Külön lakni kérlek segíts..

ÜDVÖZÖLJÜK AZ ALMANCAX FÓRUMON. MINDEN INFORMÁCIÓT, AMIT KERES NÉMETORSZÁGRÓL ÉS A NÉMET NYELVRŐL, FÓRUUMUNKBAN MEGTALÁLHATJA.
    Baris123
    Résztvevő

    Szia. 2021 júliusában családegyesítési vízummal érkeztem Németországba. Szeptemberben megkaptam a lakcímkártyámat. 3 éves foglalkozást tartottak. Súlyos konfliktusom van a feleségemmel, és kiment a saját házából. Ma én is hazamentem. 10-11 hónap telt el az ülés óta. Nyelvsuliba még nem jártam, de van 10 hónap vollzeit és határozatlan idejű munkaszerződésem. Kérem, tudassa velem, milyen kényelmetlen számunkra, ha külön helyen tartózkodunk. Köszönöm

    yenicerixnumx
    Résztvevő

    Szia. 2021 júliusában családegyesítési vízummal érkeztem Németországba. Szeptemberben megkaptam a lakcímkártyámat. 3 éves foglalkozást tartottak. Súlyos konfliktusom van a feleségemmel, és kiment a saját házából. Ma én is hazamentem. 10-11 hónap telt el az ülés óta. Nyelvsuliba még nem jártam, de van 10 hónap vollzeit és határozatlan idejű munkaszerződésem. Kérem, tudassa velem, milyen kényelmetlen számunkra, ha külön helyen tartózkodunk. Köszönöm

    Általában 2 évig kell házasnak maradni. De ha határozatlan idejű állásod van, szerintem megváltoznak a dolgok. Remélhetőleg egy ismerő válaszol majd. De fennáll annak a lehetősége, hogy visszaküldik a felesége által elmondottakkal. Szóval ha csak azért panaszkodik rád, hogy idegesítsen, félek, hogy visszaküldik. De köss egy megállapodást a feleségeddel és maradj csendben 2 évig.

    Baris123
    Résztvevő

    Csak azt mondja, maradj távol tőlem. Azonban azt tettem, amit mondott, nagyon megváltozott. Szerintem nem fog panaszkodni. De kezdtem hegek lenni a stressztől, mert a munkamenetem elveszett.

    yenicerixnumx
    Résztvevő

    Mondd, találtam egy jogi cikket.

    Házastárs tartózkodási engedély (Eigenständiges Aufenthaltserlaubnis)
    • A házasságkötéshez kapcsolódó tartózkodási engedély a házasság felbontásával szűnik meg. (Külön lakóhely vagy válás esetén)
    • Önálló tartózkodás legalább 3 év törvényes házasság után lehetséges. Ezt az időszakot a tartózkodási engedély kezdetétől számítják.

    Házastárs tartózkodási engedélyt a következő különleges esetekben adnak ki (átmeneti időszak)
    • 1 évig ugyanannál a munkáltatónál történő munkavégzés és a munkaszerződés meghosszabbítása (minimum 451 € biztosított állás).
    • Vészhelyzetek (dokumentált családon belüli erőszak stb.),
    • ha gyermeke német állampolgár,
    • Házastárs halála.

    az Ön esetében 10 hónapos munkaidő van. baszd meg még egy kicsit a fogaidat. 1 év elteltével önálló tartózkodási jog lesz.

    Mindannyiunknak ugyanazok a problémái, dehumanizálva vannak, hivatalosan Németországban élnek

    Baris123
    Résztvevő

    Mondd, találtam egy jogi cikket.

    Házastárs tartózkodási engedély (Eigenständiges Aufenthaltserlaubnis)
    • A házasságkötéshez kapcsolódó tartózkodási engedély a házasság felbontásával szűnik meg. (Külön lakóhely vagy válás esetén)
    • Önálló tartózkodás legalább 3 év törvényes házasság után lehetséges. Ezt az időszakot a tartózkodási engedély kezdetétől számítják.

    Házastárs tartózkodási engedélyt a következő különleges esetekben adnak ki (átmeneti időszak)
    • 1 évig ugyanannál a munkáltatónál történő munkavégzés és a munkaszerződés meghosszabbítása (minimum 451 € biztosított állás).
    • Vészhelyzetek (dokumentált családon belüli erőszak stb.),
    • ha gyermeke német állampolgár,
    • Házastárs halála.

    az Ön esetében 10 hónapos munkaidő van. baszd meg még egy kicsit a fogaidat. 1 év elteltével önálló tartózkodási jog lesz.

    Tehát teljesen mindegy, ha más címen vagyok, úgy érted, ha még 2 hónapig dolgozom, akkor kaphatok önálló tartózkodási engedélyt?

    Szia. 2021 júliusában családegyesítési vízummal érkeztem Németországba. Szeptemberben megkaptam a lakcímkártyámat. 3 éves foglalkozást tartottak. Súlyos konfliktusom van a feleségemmel, és kiment a saját házából. Ma én is hazamentem. 10-11 hónap telt el az ülés óta. Nyelvsuliba még nem jártam, de van 10 hónap vollzeit és határozatlan idejű munkaszerződésem. Kérem, tudassa velem, milyen kényelmetlen számunkra, ha külön helyen tartózkodunk. Köszönöm

    Ahhoz, hogy házastársától önálló tartózkodási engedélyt kaphasson, 2 évig együtt kell élnie egy házban, ha házastársa német állampolgár, és 3 évig, ha török ​​állampolgár. Ha ezen időszak lejárta előtt külön házakba költözött, akkor sajnos elveszíti itt tartózkodási jogát. Határozatlan idejű Voll Zeit munkával rendelkezik, önálló lakóhelyet biztosíthat Önnek, ha házastársa német állampolgár 2 évig, török ​​állampolgárságú házastársa pedig 3 évig.

    szívtelen
    Résztvevő

    Helló, úgy tűnik, minden ön ellen szól, az egyetlen gondja az állam segítségének hiánya. Ne folytassa a munkáját. A válás már összesen 2 jenig tart.Ha 1 évig külön maradsz, ha 1 év a határidő, akkor még 2 évig itt leszel. Elég, ha nem maradsz hajléktalan.

7 válasz megjelenítése - 1-től 7-ig (összesen 7)
  • A téma megválaszolásához be kell jelentkezned.