Németország vagy Törökország 2015-ben???

> Fórumok > Cafe almancax > Németország vagy Törökország 2015-ben???

ÜDVÖZÖLJÜK AZ ALMANCAX FÓRUMON. MINDEN INFORMÁCIÓT, AMIT KERES NÉMETORSZÁGRÓL ÉS A NÉMET NYELVRŐL, FÓRUUMUNKBAN MEGTALÁLHATJA.
    egelixnumx
    Résztvevő

    A barátok folyamatosan tárgyalták a témát, de tudom, hogy azt gondolja, hogy szeretném frissíteni az időzónát, amelyben Németországban élünk, vagy Törökországban élem a tetőmet. Csak azt akarom, hogy őszinte legyél önmagadhoz, és válaszolj így: Ha valóban tükrözzük a helyzetet, amelyben vagyunk, talán megsemmisítünk néhány előítéletet. Nagyon sok ember van a fórumon, örülnek a vízum folyamatának és csalódásuk van a vízum megszerzése után.
    Tényleg igazuk van azoknak, akik Németországban élnek és azt állítják, hogy boldogtalanok???
    Vagy azoknak van igazuk, akik annyira kivándorolnak Németországba, hogy ott meglássák a megváltást???

    1963
    Résztvevő

    Szia, jó témát nyitottál.Természetesen mindkét oldalon vannak pro és kontra érvek.Persze az előnyök és a hátrányok személyenként eltérőek körülöttem.Most ha nincs szakmád diplomával Törökországban vagy ha nincs itt érvényes szakmád akkor többé-kevésbé biztos az itt kapott fizetés,ha profi vagy.Ha nem legyen munkája, mint ismeretes, Törökországban sok szektorban nem a diploma megléte a prioritás, hanem az állás ismerete.Itt a prioritás az ellenkezője, diplomát keresnek, majd a szakmában jártasságot. Ha nincs diplomád, legyél olyan ügyes amennyit akarsz, nem fontos a munkádban.Van egy barátom, akit a tanfolyamon ismertem, ő a cipőgyártó üzletben dolgozott Törökországban, előtte jó volt a fizetése idejött, nem kutatott. Amikor megkérdeztem tőle, miért nem kutatott, azt mondta: "Dolgozhatok ott ebben a munkában? Nincs esély arra, hogy itt végezzem a munkámat." , "Miért nem végzett kutatást?" Azt mondta: "Igen, én is sokat hallottam erről a helyzetről. Az emberek olyan jól írják le ezt a helyet, mintha mindenhol itt lenne." Nincs olyan, hogy munka és nagyon jó fizetés.Persze ez nem csak munkanélkülinek vagy diplomával nem rendelkezőknek szól.Persze ha érvényes szakma is vannak nehézségek.Szóval mint érted kezded az életed a nulláról.Azt tanácsolom az ide érkező új barátoknak, hogy ha jó állásod van és jó fizetésed van Törökországban, és ha az itteni házastársadnak nincs túl jó állása, vagy nem dolgozik itt, ne zavarjon a rutinod.Itt a társasági élet nagyon ritkább Törökországhoz képest,így monoton élet vár rád,magasak a lakbérek.A legtöbb munka itt fogsz dolgozni alvállalkozói cégeken keresztül,ami nem jó.A jövedelemadó is nagyon magas , sok lesz a levonás a kapott fizetésből.Persze ez a jövedelmedtől függ,házastársak munkahelyzetétől függően.Persze ezeknek is vannak jó oldalai,legalábbis sokban,te lesz hétvégi szabadság, éves szabadság, több étel és ital, mint Törökországban.Az autóárak kedvezőbbek, mint az elektronikus Törökországban.Van egy dolog is: ha két szakmával rendelkező ember dolgozik itt, akkor jobb keresetet kap, mint Törökországban. Ha összefoglalnám, amit írtam, Németország vagy Törökország, persze vannak tényezők, amik meghatározzák ezeket, ezek egyénenként változnak, mindenki értékeli a saját helyzetét, elvégre én írtam, amit megfigyeltem. 
    Valójában azt gondoltam, mielőtt megírtam, vagy sem, mert nem számít azoknak, akik idejönnek, mert sokan úgy érzik, hogy a felhőkön vannak, mielőtt idejönnek. Mondd el nekik, mit akarsz. Kérdezd meg a múltat, ha tabiikii tesz a hozzászólás tehát bármi kalmiy az álmaidból itt a kérésed becsomagoltam a jövőbeli barátokat, ne tévedj az álomvilág ellenőrzésére összeomlásuk után azt fogod mondani, miért mentél oda ozaman a legnagyobb tényezőm ide, hogy eljöhetek jó szakmámhoz és a szakmát ilyen nehéz megtenni Törökországban, természetesen az én Ha azt mondja, sajnálja, hogy érvényes szakmája van itt?
    Nem akartam közömbös lenni a barátok témája iránt, bár nem tudtam, hogy az írásom nem fontos, de ez egy olyan munka, amelyet azonnal tudnak, amint írni akarok, eleget tettem humanitárius kötelességemnek.

    egelixnumx
    Résztvevő

    Nagyon szépen írtál. Tudod, hol járnak a gondolataim, nagyon közeli rokonaim vannak mindkét országban. De valamiért mindenki csodálja egymás életét. Az egyik azt mondja, hogy van egy Leánytorony és a tenger, a másik szerint sok olyan nyaralás van, ahol olcsó a benzin és olcsó az autó. Két ország összehasonlításakor valóban a természeti tájra vagy a nyaralóautóra kell-e koncentrálni? Amikor megbeszéltük ezt a kérdést az unokatestvéremmel, azt mondta, hogy szeretne Németországban élni. Az én gyerekem legalább három nyelven fog felnőni.Az állami hozzájárulás a gyereknevelésben sokkal jobb és előnyösebb,persze ez hozzátesz a végére más gondokat,hosszú nyaralás,olcsó autó,olcsó benzin.Ha visszajön így, a gyereknek egyetemre kell mennie, hogy több nyelven nőjön fel. Azt mondta: "Akarom." Azt mondta: "Megértesz engem?" Beleegyeztem, és azt mondtam: igazad van. Az unokatestvér testvére Németországban él. Oda elmondta, hogy az Isztambul, a tenger és az ott tapasztalt másodosztályú állampolgársági problémák iránti szeretete soha nem tette olyan könnyűvé az életet, és a dob hangja messziről is kellemes volt. Egyetértettem vele, és azt mondtam: igazad van. Aztán történt egy kis incidens köztünk.A TR-ben az unokatestvérem mondta el, hogy miért volt igaza a következőképpen: Vett egy BMW 22-as autót 30 ezer TL-ért.A bátyja Németországban vette ugyanezt a járművet, egy 5.20-es modellt 1998 €-ért. „Most mondd el.” Ugyanazt az autót vette velem, és én 2000 TL-t töltök bele, ő pedig 1.600 €-val tölti az LPG tankomat. Nem tudtam, mit mondjak, mindketten zaklatottak és boldogtalanok voltak. Egyikük könnyebben szeretné leélni az életét, a másik hazája után vágyik, családja után vágyik, és azt gondolja, hogy ki van zárva abból az országból, ahol él. Mindketten azt gondolják, hogy rossz az ország gazdasága, ahol élnek, és boldogtalanok. Melyik az igazán boldogtalan??? Melyiknek van igaza???

    reyyan a
    Résztvevő

    Szia, jó témát nyitottál.Természetesen mindkét oldalon vannak pro és kontra érvek.Persze az előnyök és hátrányok személyenként eltérőek.Hogyan történhet ez meg?Hadd mondjam el mit figyeltem meg magamon és a körülöttem lévőktől.Most ha nincs szakmád diplomával Törökországban vagy ha nincs itt érvényes szakmád akkor többé-kevésbé biztos az itt kapott fizetés,ha profi vagy.Ha nincs munkájuk, mint ismeretes, Törökországban sok szektorban nem a diploma a prioritás, hanem a munkakör ismerete.Itt az a prioritás, hogy legyen diploma, utána keresnek jártasságot a szakmában .Ha nincs diplomád,legyél olyan ügyes amennyit akarsz,nem fontos a munkádban.Van egy barátom akivel a tanfolyamon ismertem meg.Törökországban a cipőgyártó üzletben dolgozott.Jó volt nem végzett kutatást. Amikor megkérdeztem tőle, miért nem végzett kutatást, azt mondta: "Dolgozhatok ott ebben a munkában? Nincs esély arra, hogy itt végezzem a munkámat." Azt mondta: "Miért nem végzett kutatást?" Azt mondta: "Igen, én is sokat hallottam ezt a helyzetet. Az emberek olyan jól írják le ezt a helyet, úgy tűnik, mindenhol itt van." Nincs olyan, hogy munka és nagyon jó fizetés.Persze ez nem csak munkanélkülinek vagy diplomával nem rendelkezőknek szól.Persze ha érvényes szakma is vannak nehézségek.Tehát mint értitek Az új barátoknak, akik ide fognak jönni, azt tanácsolom, hogy ha jó állása van és jó fizetése van Törökországban, és a házastársának itt nincs túl jó állása, vagy nem dolgozik itt, akkor mondjuk ne háborgasd a rutinodat.Itt a társasági élet nagyon ritka Törökországhoz képest,így monoton élet vár rád,magasak a lakbérek.A legtöbb munkahely,amit itt fogsz dolgozni,az alvállalkozói cégeken keresztül lesz,ami nem jó.Jövedelemadó is nagyon magasak, sok lesz a levonás a kapott fizetésből.Persze ez a jövedelmedtől függ, a házastársak munkahelyzetétől függően.Persze ezeknek is vannak jó oldalai, legalábbis vannak sokan vannak, hétvégi szabadság van, éves szabadság, több étel és ital, mint Törökországban.Az autóárak kedvezőbbek, mint az elektronikus Törökországban. Van még egy dolog: ha két profi dolgozik itt, akkor jobb keresetet kap, mint Törökország.Ha összefoglalnám amit írtam, akkor vannak olyan tényezők, amik meghatározzák Németországot vagy Törökországot, persze ezek személyenként változnak, mindenki a saját helyzetét értékeli, elvégre azt írtam, amit megfigyeltem. 
    Valójában azt gondoltam, mielőtt megírtam, vagy sem, mert nem számít azoknak, akik idejönnek, mert sokan úgy érzik, hogy a felhőkön vannak, mielőtt idejönnek. Mondd el nekik, mit akarsz. Kérdezd meg a múltat, ha tabiikii tesz a hozzászólás tehát bármi kalmiy az álmaidból itt a kérésed becsomagoltam a jövőbeli barátokat, ne tévedj az álomvilág ellenőrzésére összeomlásuk után azt fogod mondani, miért mentél oda ozaman a legnagyobb tényezőm ide, hogy eljöhetek jó szakmámhoz és a szakmát ilyen nehéz megtenni Törökországban, természetesen az én Ha azt mondja, sajnálja, hogy érvényes szakmája van itt?
    Nem akartam közömbös lenni a barátok témája iránt, bár nem tudtam, hogy az írásom nem fontos, de ez egy olyan munka, amelyet azonnal tudnak, amint írni akarok, eleget tettem humanitárius kötelességemnek.

    Többször írtam kommenteket ebben a témában, a véleményével megegyezően. amit szó szerint beírtál. Veled vagyok ebben a kérdésben
    Ugyanezen a véleményen vagyok. Jól összefoglalva.

    1963
    Résztvevő

    Többször írtam kommenteket ebben a témában, a véleményével megegyezően. amit szó szerint beírtál. Veled vagyok ebben a kérdésben
    Ugyanezen a véleményen vagyok. Jól összefoglalva.

    köszönöm a gondolatait

    Természetesen a helyzet az emberek elvárásainak és életszínvonalának megfelelően változik. Ha van elég németje érvényes szakma gyakorlásához Németországban, természetesen Németország jobb. az adók magasak Németországban, de a normák is magasak. Németországban élni könnyű és kényelmes, amíg van nyelv és munka.

    a sawr
    Résztvevő

    pulyka a végéig,
    Még mindig éhes ón események vagyok Törökországban,
    Itt minden pénz, az állam hivatalosan ösztönzi a lustaságot, ha nem dolgozik,
    Nincs itt semmi előny,
    Bár a férj és a feleség dolgozik, a maximális pénz, amit kap, nem haladja meg a 2500-at, ez már 1500-ra megy. az adók túl magasak,
    adó mindenre
    Összekötötték az embereket a robotkal, tudod, hogy a tehén alakú robot, minden oldalról fejik a bızt bızt, bárhová is mész,

    omr34
    Résztvevő

    Természetesen a helyzet az emberek elvárásainak és életszínvonalának megfelelően változik. Németország természetesen jobb, ha van annyi németje, hogy szakmát folytathasson Németországban. magasak az adók Németországban, de a normák is magasak. Németországban élni könnyű és kényelmes, amíg van nyelv és munka.

    A németországi eseményt nagyon pulyka módon foglalta össze.

    lambdawinner829
    Résztvevő

    A Németország és Törökország közötti választás személyes döntés, amely különböző tényezőkön alapul. Minden országnak megvannak a maga előnyei és lehetőségei. Az emberek tapasztalatai és véleményei eltérőek, ezért fontos, hogy nyitottak legyünk. Az a fontos, hogy olyan helyet találj, ahol boldognak és elégedettnek érzed magad.

8 válasz megjelenítése - 1-től 8-ig (összesen 8)
  • A téma megválaszolásához be kell jelentkezned.