16 lecke: Tippek a plural nevek készítéséhez német nyelven

> Fórumok > Alapvető német leckék a semmiből > 16 lecke: Tippek a plural nevek készítéséhez német nyelven

ÜDVÖZÖLJÜK AZ ALMANCAX FÓRUMON. MINDEN INFORMÁCIÓT, AMIT KERES NÉMETORSZÁGRÓL ÉS A NÉMET NYELVRŐL, FÓRUUMUNKBAN MEGTALÁLHATJA.
    Lara
    látogató

    Ebben a szakaszban a főnév utolsó betűje szerint határozzuk meg, hogy a nevek többes számban legyenek.
    Adunk néhány ökölszabályt.
    Sok főnevet többes számban készíthet magának anélkül, hogy szükség lenne rájuk.

    – A szavak egyes és többes számú alakja -sel, -tel, -ler, -le, -ner, -en, -chen, -erl, -lein utolsó betűkkel
    Amikor ezeket a szavakat többes számba írják, a szó nem változik.
    Ez a szabály csak az összes olyan cikkre vonatkozik, amelynek cikk-der vagy das van.

    Többes számú szó, amelyek utolsó betűi: -ich, -rich, -icht, -ig, -bátor, -ing, -ing, -ing, -nis, -sal,
    Úgy történik, hogy az -e herfi-t az egyes alak végére hozzuk.

    - Az -er és -el utolsó betűkkel rendelkező szavak, valamint a "die" szócikk a -en vagy -n betűkkel adódnak a végére
    Ennek a szabálynak csak a „Tochter” és „Mutter” szavak nem felelnek meg.

    Azok a szavak, amelyek végbetűi: -chaft, -lei, -heit, -keit, -rei, -in, -ung, majd -en vagy -n
    betűket többes számban hoznak.

    -Ha többes számba szeretné állítani azokat a főneveket, amelyek szócikkje der vagy das, és a „tum” utótaggal végződik, adja hozzá a végéhez.
    A -er utótagot bevezetjük, és a szóban lévő magánhangzók elvékonyodnak, ha egy pontot vesznek rájuk.

    Az eddig vizsgált többes számú főnevek tekintetében a következő ítéletet is meghozhatjuk:
    A német nyelvű nevek általában

    Azáltal, hogy a leveleket -
    mind a véges betűk, mind az első magánhangzó hegyes,
    azáltal, hogy a levél a -e végéig,
    mind a -e, mind az első magánhangzó végén,
    változtatás nélkül,
    mind azáltal, hogy nem módosítja a szót, és az első magánhangzóra mutat,
    a betű végén a -n,
    azáltal,
    Az idegen eredetű szavak végén -s betűvel

    Mondhatjuk, hogy többes számba kerülnek.

    A hit egyszerre fény és erõ. Igen, az az ember, aki eléri az igaz hitet, kihívást jelenthet az univerzumra, és a hit ereje szerint megszabadulhat az alkotás nyomásától. (Szavak)
    Alperen
    Résztvevő

    Nagyon köszönöm a megosztásodat. Nem lehet jobb módja annak magyarázatának, de bármennyire is olvastam, ez a téma nem jut eszembe: ((
    A legjobb, amit megtanultam, hogy megjegyzem az összes szó többes számát. Nagyon nehéz lesz, de mit tehetünk? Úgy tűnik, nincs más út. Azt hiszem, nagyon nehéz ezt megtanulni sok gyakorlás nélkül .
    Azt hiszem, rövid időn belül könnyebben megtanulhatok németül, ha sokat beszélgetek olyanokkal, akik jól beszélnek németül, és ha nem beszélek törökül, hacsak nem muszáj... Ez tűnik a legjobb megoldásnak.
      nagyon szépen köszönöm..

    nalanw
    Résztvevő

    Így van, Alperen, a legjobb megoldás az, ha németül beszélsz, amennyire csak lehet, német mondatokat csinálsz a török ​​mondatok helyett... Ez a legjobb módja a tanulásnak a legrövidebb idő alatt és a legjobban.

    nyári eső001
    Résztvevő

    Alperen egyrészt, nem mindegy, hogy az összes szó artikel die, sie, er, természetesen, nem mindegy, hogy a szót elfoglaltnak hívják-e. Látni fogja, hidd el

    FikoMedcezir
    Résztvevő

    barátok, az alábbiak szerint cselekszem ..

    Az összes leckét követem ..

    Ha vannak helyek a fejemben, ha nem értek annyit, amennyit elolvastam, kiszállok a nyomtatóból ..

    Felakasztom a szobámba, ahol mindig látom, például az áram be- és kikapcsoló gombja ... az áram be- és kikapcsoló gomb mellett töltöttél már 5 percet :):)  próbáld ki .. nagyon jól fog működni ..

    ÖSS és YDS vizsgázni fogok, sok szót meg kell jegyeznem. 

    főiskola
    Résztvevő

    kedves Lara,

    Nagyon köszönöm a tippeket, amelyeket adott. Egészség a kezedben :)

    ördög
    Résztvevő

    szia barátok diák vagyok, de németül akarok tanulni nagyonooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo jó barátok. :P :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :')))) ( :'( :'( :'(

    Masilhan
    Résztvevő

    kedves ördög
    Először folytatja ezt a webhelyet :)
    Kezdje a bevezetéssel, az önbevezetéssel. később folytathatja a nyelvtant
    Ha kérdéseket tesz fel az elakadt problémákkal kapcsolatban, akkor a webhely rendszergazdái, oktatói és barátai mindenképpen segítenek.

    Üdvözöljük bennünket

    tan_umut_91
    Résztvevő

    Szerintem is ördög, én is szeretnék németül tanulni, mint te. Hogy fogom megjegyezni a betűket a végén? :'(

    nyugodt
    Résztvevő

    Tisztelt tanár; Köszönjük értékes magyarázatait :)

    De ha mutat néhány német példát, akkor azt hiszem, jobban meg fogjuk érteni.

    minta:
    Azok a szavak, amelyek végbetűi: -chaft, -lei, -heit, -keit, -rei, -in, -ung, majd -en vagy -n
    betűket többes számban hoznak.
    ….schaft :(en _ n) Honnan tudjuk, hogy melyiket vigyük, vagy nem mindegy?
    ….schaften
    ….schaftn

    Atlantis
    Résztvevő

    Tskler mindenkinek, barátom, igen, németül annyit beszélek, amennyit otthon tudok, teát akarok törökül, németet akarok, sikerrel járhatunk.

    nyári eső001
    Résztvevő

    das auto = das ist egyes (ez egyes)
    die autos = das ist többes szám (ez a cogul)

    3268910
    Résztvevő

    Nagyon köszönöm barátom, nagyon szép az egység ezen az oldalon.

    Júdás 1976
    Résztvevő

    Sziasztok barátaim, most lettem ennek az oldalnak a tagja, de hihetetlenül tetszett.. mert minden olyan tantárgyban segít, amit akarok.. Elmondhatom, hogy nagyon tanulságos, főleg szószerkesztésben. Nagyon köszönöm, tényleg megérte a fáradságot. Üdvözlettel… JUDA

    seher rock
    Résztvevő

    németországban élek, és a lehető leghamarabb szeretnék megtanulni németül, segítsen, kérem, köszönöm, bízom benned.

    Sophia19
    Résztvevő

    Azt tanácsolom, hogy nézz sok német televíziót, olvass állandóan... olvass és hallgass, ha érted...

15 válasz megjelenítése - 1-től 15-ig (összesen 30)
  • A téma megválaszolásához be kell jelentkezned.