AUSBULDING KEVERTE A FEJEMET

ÜDVÖZÖLJÜK AZ ALMANCAX FÓRUMON. MINDEN INFORMÁCIÓT, AMIT KERES NÉMETORSZÁGRÓL ÉS A NÉMET NYELVRŐL, FÓRUUMUNKBAN MEGTALÁLHATJA.
    caglarkayan
    Résztvevő

    ARKADAŞLAR EGY EGYETEM HALÁSZATI TERMÉKEK MÉRNÖKI A BOLOGNA FOLYAMATA SZERINTI ÉRTEKEZÉS ÉS DIPLOMAM
    DEANUNK ÉS TANÍTÓINK KÖZÖTT MEGÁLLAPÍTOTTUK, HOGY ÉRVÉNYES EURÓPÁBAN, DE KÉRDÉSJELZŐK VAN A FEJEMBEN,

    1- KELL KELL KÉNYEZNEM A DIPLOMÁT, HOGY NÉMETORSZÁGBA MEGYEK? Hova jelentkezem, ha vásárolni fogok?

    2- VAGY KELL KÖRNYEZNEM? (MINDIG 2 vagy 3 évet vesz igénybe?)

    caglarkayan
    Résztvevő

    KÖZIGAZGATÁSNAK KÖTÖTTEM A NYELVET, HOGY MEGYEK A NYELVTANFOLYAMRA, ÉS TELJESEN TANULOM A NYELVET, AMINT AJÁNLOTT TOVÁBBI BARÁTOKNAK, ÉS HÉT HETT TANULNI KELL. MUNKAKommunikáció külön témával

    Kaan
    Résztvevő

    első
    https://www.anerkennung-in-deutschland.de/html/tr/
    cím segít az oklevélnyilatkozatban.

    Mivel a halászat második kiadásában mindenképpen többet fog látni Németországban, mint Törökországban.

    caglarkayan
    Résztvevő

    Köszönöm kaanK válaszát barátom.

    Megnézem a linket. Továbbá, amint mondtad, amikor azt mondod, hogy a Halászati ​​Mérnök, hazánkban gúnnyá válunk, mondván: "Mi van azzal a vízzel?" 4 évig tanultam, 5 évig előkészítő terveztem. Jó az angol nyelvtudásom és 3 csillagos búvár is vagyok, hogy sok a karkötőm, de jöjjön és nézze meg, különösen azt mondják, hogy kezdje 1300 TL fizetéssel. Ha azt mondom, hadd lépjek be az államba, akkor problémám van a KPSS-szel. Kigúnyolták, mint szakmát, és minden filmben minden TV-sorozatban vannak példák. De még akkor is, ha nagyon is szükség van hinni Törökország országgal kapcsolatos halászati ​​politikájára, de a mérnökök stb. Megölik ezt a hivatást. Hazánk a jövőben meg fogja érteni, hogy ez a szakma ugyanolyan fontos, mint orvos. Örömmel olvastam a szakmámat, és soha nem bántam meg. Egyelőre azt mondják, gyere és kezdj el Németországban dolgozni 3000 eurós fizetéssel. Nézzük, megyünk és megnézzük a legjobbat.

    mintázó
    Résztvevő

    Szia;
    https://www.kmk.org/kmk/information-in-english/statement-of-comparability-for-foreign-higher-education-qualifications
    Javaslom, hogy nézze meg ezt a linket. Emellett valószínűleg 3000 euró egy bruttó fizetés, ami szerintem egyenlő a nettó 2100 euróval. Ha az éves bruttó fizetés kevesebb, mint 49600 XNUMX euró, akkor nem kaphat munkavállalási engedélyt. Az alábbi pdf-ről ellenőrizheti.
    https://www.make-it-in-germany.com/fileadmin/content/make-it-in-germany/PDF/MiiG_Guide_to_Working_in_Germany.pdf

    caglarkayan
    Résztvevő

    Szia;
    https://www.kmk.org/kmk/information-in-english/statement-of-comparability-for-foreign-higher-education-qualifications
    Javaslom, hogy nézze meg ezt a linket. Emellett valószínűleg 3000 euró egy bruttó fizetés, ami szerintem egyenlő a nettó 2100 euróval. Ha az éves bruttó fizetés kevesebb, mint 49600 XNUMX euró, akkor nem kaphat munkavállalási engedélyt. Az alábbi pdf-ről ellenőrizheti.
    https://www.make-it-in-germany.com/fileadmin/content/make-it-in-germany/PDF/MiiG_Guide_to_Working_in_Germany.pdf

    modellező barátom, ez azt jelenti, hogy több fizetést kapok? :D :D :D

    mintázó
    Résztvevő

    sajnos ez nem azt jelenti, hogy több fizetést fog kapni. Amikor megtalálja az állást és megköti a szerződést, a német állam megvizsgálja, hogy alacsony-e az Önnek fizetett fizetés. Ha egy 6000 piaci értékű munka 5000-ért felvesz, akkor az nem megengedett. A 49600 eurós min limit korlátozásának oka annak biztosítása, hogy képzett emberek érkezzenek az országba. Mivel valaki, aki nem rendelkezik képesítéssel, nem kaphatja meg ezt a fizetést, automatikus védelmet hozott létre. Ezek a feltételek azokra vonatkoznak, akik EU kék kártyát vásárolnak és Németországban szeretnének dolgozni. Az EU kék kártyának számos előnye van.

    A második alternatíva egy német munkavállalási engedéllyel való elszámolás, EU kék kártya nélkül. Számára az alább felsorolt ​​szakmák egyikével kell rendelkeznie és
    Meg kell szereznie ennek német egyenértékűségét.
    https://www.make-it-in-germany.com/fileadmin/content/make-it-in-germany/PDF/whitelist.PDF

    Ne feledje, ha találnak valakit, akinek az anyanyelve német, az Ön által fizetett fizetésből, akkor inkább felveszi. A törvényben már ebben az irányban; Amikor munkát talál és jelentkezik, megnézik, hogy a cég mióta keres munkatársakat erre a pozícióra. Ha a cég egy ideig keresett állást, és nem talált német állampolgárt, akkor a jelentkezését elfogadják. Ily módon megakadályozzák a munkaerőpiac tompítását azáltal, hogy a kívülről érkezőket viszik olcsóbb árakon

    Azt tanácsolom, hogy felejtse el azt az egyenértékű munkát, amelyet professzorai mondtak az iskolából; Szerezzen angol átiratot és angol diploma mellékletet. Feltételezem, hogy Ön rendelkezik az eredeti diplomával. Az általam korábban megadott linkekben ott van a kmk címe. Emlékszem, az intézmény bohn városában volt. Egyenértékű online jelentkezést igényel. űrlap letöltésére készteti. töltse ki és küldje el a szükséges dokumentumokkal együtt e-mailben. Amint elérik az intézményt, banki adatokat küldenek Önnek, ahol 400-600 euró közötti összeget fog befizetni. Itt szerezheti be az egyenértékűségi bizonyítványát, és csatolja az önéletrajzához.

    caglarkayan
    Résztvevő

    Tréfálkoztam a fizetéssel kapcsolatban, de már tudom, hogy amikor újraegyesítem a családom, akkor megadják nekem a tartózkodási engedélyt. Megnéztem az általad küldött linkeket, sőt megtaláltam az ezzel egyenértékű szakmámat, elolvastam a szükségeseket is. Úgy tűnik, lehetetlen egyedül megszerezni ezt a munkavállalási engedélyt. Bármelyik fejlesztésben azt írom, hogy további kutatásokat folytatok ebben a témában. Köszönöm szépen a figyelmet.

    caglarkayan
    Résztvevő

    Egyébként a barátom megnézte ezt a POSITIVLISTE-t. A szakmám nem szerepel ezen a listán, de mint mondta, megkezdem az eljárásokat az egyenértékűség megszerzésére. Nem jobb, ha ezt az egyenértékűségi munkát Németországban végzem, miután elvégeztem a szükséges dokumentumokat?

    mintázó
    Résztvevő

    Ha családegyesítéssel megy, akkor nem lesz sok baja. a munkád könnyű. Könnyebb lesz, ha ekvivalencia eljárásokat hajt végre, amikor Németországban telepedik le, legalább megadja németországi címét. Hadd emlékeztessem önöket, hogy mivel szakmája mérnök, ezért a szabályozott szakmacsoportba tartozik. A reglementierten und nicht-reglementierten nevű szakmák két részre oszlanak. A mérnöki szakma elvégzéséhez jelentkeznie kell a KMK-ba és meg kell szereznie az egyenértékűséget. Például, mivel a szakmám nem szabályozott, ekvivalencia nélkül dolgozhatok. EU-kékkártyát kaphat, miután Németországban letelepedett, vagy EU-kékkártyát igényelhet egy másik EU-országban. Az EU-kártya nagyon kényelmes azok számára, akik Európa különböző országaiban fognak dolgozni, nem kell újból minden egyes országra pályázni. Mivel családja újraegyesült, valószínűleg Németországban folytatja.

    caglarkayan
    Résztvevő

    Nagyon köszönöm barátomnak az információkat ;)

10 válasz megjelenítése - 1-től 10-ig (összesen 10)
  • A téma megválaszolásához be kell jelentkezned.