11 lecke: Különleges cikkek német nyelven

> Fórumok > Alapvető német leckék a semmiből > 11 lecke: Különleges cikkek német nyelven

ÜDVÖZÖLJÜK AZ ALMANCAX FÓRUMON. MINDEN INFORMÁCIÓT, AMIT KERES NÉMETORSZÁGRÓL ÉS A NÉMET NYELVRŐL, FÓRUUMUNKBAN MEGTALÁLHATJA.
    Lara
    látogató
    KÜLÖNLEGES CIKKEK (BESTIMMTE ARTIKEL)

    Az előző rész tájékoztatást nyújt a cikket Kétféle a cikkben említett edilmişti.b szakasz ad tájékoztatást a jelenléte a két cikket csoportban.

    Két német nyelvű cikkcsoport van.

    1) Speciális Artikeller
    2) Határozatlan Artikeller (pozitív-negatív)

    Ebben a részben megvizsgáljuk első csoportunkat, bizonyos cikkeket, de először magyarázzuk el a határozott és a bizonytalan fogalmát.
    Bizonyos fogalom segítségével lehetséges a korábban ismert méret, szélesség, szín stb. amelyek tulajdonságai ismertek.
    A határozatlan koncepcióval minden véletlenszerű entitást értünk.
    Ezeket a magyarázatokat egyértelművé tesszük az alábbi példákkal: Ha megvizsgáljuk az alábbiakban megadott mintamondatokat, könnyen megérthetjük a két fogalom közötti különbséget.

    Példák:

    1- Apja megkérte Alit, hogy hozza a könyvet.
    2- Apja megkérte Alit, hogy hozzon egy könyvet.

    Hadd vizsgáljam meg a fenti első mondatot:
    Apja megkérte Alit, hogy hozza el a könyvet, de milyen könyv ez? Mi a színe? Mi a neve? Hol van a szerző? Mindez nincs meghatározva.
    Nem állítja, hogy Ali megérti, hogy melyik könyvet fog hozni, és ő hozza azt. Ez a könyv könyv néven ismert, nem véletlenszerű könyv.
    Más szóval, Ali megérti, hogy mely könyv szerepel a könyvben.
    Ebben az esetben ez azt jelenti, hogy az adott cikk itt érhető el.

    A második:
    Megkéri az apját, hogy hozzon egy könyvet, vagyis bármilyen könyvet.
    A könyve itt szerepel, szín, méret, név stb. Nem számít.Ez elég ahhoz, hogy egy könyv legyen.Ez a könyvek mondata, bármennyire is van.
    Ebben az esetben határozatlan cikkeket fognak használni.

    Folytassuk a példákat a jobb megértés érdekében:
    Például Ali szobájának szüksége van egy asztalra, hadd beszéljen Ali és az apja a következőképpen;

    Ali: Apa, menjünk egy asztalhoz a szobában.

    Az itt megvásárolható asztal bizonytalan, mert azt mondják, hogy "asztal". Világosak a tulajdonságai? Nem, nem világos, úgy értem, bármilyen asztalra.
    A második mondat így néz ki:

    Ali: Apa, hozd az asztalt fizetni.
    Ez a mondat anlaşılıyor az asztal korábban nem látott korábban, vagy a fogadást táblázat geçmiş.y tudom, amelyhez az említett tábla mindkét oldalán.
    A bizonyosság miatt itt bizonyos cikkeket használnak.

    Írjunk még néhány mondatot;

    – Ma este van egy tévésorozat a tévében (a sorozat szó kétértelmű)
    – Ma este megint megy az a tévésorozat a tévében (a tévésorozat szó konkrét)

    - Szükségem van ruhára. (a ruha bizonytalan)
    - Meg kell szereznem azt a ruhát. (ruha specifikus)

    - Menjünk virágot. (virág bizonytalan)
    - Menjünk vizet a virágra. (virág specifikus)

    Megpróbáltuk megmagyarázni a fenti konkrét és határozatlan fogalmakat.
    Itt a határozott névelő konkrét szavak használt mondatokat, és a határozatlan névelő a Bizonytalan szavak.
    Három konkrét cikk található németül, der, das és die.
    Mint korábban említettük, minden borjú mesterségesen megváltozott.
    Ezért a szavakat a művészekkel együtt meg kell tanulni, sok forrásból a cikkeket az alábbiak szerint rövidítjük:

    az r vagy m betű jelzi.
    A szerszámot e vagy f betű jelöli.
    A das-t az s vagy n betű jelöli.

    A következő részben megvizsgáljuk a határozatlan cikkeket.

    A Mindenható Isten beleegyezését őszinteséggel nyerik.
    Allah elegendő azok számára, akik bizalmukat Allahba vetik.
    (BSN)
    fbasakg
    Résztvevő

    Nagyon kényelmesen értem a témát köszönöm ..

    mc-denis
    Résztvevő

    Én is szeretnék példát mondani ..!
    1) – Hordjak körömlakkot? (Milyen körömlakkot?, milyen színű? stb., nem világos.)
        -A növényemre kell vinnem a piros körömlakkot. (A szín tiszta, ahol nyilvánvaló, ezért egy bizonyos cikket használunk.)

    2) – Meg kell vennem a házat. (Melyik ház? Hol van a ház? Milyen ház? Nem világos, mert nincs információja.)
          -A nyári házban kell megvásárolnom azt a házat. (Ahol ismerni kell a témát, a konkrét cikket kell használni.

    Helyesen értettem a tanáraimat?

    Köszönöm  :)

    emelkedett
    Résztvevő

    példái nagyon kedvesek és informatívak. De szerintem sokkal szebb és hasznosabb lenne, ha németül mondana példákat. sok sikert a munkádban  :D :D :D

    fekete farkas_91
    Résztvevő

    Barátaimmal is egyetértek.A tanulmány jó, de mintamondatokban kell megfogalmazni.

    úriember
    Résztvevő

    Ich möchte ein Auto kaufen. (Bizonytalan) Szeretnék autót vásárolni. Bármelyiket. Azután dől el, hogy mi az. Karosszéria formájú modell stb.
    Ich möchte diese Auto kaufen. (Specifikus) Szeretném megvenni ezt az autót. Tudja, melyik autót kell megvásárolnia, középen van egy kiválasztott tárgy ..

    nyugodt
    Résztvevő

    Azt hiszem, megértettem ezt a témát is :)
    Köszönjük a megosztást

    djuh a
    Résztvevő

    Merhabalar

    Írtam egy kis párbeszédet

    A) Hast du dir schon ein Auto gekauft? (bizonytalan)
    B) Nein, aber ich habe jetzt ein Auto gefunden, bei dem alles stimmt, wie der Preis, die Farbe usw.). (Ezzel a mondattal jelzem, hogy melyik arabról beszélek!)
    A) Szuper, bist du dir sicher, dass du das Auto kaufen willst? (különleges)
    B) Igen.

    Megjegyzés: Baylaz kisebb hibát követett el
    Az „Ich möchte diese Auto kaufen” nem igaz. Ich möchte dieses Auto kaufen. (das Auto) (Akkusativ)

    lg
    Djuha

    Atlantis
    Résztvevő

    Nagyon jól megértettem ezt a témát. Például hozzon egy könyvet (nincs szín, forma, tárgy), de azt mondtam, hogy hozza a sárga nagy könyvet, ez egy bizonyos cikkbe kerül. Jeder Danke :D

    Leonidas
    Résztvevő

    genau richtig

    látogató007
    Résztvevő

    Barátok, azt hiszem, amennyire megtanultam (4 hónapig), bizonyos cikkek használatához nem kell megemlítenünk a mondat néhány jellemzőjét.

    Ich will das Auto kaufen (meg akarom venni az autót.)
    Ich will ein Auto kaufen (Autót akarok vásárolni.)

    Ha olyan dologról beszélünk, amelynek jellemzőit az előző mondatokban részleteztük, például ha apánkról beszélünk, aki pénzt küldött nekünk, akkor a következő mondatokban használhatjuk a határozott névelőt, amikor a "pénzről" beszélünk, mert az már nem akármilyen pénzt, hanem a pénzt "apánk küld".
    Más szóval, a törökben ugyanannak a szónak az elejére tegyük az „any” vagy „one” szót.Ha megfelel, használhatjuk a határozatlan névelőt.

    06
    Résztvevő

    Ennek köszönhetően teljesen megértettem. A tanárnő beszédének fele a levegőben volt, de itt újra megköszönöm

    beymo
    Résztvevő

    Szia minden nagyon szép, problémád van, nagyon örülnék, ha németül adnád meg a szobamintákat.

    Nachtigall
    Résztvevő

    Barátok, hadd segítsek azoknak, akik összehasonlítással szeretnék megérteni ezt a kérdést
    Ez a specifikáció angolul "The" és arabul "El" lesz.
    vagyis azok, akik ismerik őket, minden nehézség nélkül megértik a bizonyosságot.

    vsslm

    vuslatım
    Résztvevő

    Vagy nem nagyon értettem ezt a cikket, vagy egyáltalán nem is értettem. Tudna segíteni?

    ErenRecep
    Résztvevő

    Nagyon köszönöm .. láttam németül a középiskolában. Nagyon jól tanítottak. Az alap szilárd volt, de soha nem léptük át. most emlékszem, amikor követem ezt az oldalt. Nagyon jól előkészített oldal.

15 válasz megjelenítése - 1-től 15-ig (összesen 36)
  • A téma megválaszolásához be kell jelentkezned.