Zam válasz a világ legdrágább útlevelére

> Fórumok > Németország és más európai országok általános szekciója > Zam válasz a világ legdrágább útlevelére

ÜDVÖZÖLJÜK AZ ALMANCAX FÓRUMON. MINDEN INFORMÁCIÓT, AMIT KERES NÉMETORSZÁGRÓL ÉS A NÉMET NYELVRŐL, FÓRUUMUNKBAN MEGTALÁLHATJA.
    fuk_xnumx
    Résztvevő

    Az útlevéldíjak növekedése az új esztendővel sokkolta az állampolgárokat. A 2012–162 évig érvényes útlevelek, amelyek 4-ben 10 eurót tettek ki, 49 eurós emeléssel 211 euróra nőttek, megerősítve ezzel a világ legdrágább pozícióját. A megemelt díjakra reagáló polgárok a túrák azonnali visszavonását kérték.

    Azok a polgárok, akik az új évben az európai főkonzulátusokhoz mentek útlevelet szerezni, „sokkot” éltek át. Az új 10 éves útlevelet 49 euróval növelték. Az új, 2012-162 évig érvényes útlevél, amely 4-ben 10 euró volt, 211 euróra nőtt. A német állampolgárok tízéves útlevélért 10 eurót, a spanyolok 59, az olaszok 25, a gazdasági válsággal küzdő görögök pedig 42.50 eurót fizetnek. Németország szintén csak 84 eurót kap 26 éves útlevélért a 10 év alatti polgároktól. Polgáraink, akik erőteljesen reagáltak a túlzott túrára, megkérdezték: "Olyan drága török ​​állampolgárnak lenni". Íme a reakció a túrára:

    HOGYAN MŰKÖDIK A FIZETÉS
    Hakan Büyükkaya (Düren): „Új útlevélért jöttem. Döbbenten hallottam, hogy a díjat 162 euróról 211 euróra emelték. A hölgy útlevelét jövőre állítjuk ki. Két gyermek is van. Hogyan fogják fizetni ezt a pénzt a munkanélküliek és a nyugdíjasok. "

    TANULOTT AZ ESETBEN
    Ramazan Kalay (Burscheid): „A pénztárnál hallottam, hogy az új útlevél 211 euróra nőtt. Szeretném közölni a hatóságokkal, hogy senki sem elégedett a növekedéssel. Nem tudom, van-e mindenkinek hatalma megfizetni ezt a díjat. "

    HIVATALOS TÉTEL
    Özgür Çetinkaya (Köln): „Három gyermekem van. A feleségem tavaly régi áron vásárolta meg. Tegnap a hírekben figyeltem az útlevéldíjak áremelkedését. Ez hivatalos rablás. A katonai díj már magas, most útlevélemelés Vajon a hatóságok azt gondolják, hogy a külföldön élőknek sok pénzük van? "

    NINCS RÉGI NÉMETORSZÁG
    Ali Yamak Olpe városából, Haydar Taşkıran a Refrath-ból és Kemal Yılmaz Olpe-ból szintén kijelentette, hogy elfogadhatatlan az útlevéldíjak emelése a konzulátusokon. Megállapítva, hogy háromgyermekes családjuk van, Yılmaz és Yamak azt mondta: „Körülbelül 150 euróval fizetünk többet minden családért. A gazdasági válság mindenkit sújtott. Németország már nem a régi Németország. Hogyan fizetik ezt a díjat a szegényes, sokgyermekes családok? ”

    Le vagyok győzve Hüseyin Koç-tól (Bochum): „Mi az oka ennek a növekedésnek? Nem tudom, honnan jött? Akár 30 százalékos növekedés történt. Elítélem és elítélem. "

    Annyira Fikret Afat (Dortmund): „Nem annyira. Munkanélküli állampolgárként ötgyerekes családom van. Három gyermekem is tanul. Hogyan szállhatunk le erről a túráról? Ez túl sok az európai gazdasági válságban. "

    Fájdalmas újévi ajándék A Fahrettin Ertürk (Dortmund): „Közel 50 eurós emelés történt. Mint egy fájdalmas újévi ajándék. Elítélem ezt a túrát, és arra kérem a hatóságokat, hogy vizsgálják felül a helyzetet. Államunk megpróbálja megszüntetni a költségvetési hiányt tőlünk, európai törököktől? "

    NINCS MIT MONDANI
    Volkan Afat (Dortmund): „Nincs mit mondani. Gyötörnek. Elítélem ezt a túrát. Az európai gazdasági válság már hátat hajolt. Kérjük államunk tisztviselőit, vegyék észre, hogy a közel 50 eurós túra igazságtalan. Diák vagyok, hogyan fizethetek ennyi pénzt? "

    NEM VESZEK TÖRÖK UTASÍTÁST
    Mehmet Koç (46) Berber: „Az útlevelek emelése értelmetlen. Ez az a mentalitás, hogy a külföldön élő állampolgárokat libának kell tekinteni, akárcsak katonai szolgálatban fizetéssel. Én, a feleségem és a gyerekeim számára, akiknek belga állampolgárságunk van, Törökországba megyek, hogy elvegyek 150 AuroIN 10 éves belga útlevelet. Többé nem kapunk török ​​útlevelet. "

    Államunk igazságtalanság
    Mehmet Topkaya (58) nyugdíjas: „A konzuli szolgáltatásokat minden nap növelik. Ez az ár egyedülálló a világon. Ez egy ilyen útlevél? Van ilyen állampolgárság? Amikor megérkezik Lafa, azt mondják, hogy vannak polgáraim Európában. Mint a katonai szolgálatnál, úgy gondolom, hogy az állam tisztességtelenül bánt az európai törökökkel.

    Komoly vagy vicc
    Mithad Serhadlıoğlu (62) gyógyszerész: „A törökök többsége, akikkel beszéltem:„ Ez komoly, vagy ez vicc? ” mondott. Mosolyogva fogadom ezt a túrát, kedvező lesz! "

    VISSZA KELL
    Zübeyde és focista fia, Demircan Dikmen elmondta: „Az új esztendővel megnőtt a televíziós és a rádióadó. Míg a bérleti díj, az áram és az életkörülmények napról napra nőttek, az útlevéldíjak hozzáadása nehéz helyzetbe hozott minket. A túrákat a lehető leghamarabb vissza kell vonni. "

    NEM TUDOM Juszufot és fiát, Alaaddin Kaplant: Apa és fia, akiknek nem volt értelme növelni az útlevéldíjakat: „Az itt élőknek már nagyon nehéz dolguk van. Az életkörülmények minden nap drágulnak. Azt mondták: "Hogyan zsúfolt családok fizetik ezt a díjat?"

    49 EURO MEGTAKARÍTÁSA Mehmet Şahin: 2012 eurót fizetve azért, mert 162 decemberében a főkonzulátushoz fordult az új útlevélért, Mehmet Şahin örömét fejezte ki azzal, hogy "Örülök, hogy előre költöztem, 49 eurót spóroltam".

    Annyi nincs nálam
    Turgut Gönül: Turgut Gönül, aki új útlevélért jött a főkonzulátusra, kijelentette, hogy kijön a szociális segélyekkel, és azt mondta: „Jaj, nem ismertem. most mit csináljak Nincs nálam 211 euró ”, és kértem valakit, hogy hozzon pénzt telefonon.

    NEM VAGYUNK LÁNK
    Hayati Aktürk (halász): „Még mindig ludas libának tekintjük. Amikor ezeket a tízéves útleveleket újonnan kiadták, a díjak túlzottan magasak voltak, és ezt állampolgáraink reakciójával és a média támogatásával kissé csökkentették. most már nem tudom megérteni, hogy újra felemelkednek. "

    NEM VÁRTUNK HOSSZAN
    Orhan Yanık, aki fiával, Gökhannal és feleségével, Fatmával belépett a müncheni konzulátus elé az útlevelek sorába, azt mondta: „Az év elején megemelkedtük az útlevelek díját. De erre nem számítottunk. Most három emberért 150 euróval többet fizetünk. Emellett mellékköltségei is vannak, például kétszer ide járni és fényképezni, ez egy kis irgalom ”- mondta.

    HOGYAN LEHETETLEN
    Zafer Aksüt a konzulátus előtti hosszú sorban várta a sorát: - Hogy lehet, lehetetlen. Tegnap néztem az interneten, és az 162 eurót írt. Miért nem jelentik be ezt előre? Legalább meg kell változtatniuk a bérjelet az interneten, és az emberek ennek megfelelően érkeznek. Mahmut Türkoğlu, aki egy másik eljárás miatt jött a konzulátusra, azt mondta: "Ez már drága volt, most szuper volt." Meglátjuk, milyen meglepetés vár ránk, amikor felmegyünk az emeletre ”- mondta.

    2012 TARIFÁTÓL FIZETETT
    İlknur Savam, három gyermek édesanyja, aki tavaly megkapta útlevelét a frankfurti főkonzulátuson, és a 2012-es tarifánál 10 eurót fizetett egy 162 éves útlevélért, sok 10 eurót fizetett egy 211 éves útlevélért. az új évben. "Sok török ​​van, aki ezt nem engedheti meg magának" - mondta Savam. Testvére, Semra Savam arra hívta fel a figyelmet, hogy egy háromgyermekes családnak ezer 55 eurót kellett fizetnie öt útlevélért, és azt mondta: „A húgomat 162 euróval mentették meg, mert tavaly benyújtotta a kérelmet. A következő napokban azonban újra jelentkezik gyermekeiért. "Nagyon sok olyan állampolgárunk van, akik nem tudnak fizetni ezért" - mondta.

    VAN VÁLSÁG IDEJE
    Aril Famil, aki fiával új útlevélért jött, azt mondta: „A múlt héten jöttünk, mert szilveszter előtt emelés lesz. A régi bérek érvényesek voltak. Hiányzó okmány miatt azonban az én és a fiam tranzakcióit nem sikerült végrehajtani. Becsúszott az új évbe. A tisztek azt mondták, hogy jön az emelés, de nem tudni, mennyi lesz. Most itt tanultam. A hölgy útlevele a régi díjból származik, ez az új díj. 50 euró emelés útlenként. Ilyen emelés válság idején. "

    Hova költ ez a pénz
    A sorban várakozó Musztafa Akyol, Seyfettin Bozkurt és İlhan Gümüş a túra és a tél során egyaránt reagált a hosszú várakozási időkre. Mondván: „A katonai szolgálatot megnövelték, útlevelet emeltek, mi lesz ez a farokpróba?” Musztafa Akjol azt mondta: „Ennyi pénzt gyűjtenek az állampolgároktól, tehát mire költenek. Évek óta járok és járok erre a konzulátusra, a sorrend továbbra is ugyanaz. Ugyan, kicsit fiatalok vagyunk, idős fejű emberek vannak a sorban ”- égett a baj.

    A KONZULÁT: VÉGE volt
    A svájci zürichi konzulátus tisztviselői úgy gondolják, hogy az emelés mértéke magas, akárcsak az állampolgároké. A konzuli tisztviselő kijelentette, hogy tegnap óta 40 útlevél-hosszabbítást hajtottak végre és új díjakat alkalmaztak, és azt mondta: „Természetesen az emberek nem elégedettek, de hangos panaszt eddig nem kaptunk. Az azonban biztos, hogy megkezdődnek a panaszok ”- mondta.

    MEG SOKKOLTUNK
    Volkan és Sibel Erçin: „Hivatalosan sokkoltunk az új évben meghirdetett útlevélemelésekkel. Svájc gazdag ország, de mi, törökök, nem gyűjtünk pénzt a fáktól. A négytagú család több mint ezer frankot fizet az útlevél meghosszabbításáért. Nem lehet megérteni, hogy ez milyen logika. "

    NAGYON KIFIZETÜNK A BÉRLETET
    Selma Özcan: „A fizetéseink ott maradnak, ahol vannak. A gazdasági válság már mindenkit sújtott. Ezenkívül a konzuli ügyletek növekedése polgárainkat még jobban zavarta. Alig fizetjük a házunk bérleti díját. Senki sem elégedett az útlevél emelésével. "

    GONDOLJON RÓLUNK
    Mehmet Özkan: „1500 koronát költöttem Arhusból Koppenhágába. Ez azért van, mert nem dolgozom. Az alkalmazottak szabadságukkor elveszítik munkájukat. Ha népes család származik Arhusból, 5-6 ezer koronát kell elköltenie. Azt hiszem, a díjak már magasak voltak, most még magasabbak. Miért kell mindig az államunkra gondolnunk? Nyisson államunk konzulátusi fiókot Arhusban, gondolva ránk egy kicsit. "

    NEM NYERJÜNK, HOGY HISZ
    Erol Tınas: „Nehezen értem ennek a magas túrának az okát. Míg a külföldön szolgáltatásokat nyújtó konzulátusaink jobb szolgáltatást nyújtanak számunkra, kénytelenek vagyunk magasabb díjakat fizetni. Az emberek gazdasági helyzete nem olyan jó, mint azt államunk gondolta. "

    SEMMILYEN ORSZÁGBAN
    Yusuf Can Çayır és Yusuf Çayır: „Európában egyetlen országban sincs ilyen magas az útlevéldíj. Nem tudjuk megérteni az infláció feletti emelés alkalmazását. Mint ismeretes, a gazdasági problémák szélsőségesek Európában. A munkanélküliség a polgárok derekát hajlítja. Sok polgárunk csak szociális juttatásokból próbál megélni. A túrákat át kell gondolni. "

    Aláírtuk a felvételt
    Hakan Karakaş: „Csodálkoztam az útlevélemelésen. Az 5 fős családnak 1055 eurót kell fizetnie az új útlevélért. Törökország a díjak rekordemelkedését írja alá. Azok, akik munkanélküliek és szociális juttatásokban részesülnek, nem képesek kifizetni ezeket a béreket. Ezek a túrák miatt az állampolgárságot elhagyják. A török ​​nem kormányzati szervezetek nem maradhatnak közömbösek a témában. "

                                                                                                                              Európa arany a szabadságtól.

    reyyan a
    Résztvevő

    Bizonyos intézkedéseket kell hozni. Pénzt akarnak, ha belép a török ​​konzulátusba Németországban. Hasonló kérdéseknek voltam kitéve. Hivatalosan megtévesztettek az útlevél fényképével kapcsolatban. :) Nem tetszett nekik az a biometrikus fotó, amelyet kívül készítettem (ami normál fotó volt), és azt a saját fotójából készítették. Ugyanakkor az ottani tisztnek ez nem tetszett, és újra és újra elkészítette 3 külön fényképet, amelyet egy idős nyugdíjas bácsi készített a konzulátuson. Amikor ezt meghallottam, magammal vittem a bácsit, elmentem az igazgatóságához és panaszkodtam, de a kiadott pénzt nem adták vissza. Azt is mondták, hogy nagyon vicces, hogy egy másik dolgozó tisztnek nincs szüksége fényképre. Őszintén szólva az én ostobaságomra jutott. Mert csak meghosszabbítottam az útlevelemet  ;D . de ezek nagyon csúnya dolgok. Soha többé nem mennék a mainzi konzulátusra.
    Horizon, ez év végén meg kell újítanom az útlevelemet. az idő fogy. Májusban megyek Törökországba. Kíváncsi vagyok olcsóbb szempontból, hogy megcsinálom-e Ankarában .. Szintén nincs konzulátus, ahol laknék. olyan messze. Tehát a bérletem 2013 novemberében jár le. ez a folyamat nem Németországban van, elmentem az üdülőhelyre, olurmu vajon vajon Törökországban készítettem-e?

    reyyan a
    Résztvevő

    nekem csak az a költség volt drága, amelyet a külföldiek irodája kért az elektronikus tartózkodási engedélyért. Holnap találkozom. A díj 135 euró volt.  :-

    EL-TURCO
    Résztvevő

    Meghosszabbíthatja a pulykát is, de természetesen a pulykában drágább! Lásd. Google

3 válasz megjelenítése - 1-től 3-ig (összesen 3)
  • A téma megválaszolásához be kell jelentkezned.