMETORSZÁGRÓL ÉS A NÉMET NYELVRŐL, FÓRUUMUNKBAN MEGTALÁLHATJA.
    Lara
    látogató
    NEVEK (ÉRTÉKES)

    Korábbi óráinkon előzetes információkat adtunk olyan tárgyakról, amelyek nem igényeltek sok nyelvtani ismeretet és főleg a memorizálási képességek alapján, és néhány tárgyat részletesen megvizsgáltunk.
    Ebben a leckében egy nagy figyelmet igénylő tantárgyat mutatunk be, amelynek egyes részeit meg kell jegyezni és nem szabad szem előtt tartani.

    Röviden: az entitásoknak nevezett szavakat főneveknek nevezzük. Például számítógép, iskola, szoba, otthoni asztal, álom, Ahmet, könyv stb. a szavak nevek.
    Mint a törökben, az egyes-többes szám, az elvont-konkrét,
    Vannak olyan típusok, mint az egyszerű összetételű, a különleges nemzetség.
    Hasonlóképpen, a németben, akárcsak a nyelvünkben, a főnevek különböző feladatokban használhatók egy mondatban, és egyes-többes alakban is használhatók.
    vagy a főnév államai szerint konjugálhatók (-e állapot, -i állapot stb.).
    Becslések szerint körülbelül 200.000-250.000 XNUMX név van németül. Németül a nevek kezdőbetűit nagybetűkkel írják, a tulajdonnevek vagy a nemzetségnevek megkülönböztetése nélkül.
    Vagyis minden főnév kezdőbetűjét nagybetűvel kell írni, a németben azonban minden köznév elé Artikel-t (der – das – die) nevezünk.
    (A cikkek tárgyát a következő szakaszokban vizsgáljuk.)
    A német nyelvben 3 nemzetség létezik. Mindegyik név e három csoport egyikébe tartozik.
    Ezek a következők;

    1-) Férfi nevek (Eryl típus)
    2-) női nevek (női típus)
    3-) Szexuális nevek (semleges típus)

    A németben a hímnemű szavak cikkelye általában "der".
    A női nemre vonatkozó cikk a „die", a nem nélküli cikk pedig a „das". Ez az információ azonban általánosításként szerepel. Van néhány kivétel.
    Ezért az új szavak megtanulásakor nagyon hasznos lesz figyelni a cikkel való tanulásra. (A cikket a következő szakasz részletesen megvizsgálja.)
    A németben lehetséges olyan általánosítást tenni, mint például "az ilyen szavak hímneműek, az ilyen szavak nőneműek, és az ilyen szavak semlegesek".
    Az alábbiakban a férfi, a női és a semleges nemi szavak osztályozása található
    Míg e besorolás egyes elemei bizonyosak, néhány közülük van néhány kisebb kivétel.

    1-) Férfi szexuális nevek:
    Megvizsgáltuk korábbi napok, hónapok, évszakok nevei, irányát és a szél nevek, mind a lények, hogy nem a férfi, a legtöbb valuta, a többség és a legszélső a bányászati ​​nevek, -ichi, -ig, a nevek Férfi Milyen végződő -AST leveleket.

    2-) Nőies nevek:
    A nőstények élnek az összes számot, gyümölcsök, fák, folyók virág nevét, folyó nevét és, -a, -Ft van -ung, -heit egy io-k, a túlnyomó többsége a nevek végződő -keit betűk nő szex.

    3-) Nevek nélkül:
    Az országok túlnyomó többsége, valamint a város nevét, a női és férfi név: használt élő és az élő kölykök, származhat a fém főneveket és igéket vagy melléknevek összes nevet a nemek.

    A fentiekben általánosításra került sor tájékoztatási célokból. Bár úgy gondoljuk, hogy ez a besorolás hasznos lesz az Ön számára, sokkal hasznosabbnak találjuk, ha megnézzük a megtanulandó szavak cikkeit (még akkor is, ha a fentiek bármelyik csoportjába tartoznak).
    A következő részben a cikkekkel és azok használatával kapcsolatos információkat közöljük. Mivel ez egy nagyon fontos kérdés, javasoljuk, hogy figyelmesen nézze meg, és sok sikert kívánunk.

    A hit az élet és az örökkévalóság megszerzésének elsődleges eszköze és a boldogság kulcsa
    (BSN)
    az ördög21
    Résztvevő

    mondjuk ezeket
    der gast
    Willkommen
    férfi név?
    és más női nevek szavaik szerint


    Szerintem kicsit összekevertem??? :-

    az ördög21
    Résztvevő

    különben csak
    napok, hónapok, évszakok, irányok és a szél neve, minden olyan lény, amelynek neme férfi, pénznemük szavainak eredménye en, -ich, -ig, -ast

    nyári eső001
    Résztvevő

    ugur, a kivételek nagyon zavaróak, ez a diszkrimináció egyszerű módja, de meglepő, a legjobb, ha cikkekkel tanulod meg a neveket, például amikor azt mondod, hogy auto, azonnal eszedbe jutnak a dák, memorizálva meg tudod érteni, spontán jön a bejegyzés

    az ördög21
    Résztvevő

    Értem, igazad van, ez dióda volt a múltban.
    most szótárat kell vásárolni
    akkor elmondható, hogy először megtanulják a szavakat cikkeikkel, majd menj a nyelvtanhoz
    ez a helyes ?

    nyári eső001
    Résztvevő

    Azt hiszem, ugur, először oldd fel a nyelvtani struktúrákat, majd jegyezd meg a szavakat, majd egyszerű mondatokkal készítsd el, és egyre nehezebbé tedd, barátom, nem kell szótárt venni az online szótárban, megnézheted a szavakat cikkeikkel. Megnézheted őket is, sok idő alatt láthatod őket, és egyelőre megtanulhatod a nyelvtanokat. Csináld, hidd el, eleinte nagyon egyszerű, nehezen mentem

    az ördög21
    Résztvevő

    Értem, azonnal munkába állok ;) Ismét Danke

    t4n3r
    Résztvevő

    danke shon ;)

    lenia
    Résztvevő

    Vannak cikkek az igék elejére?

    a_loha
    Résztvevő

    Vannak cikkek az igék elejére?

    Nem, szerintem már nem használnak igéket például; sehen (látni-nézni) kommen (jönni) wissen (tudni) Mint ich sehe, ich komme, ich weiss… Kérlek, bocsásd meg alázatos válaszomat. Üdvözlettel..

    nyári eső001
    Résztvevő

    az igék nem jutnak el a cikk elejére, a szatén igék az igeidők szerint vonzzák magukat, például kommen = I come now gekommen = a múltban jöttem, vagyis az ige húzza önmagát, egy másik szabályra egyelőre nincs szükség, természetesen ich te komme du vagy kommst er is megtalálja a szemében, amikor közlik

    lenia
    Résztvevő

    Köszönöm =)

    tan_umut_91
    Résztvevő

    Danke schön. :) Es ist scher aber sehr schön ……………… :)

    tan_umut_91
    Résztvevő

    Sajnálom, hogy rosszul írtam. vagyis Es ist schwer aber sehr schön lesz

    tan_umut_91
    Résztvevő

    Nem ugyanazt írtam?

    nyugodt
    Résztvevő

    Köszönöm az információt…még nem tudtam megoldani a problémát…egyelőre feljegyeztem a füzetembe. :D
    Azt hiszem, a jövőben jobban meg fogom érteni :)

15 válasz megjelenítése - 1-től 15-ig (összesen 37)
  • A téma megválaszolásához be kell jelentkezned.