15. lecke: Perektif – Múlt idő Di-vel németül

> Fórumok > Német idők és egyezmények > 15. lecke: Perektif – Múlt idő Di-vel németül

ÜDVÖZÖLJÜK AZ ALMANCAX FÓRUMON. MINDEN INFORMÁCIÓT, AMIT KERES NÉMETORSZÁGRÓL ÉS A NÉMET NYELVRŐL, FÓRUUMUNKBAN MEGTALÁLHATJA.
    MuhaяяeM
    Résztvevő
    TÖKÉLETES (MÚLT IDŐ -Dİ-vel)

    • ELŐZETES INFORMÁCIÓK
    • [/ List]

      Eddig német nyelven a -di (Präteritum vagy Imperfekt néven is) tanulmányoztuk a jelen és a múlt idejét.

      Ebben a leckében megvizsgáljuk a Das Perfekt témáját. A Perfekt, akárcsak a Präteritum, múlt idõt jelent -di-vel.
      Leírja a múltban végzett és befejezett műveleteket.
      Bizonyos különbségek vannak a kettő között; A Präteritumot általában az írott nyelvben használják, az idiómákban, a mesékben, regényekben vagy történetekben széles körben használják, a Perfektet a köznyelvben használják, nem pedig olyan művekben, mint a regények és történetek.
      Ez a két idő az összes múlt időre utalhat, a helyük szerint, kivéve a múlt időt a-cefrével.
      Például megfelelhetnek az olyan igeidőknek, mint a „dolgoztam”, „szoktam dolgozni”, „dolgoztam”, de nem használják a -mish igeidőkhöz, mint például „dolgoztam”, „dolgoztam”.

      Amint azt a korábbi leckékben láttuk, a Präteritum és a Präsens idején,

      TÁRGY + SZÓBELI + EGYÉB TÉTELEK

      De a Perfekt (múlt idő -di -vel) esetében ez a sorrend változik. A Perfektben használt minta a következő:

      TÁRGY + KIEGÉSZÍTŐ JEL + EGYÉB TÉTELEK + ESAS VERBAL

      Mint látható, megjelenik a segédige fogalma, amelyet az előző leckékben nem láttunk.

    • II. SEGÉDIGE
    • [/ List]

      A Perfekt készítéséhez két segédigét használnak, ezek; HABEN és SEIN elefántok.
      Ezeknek az igéknek nincs értelme segédigékként használni, ezért nem fordíthatók törökre.
      Amíg a perfekt készül, ezek az igék a jelen idő (Präsens) szerint konjugálódnak. (Ez a szabály nem zavarja meg, további információként adtuk meg, csak tudnia kell).
      Adjuk meg ezen igék ragozását jelen idő szerint!

      fél a COMM SEA
      ben / ich tekintette tartó
      sen / du hast bist
      o / er / sie / es kalap van
      mi / wir van vannak
      te / ihr habt seidema
      ezek / sie van vannak
      te / Sie van vannak

      A fenti táblázatban a Perfektben használt haben és sein segédigék személyes felvételei láthatók.
      A segéd igét a cümlen lényegének megfelelően határozzák meg, például a "bin" vagy a "habe" kifejezést halmozott segéd igékként használják, amelynek tárgya az első egyszemélyes személy, "ich".
      A téma lesz a második több személy, azaz "habt" vagy "seid".

      A Perfekttel létrehozott mondatban ezeket a segédigéket a tantárgy szerint konjugálni kell, a fenti táblázatot meg kell jegyezni, mert a perfekttel készült mondatokban van szubjektum-segédige kompatibilitás.
      A főige (partizip perfekt) a személyek szerint nem változik, minden személy esetében azonos (alább látni fogjuk), ezért a Perfekt az alperem-segédige kompatibilitással rendelkezik az akkor létrehozott mondatokban.

      Mivel a Perektifben a tárgy után egy segédigét fogunk használni, és van két segédigénk, a „haben” és a „sein”, ebben az esetben a „haben” vagy a „sein” kifejezést fogjuk használni?
      Melyik közül választunk? Mit választunk?
      Ezekre a kérdésekre a válaszunk a következő: A főigét megnézve meghatározzuk, melyik segédigét használjuk a Perfektben.
      használt néhány ige haben, sein kullanılır.hang segíteni néhány a tényleges használat fogunk, fogunk létrehozni alapján a mondat dönti nézi a tényleges.

      Általában a Perektif leggyakrabban használt segédige a „van& Quot; Néhány különösen szabálytalan ige "lehet"Használják.
      Láthatja, hogy melyik verb lefoglalást, igét és igét a következő verb listán.
      Mint már mondtuk, a németnek olyan szerkezete van, amely intenzív grammatikai grammaticalizációt igényel, ezért meg kell jegyeznie, melyik igét helyesen használják, melyik verset használják.
      Itt van egy kis csoportosulás; azt a "sein" ige használta, amely az állapot vagy a mozgás megváltoztatását jelenti (például lefelé haladva, kilépve, balról jobbra, vagy bármely irányban a sima felületen).

      A leggyakrabban használt szabálytalan igék jelentéseinek megismerése, a haben és a sein nyelvű igék megismerése kattintson ide de ha nem ismeri a témát, először olvassa el a témát a végéig.

    • III. FŐ SZÓ (PARTISIP PERFECT)
    • [/ List]

      Partizip Perfekt, Perfekt egy különleges verb formája, amelyet mondatok készítéséhez használnak.
      Ugyanakkor az igék Partizp Perfekt államát használjuk, miközben létrehozzuk a Plusquamperfect időt, amelyet a jövőben látni fogunk.
      A Partizip Perfekt nem az igék ragozása a személy szerint, hanem az ige változata, amelyet bizonyos mellékletek hozzáadásával kapunk az igéhez, és hogy Perfektben (múlt időben -di-vel) mondatot alkossunk, szükséges megjegyezni az igék Partizip Perfekt állapotait.
      Amint azt korábbi óráinkon láthattuk, az igék gyökeréhez néhány utótagot hoztunk, hogy mondatot alkossunk Präsens-ben, vagyis a jelenben vagy a Präteritumban, de a Perfekt idővel nem ilyen, Perfekt a Az ige Partizip Perfekt alakja, az infinitív alakzat nem használatos, vagy az ige gyökerezik.
      Partizip Perfekt, a végén található, a mondat és fél által değişmez.perfekt idő mondat segédigék változik semmi ahhoz képest, amikor beállítja a párt fő ige (itt a neve Partizip Perfektlerini) szerint változik személy, a téma egyik állam .ie mondat minden egyén befolyásolja lényegesen a tényleges.

      Valójában Perfekt Partizip ige alakult néhány mellékletet hozzá, hanem azért, mert az adott rendhagyó igék e mellékletekben milyen lesz hozzá, hogy bizonyos, nevezetesen Perfekt Partizip esetet okozott cselekmények hiánya konkrét szabályt egyedileg kell tudni.
      De mivel egy egyszerű szabályt rendszeres igék, e szabályok alkalmazásával létrehozni Perfekt Partizip lehetséges esetek rendszeres igék.

      A rendszeres igék Partizip Perfektjét a következő szabály alapján kapjuk meg:

      ge ékszerek + ige + t ékszerek gyökere

      Példák:

      "lieben"Az ige gyökerei"liebe"Ahhoz, hogy megszerezzük az ige Partizip Perfekt állapotát, ge a gyökér végén t Mi hozzá.
      Úgy értem: ge lieb t


      geliebter (Megjegyzés: az ige gyökérének megkereséséhez az infinitív utótag eltávolításra kerül, ahol az infinitív utótag -en, így a lieb szó marad.)

      hören az ige gyökere h roll. Annak érdekében, hogy az ige Partizip Perfekt formáját megkapja, ge a gyökér végéhez. t Mi hozzá.
      Úgy értem: ge h t


      hallott

      ezért lieben Partizip Perfekt az ige geliebter d. hören Partizip perfekt az ige hallott roll.
      Ily módon létrehozhatja a reguláris igék Partizip Perfekt formáit.

      Amint azt korábban említettük, a német nyelvtanból sok kivétel van, néhány kivétel van.
      1. Néhány rendszeres igék nem előzi meg őket.
      2. T-tagot ad az igékhez, amelyek gyökerei d, t, m, n-vel végződnek, és e betűt e-címke és az ige gyökere között írnak be.
      Ezért az ehhez a csoporthoz tartozó igék is emlékezetesek.
      Ami a szabálytalan igéket illeti; Sajnos ilyen szabály nem adható meg az irreguláris igék esetében, ezért minden rendszertelen igét, legalábbis a leggyakrabban használt partizip Perfektet egyesével kell megjegyezni.
      Az alábbiakban a szabálytalan igék Partizip Perfekt-jével kapcsolatos információkat találjuk.

      Folytassuk néhány kis példával, hogy összegyűjtsük a tárgyat és Perfekt időt a mondatok megírásához.

      A múltban a perfektel létrehozott egyszerű mondatok, nevezetesen di:

      ich habe gehört: Hallottam

      ich: Tárgy (1. egyedülálló személy)
      habe: Kiegészítő igék (haben-igék konjugációja az 1. szinguláris személy szerint)
      gehört: a főige (a hören ige Partizip Perfekt)

      Itt a „haben” kiegészítő iget használtuk, mert a „haben” a „hören” ((memorizálás)) iduval együtt használatos.

      sie haben gehört: Hallották

      sie: Tárgy (3. többes számú személy)
      igék (az ige haben konjugációja többes számmal)
      gehört: Fő igék (a verb igék Perizméje)

      er hat gehört: Hallottam

      er: Tárgy (3. egyedülálló személy)
      vonal: segédtábla (az ige haben konjugációja az 3.
      gehört: Fő igék (a verb igék Perizméje)

      ich bin erkrankt: beteg voltam (beteg)

      ich: Tárgy (1. egyedülálló személy)
      bin: Kiegészítő ige (sein verb 1.
      erkrankt: A fő ige (Partisip Perfekti az erkranken ige)

      Itt a „sein” iget használjuk, mert az en sein ”a„ korai r (emlékezet) igeval együtt használatos.

      sie ist erkrankt: Beteg (beteg)

      sie: Tárgy (3. egyedülálló személy)
      ist: Kiegészítő igék (sein verb konjugálása 3.
      erkrankt: A fő ige (Partisip Perfekti az erkranken ige)

      Ahogy a fenti egyszerű példákból is látható, a Partizip Perfekt (az aktuális igék) nem változik az egyén szerint, ugyanaz marad minden egyén számára. Az a személy, aki változik a személy szerint, a segédtábla.
      A kiegészítő igék követik a témát, például elegendő az alany helyzetének megváltoztatása a kiegészítő igével a mondat készítéséhez.

      er hat gehört: Hallottam.
      hat er gehört? : Hallottam?

      du hast gehört: Hallottad.
      hast du gehört? : Hallottad?

      mint példaképpen.

      most megtanultuk a Perfekt főbb elemeit, ezek; mondat sorrend, kiegészítő igék és partizip perfekt.Most néhány mondatot írunk: nincs különbség a szabályos és szabálytalan igék között a fikció szempontjából, az egyetlen különbség a Partizip Perfektlerdir létrehozása.

      Tehát most adjuk meg a leggyakrabban használt szabálytalan igék, a Partizip Perfects és a velük egyenként használandó segédige (sein / haben) jelentését.

      german-perfect1.png
      german-perfect2.png
      german-perfect3.png

      A fenti táblázatok első oszlopában (bal szélső részén) az ige infinitív alakját adjuk meg, a második oszlopban az ige partizip Perfekt alakját adjuk meg, ez az a rész, amelyből Perfekt-időben mondat készül. Az egyes igék Partizip Perfektjét meg kell jegyezni. Az ezzel az igével együtt használandó segédigét az oszlop mutatja.
      A Perfect-ben többnyire a „haben" segédigét használják. A fentebb a „sein"-nél használt rendhagyó igék szinte mindegyikét megpróbáltuk belefoglalni. Ezért nagy valószínűséggel helyes lesz a haben olyan igével használni, amely nem szerepel a a fenti táblázat.

    • IV. MINTAMondatok
    • [/ List]


      Ich habe gespielt: Játszottam.

      Ich habe in diesem Garten gespielt: Ebben a kertben játszottam.

      Muharrem und seine Frau haben in diesem Garten gespielt: Muharrem és felesége ebben a kertben játszottak.

      Ich habe aufgeräumt: Gyűjtöttem.

      Ich habe mein Zimmer aufgeräumt: Kitakarítottam a szobám.

      Ich habe gestern mein Zimmer aufgeräumt: Tegnap rendbe tettem a szobámat.

      Ich habe gestern Abend mein Zimmer aufgeräumt: Tegnap este rendbe tettem a szobámat.

      Hast du dein Zimmer aufgeräumt? : Rendet tett a szobájában?

      Wir haben a Fabrik sebességváltóban: Ebben a gyárban dolgoztunk.

      Muharrem hat sein Auto verkauft: Muharrem eladta autóját.

      Hat Muharrem sein Auto verkauft? : Muharrem eladta az autóját?

      Ich bin gestern zoom Arzt gegangen: Tegnap orvoshoz mentem.

      Bist du gestern zoom Arzt gegangen? : Tegnap orvoshoz ment?

      Ihr seid gestern ins Kino gegangen? : Tegnap moziba ment?

      Ich bin in die Türkei gefahren: Törökországba mentem.

      Hast du mein neues Hemd gesehen? : Láttad az új ingemet?

      Így befejeztük a Das Perfekt tantárgyat, következő leckénkben a Plusquamperfekt (múlt idő mish-vel) tantárgyát ismertetjük, új tantárgyunk alapja is a fenti tantárgyra épül, ezért elengedhetetlen a a Perfekt tantárgy a Plusquamperfekt tantárgy elsajátítása érdekében.

      …A legnagyobb ajándék és kötelesség ebben az időben a hit megmentése és a mások hitét erősítő munka. (Bediüzzaman)

    éjszaka 2
    Résztvevő

    A belső habe gestern abend Suppe gekocht. (Tegnap este szoktam levest főzni.)

    Ich habe heute morgen mit meiner Freundin gefrühstückt. (Ma reggel reggeliztem a barátommal.) ;D

    Meine Freundin kalap Lotto Geld gewonnen-ben. (Barátom pénzt keresett a Lottótól.)

    Azonnal tudassa velem.
    (A múlt héten segítettem anyának.)

    Ich habe fast seid 1 Monat wide mit den Deutsch Übüng angefangen. (Körülbelül egy hónapig kezdtem újra németül dolgozni.)

    Igaz, hogy nincs mód… ::) szégyelli :)

    MuhaяяeM
    Résztvevő

    Úgy tűnik, van valami furcsa a 2. mondatban ;)

    éjszaka 2
    Résztvevő

    Azt hiszem, kijavítottam ;D
    Muharrem úr, a figyelmetlenségem miatt bajban vagyok, most szégyellem :)

    MuhaяяeM
    Résztvevő

    Nem láttam semmi javulást, rosszul látom vagy???

    éjszaka 2
    Résztvevő

    Nem láttam semmi javulást, rosszul látom vagy???

    zavart:) ??? ::)

    MuhaяяeM
    Résztvevő

    Oké, a fordítás is megváltozott, most már rendben van :)

    éjszaka 2
    Résztvevő

    Oké, a fordítás is megváltozott, most már rendben van :)

    halayy :) tánc :) sziasztok :) yuppi :) halayy :)

    yanliz008
    Résztvevő

    Köszönöm a mondatokat

    wappo
    Résztvevő

    Hú, Isten éltessen... Ha így elakadunk, idejövünk és megnézzük... Köszönjük szépen... ;)

    dielosch
    Résztvevő

    Hogyan tegyük őket negatívan?

    OZGE94
    Résztvevő

    Valaki el tudná magyarázni a „teilnehmen” ige tökéletes alakját????

    82
    Résztvevő

    Helló, most fedeztem fel ezt az oldalt, de nagyon jól meg van magyarázva, köszönöm szépen. 2 hónapja vagyok Németországban, és megpróbálok megtanulni németül. Nagyon nehéz nekem. Nem tudom, mit tegyek. Még mindig nem tudok mondatokat mondani és rendesen beszélni, kérem, segítsen. köszönöm

    ashley
    Résztvevő

    Valaki el tudná magyarázni a „teilnehmen” ige tökéletes alakját????

    részt vett

    ssseda
    Résztvevő

    tánc :)

    csillag22
    Résztvevő

    Helló, sürgős perfekt mondatokra van szükségem. Köszönöm

15 válasz megjelenítése - 1-től 15-ig (összesen 23)
  • A téma megválaszolásához be kell jelentkezned.