német nyelvtanfolyam

ÜDVÖZÖLJÜK AZ ALMANCAX FÓRUMON. MINDEN INFORMÁCIÓT, AMIT KERES NÉMETORSZÁGRÓL ÉS A NÉMET NYELVRŐL, FÓRUUMUNKBAN MEGTALÁLHATJA.
    szigorúan
    Résztvevő

    Helló barátok. Körülbelül 6 hónapig jöttem Németországba, de most kezdem a tanfolyamomat. 2 nap múlva kezdtem a megbeszélést. Elmentem a megbeszélésre, elvégeztek egy tesztet, de még nem érkezett válasz. tanfolyam általában olyan emberek, akik tudnak németül, ezért úgy gondolom, hogy a kérdések nullától kezdve tetszeni fognak. A tanfolyamom heti 5 nap és 8.30-tól 12.45-ig tart. Örülök, ha információkat adsz ezekről a kérdésekről.

    esraaras
    Résztvevő

    Két különböző iskolába jártam Németországban. Az első tanfolyamon a tanárok törökek voltak, de a török ​​nyelv használata tilos, és nem tudott kérdéseket feltenni és válaszokat kapni olyan helyeken, ahol elakadt. Tudták, és nem voltak nehézségeik megértés közben. Aztán megváltoztattam az iskolát, a tanárokat felvették, de nagyon jól mondták, többet tanultam, mint az első. Nem hiszem, hogy nehéz lesz. ne tegyél fel neki sok kérdést, szerintem csak használj házastársa szótárként, ezért kérdezze meg a szavak jelentését :))

    riporter
    Résztvevő

    Sziasztok barátaim;

    Már 9 hét telt el azóta, hogy Németországba jöttem, és 6 hete, hogy elkezdtem a tanfolyamot. A tanfolyam megkezdése előtt csináltak egy szintfelmérő tesztet, és 65 kérdésből 40-re helyesen válaszoltam, és elkezdtek az "intensivkurs"-on. 430 óra), eleinte boldog voltam, elvégre 630 óra helyett 430 órát csináltam, azt hittem 200 óra megtakarításom van anyagilag és időben is, de amikor a tanfolyam. elkezdtem, rájöttem, hogy azon kevesek közé tartozom az osztályban, aki gyakorlatilag nem tud beszélni :) De nyelvtanilag nem volt nagy különbség, sőt, azt tudom mondani, hogy jobb vagyok a legtöbbnél, és ezt megértettem velük. A különbség köztem és a diákok között a szókincsben és a Németországban eltöltött időben van. Például az osztály legújabb tagja 5 éve él Németországban, sőt van, aki már Németországban él. 11 éve, míg én csak 1 hónapja vagyok, és elkezdtem a tanfolyamot, akkor is, ha Tarzanban van, néha a tanár is pillanatok, amikor nem tudom kifejezni, amit gondolok, a szavak elakadnak a számban, és úgy érzem magam, mint egy cékla az osztályteremben, a tanár előtt, de...:)Például a minap mindenki megkérdezte egymástól: "Gestern abends gemacht" A válaszom az volt, hogy "gestern abends habe ich fernsehen gegessen" Aztán, amikor mindenkit nevetni láttál, gondolj rám... Ahogy mondtam , én is kerülök vicces helyzetekbe, de legyen az SALLAH ..végül is ez ad motivációt, sok okom van a tanulásra :) Amúgy szerintem lassan haladok a gyakorlatban..
    Ami téged illet, szerintem 0-ról kezdesz, nem kell gondolkodni, mindenki a te szinten van az osztályban, csak pár szóra van szükséged nálad, vagy ahogy mondtam, a megélt időre.. utána mindezt "Nyelvtanfolyamnak" hívják, tanulni fogunk, mert nem tudjuk, mit csinálnánk, ha tudnánk, igaz?...:))

    Tisztelet

    érzelem messze
    Résztvevő

    Barátaim, azt tanácsolom, hogy ha Németországba jössz, kezdd elölről a tanfolyamot... Igen, tudsz valamit nyelvtanilag, de hidd el, valójában nem tudsz semmit, csak azt hiszed, hogy tudsz! Ha beszélni kell, csak bámulj! Igen, eleinte próbára tesznek, bármennyire is jó a múltja, kezdje a nulláról. A tanárod pedig legyen német! Igen, lehet, hogy nehéz lesz számodra, de megtanulsz német előtt beszélni, és ezért nem fogod furcsán érezni magad, amikor más németekkel beszélgetsz!

3 válasz megjelenítése - 1-től 3-ig (összesen 3)
  • A téma megválaszolásához be kell jelentkezned.