Gyermekfelügyelet – részmunkaidős munka és nyelvtanfolyam

ÜDVÖZÖLJÜK AZ ALMANCAX FÓRUMON. MINDEN INFORMÁCIÓT, AMIT KERES NÉMETORSZÁGRÓL ÉS A NÉMET NYELVRŐL, FÓRUUMUNKBAN MEGTALÁLHATJA.

    Szia;

    Üdv minden Germanx tagnak

    Jövő hónapban Németországba költözünk 1 éves fiunkkal. A feleségem német állampolgár.

    Lemondtam törökországi munkámról. A feleségem Németországban kapott állást.

    1) Vigyázok a gyermekre az első hónapokban. Van -e segítség az államtól Kindergelden kívül? Szerintem a német állampolgároknak segítséget nyújtanak, miközben vigyáznak a gyerekre, külföldiekre is vonatkozik?

    2) Részmunkaidőben dolgozhatok otthonról annak a cégnek a TR-ben, amelyből lemondtam, bizonyos díj ellenében. Ez megváltoztatja a házastársam adóosztályát (steuerclasse)? Ez negatív vagy pozitív hatással lesz ránk?

    3) Kényszeríthet -e az állam nyelvtanfolyamra, mert vigyázok a gyerekre? Van egy A2 -es dokumentumom Törökországból Goethétől.

    Várom értékes észrevételeket a Germanx tagjaitól, akik ebben a témában tapasztaltak.

    Üdvözlettel

    Kaan
    Résztvevő

    1) Nem vagyok benne biztos, de ha a ház összes bevétele 1200 euró alatt van, nem hiszem, hogy a Kindergeld -en kívül más támogatást kap, nem hiszem, hogy bármilyen kiváltság lenne németnek vagy más ország állampolgára.

    2) Ha észreveszi, hogy részmunkaidőben dolgozik otthonról, egy idő után problémái lehetnek a TR-től a bankon keresztül történő kifizetésekkel.

    A Steuerclasse -ról
    https://www.steuerklassen.com/steuerklassenrechner/
    Ebből a címből lehet számolni. Ebben az esetben megtudhatja, hogyan befolyásolja ez a jövedelmét.

    3) Az állandó munkamenethez mindenképpen a B1 -et kérik. Ellenkező esetben meg kell hosszabbítania az éves díj megfizetésével. Egyszer régen olvastam egy fórumon, hogy anélkül, hogy elmennék egy németországi tanfolyamra, korlátlan számú ülést szerezhet a tanúsítvánnyal, amelyet akkor kap, ha a B1 vizsgát közvetlenül Goethén teszi le. Ha jó ismeretekkel rendelkezel A2 szinten, akkor szerintem nem lesz nehéz felkészülnöd a B1 -re. 

1 válasz megjelenítése (összesen 1)
  • A téma megválaszolásához be kell jelentkezned.