1 lecke: Előzetes információk

> Fórumok > Német idők és egyezmények > 1 lecke: Előzetes információk

ÜDVÖZÖLJÜK AZ ALMANCAX FÓRUMON. MINDEN INFORMÁCIÓT, AMIT KERES NÉMETORSZÁGRÓL ÉS A NÉMET NYELVRŐL, FÓRUUMUNKBAN MEGTALÁLHATJA.
    almancax
    látogató
    TANULJON MEGFELELNI

    Vigyázat: Ennek és a továbbiakban kifejtett témák teljes megértéséhez elegendő ismerettel kell rendelkeznie a török ​​nyelvtan tantárgyakról.
    Ha van információ a török ​​nyelvtan mondatairól és elemeiről, rövid időre el fogsz menni.

    SIMPLE SENSE SETUP

    A tantárgyból és a predikátumból álló mondatokat egyszerű mondatoknak tekintjük.
    például

    Én megyek.
    Nevetnek.
    Olvasni fogják.

    A Cümleleri egy nagyon egyszerű mondatszerkezet. Ha figyelsz, a fenti három mondatban a tárgy-predikátum kompatibilitása figyelhető meg.

    A tárgyi predikátum megfelelősége elengedhetetlen a helyes és értelmes jelzésekhez.
    Ha egy záradék összeegyeztethetetlen a témával, akkor a mondat torzul és értelmetlen. Vizsgáljuk meg a példákat,

    Én megyek.
    Olvasod.
    Te jöttél.

    Mondat korrupt cümlelerdir.çünk nem elgörbít ige ezekben a mondatokban a tárgy és alany-állítmány vita alakult ki.

    Például a „Én megyek id azonosítandónak kell lennie a téma szerint,„ megyek ”vagy betöltés, yükleme.
    Nos, mivel az alanynak és az igének mindig kompatibilisnek kell lennie egy mondatban, akkor a mondat állítmányának megtekintésével képet kaphatunk a mondat tárgyáról, írjunk néhány példát az alábbiakban.

    Jövök.
    Írtál.
    Azt írta.
    Te vagy a következő.

    Vegyünk néhány mondatot fent.
    A „Japánra jön, a munkát végző személy (tantárgy) könnyen érthető, mint birinci I olan.
    "ÍrtálAmint érthető, a mondat alanya: „Ön„Dr.
    "Írni fognakA mondat tárgya „ők” van.
    "Jönni fogszA mondat tárgya „szen„Dr.
    Természetesen megnézzük a cümlenen predikátumát, ismerjük a cümlenin lényegét.
    Nos, csak az igék adnak nekünk információt a klán tárgyáról?
    Természetesen nem.
    Igék is a mondat alanya nekünk, a munkát végezzük, a tető és tájékoztatást ad a mondat módot.
    Az igék alkotják a mondat predikátumát, és az igék nem ragozódnak. főnévi igenév államnak nevezett.
    Az igék infinitív utótagja a törökben -mek vagy -MAK Az is.
    A németben ez az infinitivus utótag –en és néha -n  Az is.
    Hasonlítsuk össze mindkét nyelv igeit, hogy jobban megértsük a helyzetet.

    spielen Az ige török ​​megfelelője játék Mindkét ige infinitív formában van.

    játék –  en
    játszani - MAK

    Mint látható, a fenti igék szerint az infinitiv képző utótag németül en, mak pedig törökül.

    Ha egy ige infinitívjét dobják, az ige többi részét verbének tekintjük.
    Míg a személy vagy az idő utótagokat hozzáadjuk az igéhez, addig az infinitív utótagot eldobjuk, a személy, a feszültség stb. Utótagokat pedig a maradék ige gyökeréhez adjuk.

    olvas Eldobjuk az ige infinitív utótagját, és megkapjuk "okuA " szó megmarad. Most adjunk hozzá egy személyt és egy igekötőt a szóhoz. Adjunk hozzá például egy egyes szám 1. személyű utótagot és egy jelen idejű utótagot.

    olvasni - yor - um

    Most magyarázzuk el az utótagokat, amelyeket erre az igére hozunk.
    olvassa el: az ige gyökerei
    yor: aktuális idő eki
    um: 1. egyéni személy (I)

    Készítsünk most még néhány képet:

    READ - TOR - SUN
    READ - DU - N
    READ - YOR - UZ
    READ - DU - K

    Most figyeljünk egy pontra, vegyük például az igéket, amelyeket olvasunk és olvasunk.
    Mindkettő az 1. annak ellenére, hogy több személy volt, miért kaptak különféle személyi kapcsolatokat?
    Ez összefügg a nyelvtani felépítéssel, és a felhasznált különböző igeidőknek köszönhető.
    Akárcsak nyelvünkben, az ige infinitív utótagját is eltávolítjuk, és az ige gyökeréhez hozzáadjuk az utótagokat.

    Konjugáljuk egy német igét:

    Lerneren : Tanuljmek
    Az ige mérlegét és hátra dobjuk Lern a szó marad.
    Most adjunk hozzá egy személyt és egy feszült utótagot ezekhez a lern szavakhoz. Például hozzuk az 1. személy egyes és jelen idejű utótagokat.

    Lerner - e : Tanulj - Um - um
    Amint csak látható -e Az utótag az igének jelen idejét és 1. személy egyes jelentését adta.

    Lerner - t : Tanulj - te -

    Lern – te : Tanulj - di - m

    A fentiekben néhány igét adtunk, majd alaposan megtanuljuk az igékhez adott utótagokat az idők szerint.

    Most hívjuk fel még egy pontra a figyelmét.
    Amint láthatja, eltávolítottuk az igék infinitív utótagjait, és az igét ragoztuk úgy, hogy utótagokat adtunk a fennmaradó ige gyökeréhez. Bár az igék többsége így konjugált, van 200 szabálytalan ige, amely nem követi ezt a szabályt.
    Ha az ige nem változik, ahogy az ige húzódik, akkor ez az ige Rendszeres ige Úgy hívják.
    De ha az ige gyökere konjugálás közben megváltozik, akkor ez az ige Szabálytalan ige Úgy hívják.
    Rendszeres igék néha gyenge verbs, szabálytalan igék néha erős igék.
    Tehát honnan tudhatjuk, hogy változik-e az ige gyökere?
    Meg kell jegyeznie az összes szabálytalan igét e kérdés megválaszolása érdekében.
    Ebben a szakaszban csak a mindennapi életben leggyakrabban használt emlékeket lehet megjegyezni.
    De mutassunk rá külön Nincs más választásunk, mint megjegyezni ezeket az igéket és ragozásokat!

    MI A SEGÍTSÉG?

    A németben létezik a segédigék fogalma. A segédigék többféle funkciót töltenek be a mondatban. Lényegében 3 segédige van a németben. Ezek a sein – haben – werden segédigék. Ezeknek a segédigéknek nincs török ​​megfelelője és segédigék nem használhatók egyedül a mondatban. Feltétlenül. Normál igével együtt kell használni őket a mondatban, hogy megváltoztathassák a főige igét vagy jelentését.
    A fenti segéd igék ugyanúgy használhatók normál igékként is.
    Ha normális igeként használják őket, akkor értelmük van, és önmagukban is használhatóak. A segítõ igét részletesebben fogjuk látni, ahogy a tanulságaink haladnak.

    Néhány fontos pont nevében néhány nyelvtani információt adtunk.
    A következő leckékben a legegyszerűbb mondatstruktúrákból a legösszetettebb mondatokig mindvégig magyarázzuk meg a nyelvtani mondatok felépítését.
    Minden sikert kívánunk…

    Ó, ember, lehetséges-e egyáltalán: Hagyd, hogy az a személy, aki neked adta ezt a fegyvert, és adott egy ilyen érmét-i irgalmat és egy ilyen jóslást abban, hogy a simi felügyelet nélkül hagyja, ne tulajdonítson jelentőséget neked, ne figyeljen a te cselekedeteid, az egész univerzum, ami benned rejlik, abszurd. vajon a korcs genealógiáját korhadt, romlott, jelentéktelen fává kell tennie? Hadd tagadja meg irgalmasságát, amely látszólag olyan, mint a nap, és bölcsességét, amely látszólagos, mint a nap, amely semmilyen módon nem fogadja el a kétségeket és nincs hatékonysága? Hâşâ! .. (Lem'alar)
    szent
    Résztvevő

    Szeretnék köszönetet mondani annak a barátjának, aki elküldte német oktatási információit. Csatlakozom a fórumához, remélem, hogy segítséget nyújthat a német tanulással és a CD könyvekkel, mint eszközzel kapcsolatos információkkal.
    Gondolom, ahogyan Törökországból írok, általában azt mondom vissza, amit a jobbak, mint Németország gyűjtenek

    MuhaяяeM
    Résztvevő

    Üdvözöljük.
    CD- és könyvkiadványainkat az elkövetkező években is bemutatjuk Önnek.

    pofon
    Résztvevő

    Szia;
    Az egyik újonc vagyok köztetek.
    A munkahelyem kihelyezett vállalat, itt németet és svájci németet használnak, többé-kevésbé megértem a különbséget, de meg kellett tanulnom németül.
    Nem lenne hasznosabb és emlékezetesebb, ha rendelkeznénk olyan forrásokkal, mint könyvek vagy CD-k, ahogy a barátaik mondták?
    Köszönöm ..

    Toraman
    Résztvevő

    wow nagyon jól elmondtad a nőidnek. köszönöm. :)

    erhanornek1981
    Résztvevő

    Új tag lettem, nagyon jó site danke volt

    Álom fiú
    Résztvevő

    hmm megértem németül törökül mak ekit jelent ;)

    xxdiablo
    Résztvevő

    tskler, nagyon hasznos oldal volt ..

    KEMÉNY
    Résztvevő

    Helló, Serkan vagyok Isztambulból, és egy barátomnak köszönhetően értesültem az oldaláról, aki Münchenben, Németországban él. Azt tervezem, hogy a következő években Berlinben élek, ezért most el akartam kezdeni németül tanulni. nagyon örülök, ha tud ebben segíteni Mit tehetek és hol kezdjem? Egyáltalán nem tudom... Várom segítségét és javaslatait, szeretetét és tiszteletét.

    Smyrna
    Résztvevő

        Üdvözöllek barátom... Nézd, máris jó helyről indultál. :) Igen, próbáld meg sorrendben követni az óraszámokat, az 1. leckétől kezdve, lassan jegyezd meg az egyszerű napi beszédmintákat. Hagyd magad az oldalra, rájössz, hogy elkezdtél tanulni….

    iborotti
    Résztvevő

    köszönöm, remélem működni fog.

    20
    Résztvevő

    Köszönjük a tájékoztatást

    SZIMBÓLUM
    Résztvevő

    NÉMET NYELVOKTATÁST KÉRÜLÉBŐL KEZDTEM KÖRÜL HÁROM HÓNAPJA ÉS NAGYON JÓL VOLT, AMIKOR ÖSSZESÍTEM AZ EDDIG ISMERTETT TUDÁSomat ÉS A NYELVTAN, AMIT TÖRÖL ELmagyarázott.. KÖSZÖNÖM…

    KorteX
    Résztvevő

    Köszönök mindent, megpróbálok megtanulni mindenféle erőfeszítést, hogy megtanuljam, neked köszönhetően megtanulom ezt a nyelvet. :)

    kermlik
    Résztvevő

    Új tag lettem, az Ön webhelye nagyon jó, nagyon jó munkát végez.

    hakan65
    Résztvevő

    SZUPER OLDALT LÉTREHOZTAD, MIT MONDJONOK, KÖSZÖNJÜK

15 válasz megjelenítése - 1-től 15-ig (összesen 42)
  • A téma megválaszolásához be kell jelentkezned.