A válási folyamat

ÜDVÖZÖLJÜK AZ ALMANCAX FÓRUMON. MINDEN INFORMÁCIÓT, AMIT KERES NÉMETORSZÁGRÓL ÉS A NÉMET NYELVRŐL, FÓRUUMUNKBAN MEGTALÁLHATJA.
    Emre34
    Résztvevő

    Helló barátok, örülnék, ha azok, akiknek van tapasztalata a válási folyamatban, válaszolnak a kérdéseimre.
    1-Török állampolgár vagyok házastárssal. Melyik országban zajlik gyorsabb válási folyamat?
    2-Melyik ország fog kevésbé fárasztani anyagilag?
    3-Mondjuk elválok Németországban, ebben az összefüggésben a rechtsschutz fedezi a válási költségeket?
    Köszönöm, és boldog, békés napokat mindenkinek ..

    brn
    Résztvevő

    Helló
    Először is nagyon szomorú, hogy ilyen témára reagálok, de sajnos...
    Amikor egy ügyvédhez fordul, vagy kérvényt nyújt be a németországi bírósághoz, akkor kezdődik a különválási évnek nevezett időszak (Trennunsjahr), és 1 év végén kezdődik az ügy tárgyalása. Ha a TR-ben nyújt be keresetet, van egy kifogási időszak, amely alatt a másik fél idézést kap, és megvárja a választ.Ha házastársa nem érkezik meg a bíróságra azon a tárgyalási napon, új időpontot tűznek ki az ügyre. , stb. Véleményem szerint az 1 éves várakozási idő ellenére Németországban stresszmentesebb a válás. De természetesen ez nem vonatkozik a beleegyezésen alapuló válásra.

    Ha nem dolgozik, akkor az állam viseli a költségeket. Keressen egy ügyvédet, aki mindent követ

    Remélem, jó lesz veled

    Emre34
    Résztvevő

    Köszönöm a választ.Az emberek azért házasodnak össze, hogy boldogok legyenek, hogy megosszák az életüket és közös jövőt építsenek. Sajnos, bár nem akarok általánosítani, a hozzánk hasonló, Törökországból érkező vőlegények/menyasszonyok hamarosan nagy problémákkal szembesülnek. Németország. Ennek persze az egyik legnagyobb oka sajnos a Németországban született és nevelkedett házastársak...
    Megállapodás alapján válás lesz. Már elváltak egymástól, de még sehol sem értesítettük. Próbálok információkat gyűjteni arról, hogyan lehet ezt a munkát a legrövidebb időn belül megoldani.

    szívtelen
    Résztvevő

    Üdvözlöm, sokat volt szó erről a kérdésről korábban ezen a fórumon.Ha a régi üzenetek között keresel, akkor kapsz infót.Nem történt változás a törvényben stb.. pozitív fejlemény, hogy nem kell ügyvédet fogadni. Németországban a válásod után Apostillel kell pecsételni a felsőbb bíróságon, a konzulátuson török ​​fordítással törölheted a népesség-nyilvántartásból... Mert hiába válsz el Németországban, akkor is megjelensz Törökországban házasodni... Például 2017-ben elváltam Németországban, a konzulátuson e hónap végén van a határidő, törölni fogom a nyilvántartásból, mivel nem találtam az eddigi idő... Csak információként a többi ismerősömnek írok.. Az apostille pecséttel ellátott bírósági határozat 15 euró ne feledje, hogy ezekkel a költségekkel szembesül. Üdvözlettel.

    Emre34
    Résztvevő

    Köszönöm szívtelen, hasznos információkat.

    Ohne ideális
    Résztvevő

    Barátunk pontosan azokat a kérdéseket tette fel, amelyeket én fel akartam tenni.
    én is ugyanebben a helyzetben vagyok. Jelenleg a házastárstól független 1 éves foglalkozásom van. Auslanderbehörde kivételével egyetlen hatóság sem tudja, hogy lázasak vagyunk. 7 hónapja vagyunk együtt. Még nem tettünk olyasmit, mint a válási kérelmet. Elmehetek Törökországba ezzel a független üléssel, kaphatok-e meghatalmazást a feleségemtől, ott válhatok el, és minden gond nélkül újra beléphetek Németországba? Nincs eszkaláció, hogy a miénk szerződéses válás lesz. Amennyire hallottam, mindketten azonnal elválhatunk egy ügyvéddel Németországban. Ez igaz?

    fuk_xnumx
    Résztvevő

    most Törökországban akarsz elválni vagy Németországban, előbb döntsd el, később beszélünk

    Barátunk pontosan azokat a kérdéseket tette fel, amelyeket én fel akartam tenni.
    én is ugyanebben a helyzetben vagyok. Jelenleg a házastárstól független 1 éves foglalkozásom van. Auslanderbehörde kivételével egyetlen hatóság sem tudja, hogy lázasak vagyunk. 7 hónapja vagyunk együtt. Még nem tettünk olyasmit, mint a válási kérelmet. Elmehetek Törökországba ezzel a független üléssel, kaphatok-e meghatalmazást a feleségemtől, ott válhatok el, és minden gond nélkül újra beléphetek Németországba? Nincs eszkaláció, hogy a miénk szerződéses válás lesz. Amennyire hallottam, mindketten azonnal elválhatunk egy ügyvéddel Németországban. Ez igaz?

    Ohne ideális
    Résztvevő

    most Törökországban akarsz elválni vagy Németországban, előbb döntsd el, később beszélünk

    Németországban.

    fuk_xnumx
    Résztvevő

    Ha elvált németországban drága tr-el, akkor megteheti anélkül, hogy 9 10 ezer tl tr-t hagyna, ha meg kell egyeznie a házastársával

8 válasz megjelenítése - 1-től 8-ig (összesen 8)
  • A téma megválaszolásához be kell jelentkezned.