Lakóhely, korlátlan tartózkodási jog Németországban és német állampolgárság..!!

ÜDVÖZÖLJÜK AZ ALMANCAX FÓRUMON. MINDEN INFORMÁCIÓT, AMIT KERES NÉMETORSZÁGRÓL ÉS A NÉMET NYELVRŐL, FÓRUUMUNKBAN MEGTALÁLHATJA.
    Baybars
    Résztvevő

    Ezeket a témákat különböző témakörök alatt írják, és időről időre eltűnik. Megpróbáltam összegyűjteni és szerkeszteni akartam ezen a címsor alatt. Ha vannak barátok, akkor hasznot húznak belőle, és hozzáadom az aláírásomhoz szakasz.

    Visum – Visa: A konzulátusok által adott jog legfeljebb 3 hónapra.

    Aufenthaltserlaubnis – Tartózkodási jog: A külföldiek hivatala által biztosított ideiglenes tartózkodási jog Németországban.

    Unbefristet, Niderlassungserlaubnis – Korlátlan Session: korábban Unbefristet, most Niderlassungserlaubnis néven, korlátlan tartózkodási jog

    Deutsche Staatsangehörigkeit, német állampolgárság azok számára, akik mindenképpen szeretnék a posztot

    Most a családegyesítés révén megkapta a vízumot, és Németországba érkezett.Az első dolog, amit meg kell tennie, hogy mielőbb menjen a külföldiek irodájába, még akkor is, ha van ideje, és igényelje a tartózkodási engedélyt – Aufenthaltserlaubnis.

    ..Ha a házastársa német állampolgár, akkor először 1 vagy 2 évre kap tartózkodási engedélyt, majd ha meghosszabbítja, újra 1 vagy 2 évre. Ha összesen 3 évet tölt el, joga van korlátlan vízum – Niederlassungserlaubnis – igénylésére. Ezt a tartózkodási törvény 28. cikkelyének 2. bekezdése határozza meg.Az alábbi linket adom hozzá, aki akar, az beléphet és onnan olvashatja a német változatot..

    Link: https://www.juraforum.de/gesetze/aufenthg/28-familiennachzug-zu-deutschen

    ..ha a házastársa török ​​állampolgár, Ön 1 vagy 2 évre kap tartózkodási jogot, városonként változó időtartammal, amíg ezt az 5 évet le nem tölti.. Az 5. év végén kérheti korlátlan vízum - Niederlassungserlaubnis, ha a többi feltételnek is megfelel, pl. 60 hónap. Mintha befizetést teljesített volna a nyugdíjalapba, azaz munkaviszonyban állt volna. Ezeket a feltételeket a 9. cikk 2. bekezdésében felsorolt ​​9 fél határozza meg szessziós törvény.A többi feltételt a linkről olvashatja.

    Link: https://www.juraforum.de/gesetze/aufenthg/9-niederlassungserlaubnis

    – Természetesen akkor is, ha a házastársa német vagy török, az egyik alapfeltétel, hogy részt kell vennie az integrációs tanfolyamokon, és sikeres legyen a korlátlan vízum előtt –


    Térjünk a német állampolgárságra:

    A honosítás jogát általában az állampolgárságról szóló törvény 8., 9. és 10. cikke szabályozza. Ennek megfelelően a 8. cikk az általános jogokat, a 9. cikk a német házastárssal házasok jogait, a 10. cikk pedig a fennmaradó külföldiek jogait, vagyis azoknak a jogait, akik nem házasok vagy valamilyen módon Németországban maradnak

    .. Ennek megfelelően a 8. és 9. cikk szabályozza az elbocsátottak jogait. Ezek a cikkek szintén nem írnak közvetlenül az évhez kapcsolódó dolgokat. De a gyakorlatban feleségül ment egy német házastárshoz, és az 5. év végén jött Németországba. Önnek joga van német állampolgárságot kérni, ha teljesíti a többi feltételt. egyéb feltételek, mint például a német nyelvtudás, az állampolgársági teszt elvégzése, az alapvető információk Németországról, a szociális támogatásban nem részesülők és mások .. A cikkekben található linkeket a következőkhöz fűzöm:

    8. cikk Kapcsolat: https://norm.bverwg.de/jur.php?rustag,8
    9. cikk Kapcsolat: https://norm.bverwg.de/jur.php?rustag,9

    Az időtartamra vonatkozó alkalmazás ezen a linken található: https://www.duesseldorf.de/buergerinfo/33/03/31eb02.shtml

    A 10. cikk szabályozza a török ​​állampolgárok német állampolgárság megszerzésének jogát. Ennek megfelelően az egyik feltétel az, hogy 8 évig Németországban kell tartózkodni, és teljesítenie kell azokat a további feltételeket, amelyeket a fenti házas házastárssal házasok teljesítenek. Hozzáadom az alábbi linket ebben a törvényben.

    10. cikk Kapcsolat: https://norm.bverwg.de/jur.php?rustag,10

    Ezen kívül ezen a linken megtalálhatja az összes tartózkodási törvényt:

    https://www.jusline.de/Aufenthaltsgesetz_%28AufenthG%29_Langversion

    Az állampolgársággal kapcsolatos törvények szintén ezen a linken találhatók:

    https://www.gesetze-im-internet.de/rustag/BJNR005830913

    megtalálhatod.

    Ha bármilyen kérdése van, itt teheti fel őket. Remélem, hogy segített azoknak a barátoknak, akik szeretnék a témát ..

    EL-TURCO
    Résztvevő

    áldd meg a kezed ..

    Baybars
    Résztvevő

    áldd meg a kezed ..

    Köszönöm, remélem, hogy nem helytelenül fogalmazom meg a helyzeteket .. ezért megadtam a korok linkjeit .. akik onnan szeretnének természetesen megerősítést kérni ..

    nagyon jó egészség a baybars kezét. Nos, a kérdésem az, hogy ez minden államban ugyanúgy működik? Mivel a lakóhelyemen van egy német állampolgár, aki 8 évig élt itt, és 5 év múlva kellett adót fizetnie. a nő ezek után német állampolgár lett. az asszony Vietnamból jött, nem pedig török. esetleg egy másik alkalmazás számukra?

    fuk_xnumx
    Résztvevő

    Tugce, amikor elolvastam a döntést, úgy gondolom, hogy mindenhol ugyanannak kell lennie. Valaki, aki német állampolgárral házas, 3 évig Németországban kell maradnia, és 2 év múlva házasnak kell lennie, összesen 5 év után, születik a német állampolgárság joga. https://www.duesseldorf.de/buergerinfo/33/03/31eb02.shtml  Ugyanazt mondja, mint amit mondok, és a 8 éves szabály a török ​​állampolgárokra is érvényes.

    Baybars
    Résztvevő

    nagyon jó egészség a baybars kezét. Nos, a kérdésem az, hogy ez minden államban ugyanúgy működik? Mivel a lakóhelyemen van egy német állampolgár, aki 8 évig élt itt, és 5 év múlva kellett adót fizetnie. a nő ezek után német állampolgár lett. az asszony Vietnamból jött, nem pedig török. esetleg egy másik alkalmazás számukra?

    Normál esetben az összes külföldi vonatkozásában ugyanaz az állampolgársági törvény, amelyet fentebb láthattunk .. Ez az ötéves adófizetési kérdés már nem állampolgárság, hanem niederlassungserlaubnis-ban szerepel .. A 5–8. Cikkek a németek állampolgársági jogait szabályozzák. Ott sem említi a szakmáját ebben az évben. A nyolcéves eseményt a 9. cikk is elfogadja.
    – Most, amikor nem múlik el az év, miben térnek el a német házastársakkal rendelkezők állampolgári jogai? Ez a gyakorlatban jelent különbséget. Erre hoztam egy példát a düsseldorfi önkormányzattól. Az önkormányzat hivatalos oldalán 5 év szerepel.

    Mivel a döntésben nem adott éveket, mindenütt más lehet. Az itteni nő körülbelül 8 évet mesélt nekem. és 5 éves adó.

    3 évre kaptam vízumot családegyesítésre. Ezek a szúrák más helyeken változnak a német állampolgár házastársánál. Ez mindenhol más, nem értettem, szóval elment. Állam van, ebben az államban mindenki a saját kívánsága szerint tart fenn rendet. Senki nem tud egyértelmű választ adni senkinek, mert az egyik állam joga nem vonatkozik a másik államra. :irányelv:

    Baybars
    Résztvevő

    Mivel a döntésben nem adott éveket, mindenütt más lehet. Az itteni nő körülbelül 8 évet mesélt nekem. és 5 éves adó.

    3 évre kaptam vízumot családegyesítésre. Ezek a szúrák más helyeken változnak a német állampolgár házastársánál. Ez mindenhol más, nem értettem, szóval elment. Állam van, ebben az államban mindenki a saját kívánsága szerint tart fenn rendet. Senki nem tud egyértelmű választ adni senkinek, mert az egyik állam joga nem vonatkozik a másik államra. :irányelv:

    nem, nézd, nincs ott, most a törvények nem különböznek államonként, csak kisebb dolgokban vannak különbségek, vannak olyan különbségek az államokban, amelyek magukra vonatkoznak .. mert a tartózkodási jogok és az állampolgárság olyan dolgok, amelyek egész Németországot érintik .. nincsenek jogi különbségek ezekben a nagy dolgokban .. tehát egyetlen tartózkodási törvény csak egy állampolgársági törvény ..

    Most már igazad van, azt mondod, hogy előttem természetesen van példád .. 2005-ben csak annak a személynek az állampolgársági jogait engedték szabadon, aki házasságban él ezzel a német házastárssal .. Lehet, hogy az általad említett személy átment a német állampolgárságra az előző időszakban az új törvény szerint nem vonatkozik rád a 10. cikkben írt 8 éves sarta. Ez már egyértelműen meg van írva a 9. cikkben, a 9. cikk azt mondja, hogy aki teljesíti a 8. cikk követelményeit és 9-nek joga van átvenni a német állampolgárságot .. Ez a düsseldorfi hivatalos oldal oldalán van megírva, és még sok más oldalra van írva, és én választottam.


    Hát persze, az a nő jóval idősebb volt, szerintem 2005 előtt kapta a vízumot, nézd, én nem kérdeztem erről a nőt. Akkor ez normális. oké :)

    Baybars
    Résztvevő

    Hát persze, az a nő jóval idősebb volt, szerintem 2005 előtt kapta a vízumot, nézd, én nem kérdeztem erről a nőt. Akkor ez normális. oké :)

    Nézze most, ez egy müncheni cikk; Azok számára, akik munkát vállaltak, világosan megírt időtartamot kapnak számukra;

    Die Ermessenseinbürgerung (StAG 8., 9. bek.)
    Die Ermessenseinbürgerung gilt für bestimmte Ausländergruppen wie zB Ehegatten von
    Deutschen, anerkannte Flüchtlinge, ehemalige deutsche Staatsangehörige stb.
    erleichterten Voraussetzungen (= Kürzeren Aufenthaltszeiten) eingeburgert werden können.
    Für Ehegatten von Deutschen gilt in der Regel eine Wartezeit von drei, für anerkannte
    Flüchtlinge von sechs Jahren. 
    https://www.auslaenderbeirat-muenchen.de/publi/staatsang.pdf

    Dortmund, Bochum ugyanezt mondja azoknak a helyeknek az oldalain .. Nem adom hozzá ezeket az egyszerűség miatt, hogy a téma ne legyen hosszú az év végén ..

    Megértem. Amúgy van még pár évünk megnézni azokat a munkákat, addigra még 50-szer fog változni :haha:

    Baybars
    Résztvevő

    Megértem. Amúgy van még pár évünk megnézni azokat a munkákat, addigra még 50-szer fog változni :haha:

    `

    Szándékában áll német állampolgár lenni?

    EL-TURCO
    Résztvevő

    Úgy gondolom, hogy a német állampolgárság nem annyira vonzó, mint korábban.
    -A legfontosabb dolog, amit figyelembe kell venni, hogy amikor egy bizonyos típusú foglalkoztatással rendelkező személy német állampolgár lesz, az SSK-Baghkur bizonyítványok elhalnak.Nos, emberek, Törökországban sírban nyugdíjkorhatárnak hívták a nyugdíjkorhatárt, fogalmuk sem volt róla, hogy az itteni embereket, még csak nem is a sírban, hanem csak akkor, ha a csont kiszárad (Aki kicsit is tud Törökország átlagéletkoráról, az egyetért velem! Nem élhetünk 85-90 évesen, mint a németek…
    Mondtad a 65 éves nőnek, aki az arcára sandít - az 55-60-as derekunk meghalt, túl vagyok, nem emel mélyen
    – 2. Tulajdonjog Törökországban 8. Ha nem tévedek, 5 évvel ezelőttig a külföldiek nem szerezhettek ingatlant Törökországban, a házeladások leálltak - lehet, hogy új törvény született, nem tudom sokat róla.
    -Van ennek a világnak egy másik oldala is.Az emberek oda akarnak temetni ahol születtek (legalábbis én).
    – Még ha lenne 4 német útlevelem, nem kellene olyan útlevél, amiből ezer kilométerről kiderülne, hogy török ​​vagyok...
    –Egyáltalán nem rossz a vonat menete.Ha szerencsénk van,nem lenne rossz 50-60 évesen egy nyári életet a vonaton eltölteni.. Jövünk még, hadd adjam el az anyját a világ...
    ez az én ötletem.

    Baybars
    Résztvevő

    Úgy gondolom, hogy a német állampolgárság nem annyira vonzó, mint korábban.
    -A legfontosabb dolog, amit figyelembe kell venni, hogy amikor egy bizonyos típusú foglalkoztatással rendelkező személy német állampolgár lesz, az SSK-Baghkur bizonyítványok elhalnak.Nos, emberek, Törökországban sírban nyugdíjkorhatárnak hívták a nyugdíjkorhatárt, fogalmuk sem volt róla, hogy az itteni embereket, még csak nem is a sírban, hanem csak akkor, ha a csont kiszárad (Aki kicsit is tud Törökország átlagéletkoráról, az egyetért velem! Nem élhetünk 85-90 évesen, mint a németek…
    Mondtad a 65 éves nőnek, aki az arcára sandít - az 55-60-as derekunk meghalt, túl vagyok, nem emel mélyen
    – 2. Tulajdonjog Törökországban 8. Ha nem tévedek, 5 évvel ezelőttig a külföldiek nem szerezhettek ingatlant Törökországban, a házeladások leálltak - lehet, hogy új törvény született, nem tudom sokat róla.
    -Van ennek a világnak egy másik oldala is.Az emberek oda akarnak temetni ahol születtek (legalábbis én).
    – Még ha lenne 4 német útlevelem, nem kellene olyan útlevél, amiből ezer kilométerről kiderülne, hogy török ​​vagyok...
    –Egyáltalán nem rossz a vonat menete.Ha szerencsénk van,nem lenne rossz 50-60 évesen egy nyári életet a vonaton eltölteni.. Jövünk még, hadd adjam el az anyját a világ...
    ez az én ötletem.

    – Biztos, hogy lejár ezek az SSK időszakok? Például egy ügyvéd rokonom mondta, hogy Törökországban meg lehet számolni a németországi munkaidőt.Biztos, hogy ennek megfelelően ölték az időszakokat?
    - Ezeknek a külföldieknek a közelmúltig nem volt tulajdonjoguk Törökországban, ahogy Ön is mondta, de az uniós harmonizációs törvények keretein belül ezen változtattak, cégen keresztül tették lehetővé számukra a tulajdonjogot. ezen is változtatni.Nem tudom mit csináltak,de úgy is tudnak ingatlant szerezni,hogy direkt közvetítenek egy céget.Persze elismernék a jogot.A világban hetente egyszer változik a törvény Törökországban..

    – Mint említetted, van ennek a világnak a másik oldala is, de erről is el kell gondolkodnunk ebből a szempontból, sok olyan Társ és Akinci sír van a világon, akit nem a saját hazájában temettek el. olvastam egyszer, hogy Európa szívében, sőt Németország közepén is voltak portyázó sírok.. Persze nem vagyunk sem Társak, sem Akinci. :)

    . Az Ön által említett nyugati viszonyokon kívül gondolkodom is rajta. Ha a Németországban élő törökök sokáig Németországban maradnak, akkor mindannyian német állampolgárságúak legyenek. Kényelmének vagy nehézségeinek megfelelően .. előcsarnok létrehozása A szavazási lehetőségekért .. Természetesen Németországban egy fedél alatt gyülekezünk. Mennyire lenne valóságos, ha tevékenységünket végeznénk, de legalább 500.000 2 franciaországi örménynek a német parlamentnek rendelkeznie kellene több mint XNUMX millióval A Németországban élő törökök mindent megtesznek Sarkozy érdekében.

    Természetesen igazunk és baloldalunk van közöttünk. Alawi szunnita, nem vallásos. úrvacsora vagy sem .. ez azon kívül, hogy a bölündügü-nkben sok saját féltékenységünk van az ic tömegmozgalomról, az egyik legnagyobb probléma, amelyre szükség van asmamizizásra .. mint legalább itt, úgy gondolja, hogy Törökország és a nemzet érdekei a lobbizásban bi a keresésnek azonban bent kell lennie. ha ma kutatást végeznek. Vajon bekapcsolódik-e Törökország az európai unióba ... nem juthat be Törökország fogaskerekének irányába Európában a szavazatokat használom, azt hiszem

    fuk_xnumx
    Résztvevő

    Az abu basszus a végéig, amikor a haklisinról van szó, az SSK ideje új gyűlés volt, de pontosan tudom a gyász tartalmát, és nem hiszem, hogy már ott van, miután a törökországi 23 éves korom egy nap sem vállalt semmilyen biztosítást, hozzájárulás tette, hogy az egyetemi élet, amely a biztosított üzleti életben soha nem olyan idő, oldukd végzett az iskolában, már közvetlen Németországban kérdezi a bemutató helységeket, hogy most miért vagyok én gecmeyim.avantaj az állampolgárság, hogy minél többet tudom, és a szavazati jogok, mint vallom a jogot, hogy Kerülje el, hogy idegenként kezeljék a so yasya nagyon oluyor.s Bulgária ideges is török ​​állampolgár tartott az ajtókon az emberek akkor almanvatadnaslig hogy végső soron ez a kegyetlenség yuzunden.türkiye áruk, mint a jogot megszerezni már mindannyian előre török az állampolgárság bulunduğu alkalmazandó a kék kártyán, mert ismerünk egy rendszert, amelyet mindannyian már a legkevésbé teszünk, ami azt jelenti, hogy a kullanilams gerektiğni és a kék kartd miként lépnek ki az új törvényekből Törökországban a szavazás hatálybalépésekorműveletek gerceklestirebilcek áruk vásárlása föld ilyen kérelmek már kékkártyák yapiliyor..b törvény által kibővített olcak aktívabb és sunulcak alternatívájaként a török ​​születésű német állampolgár nekem kanatind vagyok minden török ​​állampolgárságot kapó állampolgárságot gecmelire..v 60-70 éve van Törökország Backson még fogaskerék bejövő dusnuy okozta a balesetet nem él turkiyede turkiyede kapott néhány ezer török ​​állampolgár élt alanyadan azt hiszem, hogy kihasználják számunkra az állampolgárságot minden irányból ..

    – Biztos, hogy lejár ezek az SSK időszakok? Pl. egy ügyvéd rokonom mondta, hogy Törökországban meg lehet számolni a németországi munkaidőt.Biztos, hogy ez alapján ölték meg az időszakokat?
    - Ezeknek a külföldieknek a közelmúltig nem volt tulajdonjoguk Törökországban, ahogy mondtad, de az EU harmonizációs törvények keretein belül megváltoztatták ezt.. Lehetővé tették, hogy egy cégen keresztül birtokoljanak. ezen is változtatni fog.Nem tudom mit csináltak,de úgy is tudnak ingatlant szerezni,hogy direkt közvetítenek egy céget.Persze elismernék a jogot.A világban hetente egyszer változik a törvény Törökországban..

    – Mint említetted, van ennek a világnak a másik oldala is, de erről is el kell gondolkodnunk ebből a szempontból, sok olyan Társ és Akinci sír van a világon, ami nem a saját hazájában van eltemetve. olvasd el, hogy Európa szívében, még Németország közepén is vannak portyázó sírok.. Persze nem vagyunk sem Társak, sem Akinci. :)

    . Az Ön által említett nyugati viszonyokon kívül gondolkodom is rajta: Ha a Németországban élő törökök sokáig Németországban maradnak, akkor mindannyian német állampolgárságúak legyenek. Kényelmének vagy nehézségeinek megfelelően .. előcsarnok A szavazási potenciálért .. természetesen a tetőnk reális lenne, ha lobbitevékenységeket gyűjtenénk és végeznénk Németországban, de legalább 500.000 2 franciaországi örménynek a német parlamentnek kellene megtennie a német parlamentnek azt, amit tehetnek a szarkazmusért, XNUMX felett millió Németországban élő török ​​..

    Természetesen igazunk és baloldalunk van közöttünk. Alawi szunnita, nem vallásos. úrvacsora vagy sem .. ez azon kívül, hogy a bölündügü-nkben sok saját féltékenységünk van az ic tömegmozgalomról, az egyik legnagyobb probléma, amelyre szükség van asmamizizásra .. mint legalább itt, úgy gondolja, hogy Törökország és a nemzet érdekei a lobbizásban bi a keresésnek azonban bent kell lennie. ha ma kutatást végeznek. Vajon bekapcsolódik-e Törökország az európai unióba ... nem juthat be Törökország fogaskerekének irányába Európában a szavazatokat használom, azt hiszem

    EL-TURCO
    Résztvevő

    mondd, hogy válaszoljak

    – Közel 3500 nap biztosításom van a TR-ben és plusz katonai szolgálatom!Ezek eltűnnek,amikor német állampolgár leszek.De a németországi munkám hozzáadódik,ha szeretnék nyugdíjba menni a TR-ből.A nyugdíjkorhatár nagyon megfelelő a TR-ben.Ahogy én Németországban az átlagos várható élettartam 77% a férfiaknál, 82% a nőknél és 60% a nőknél TR-ben. 65-80% körül mozog. Nos, mivel turkoglu török ​​vagyok, és örökletes okok miatt ne hidd, hogy 90-XNUMX%-ot fogok látni...
    -Amikor nekünk törököknek (jelenleg 18-23 évesek) korlátlanná válik a kettős állampolgárságról szóló törvény, ahogy más EU-országok állampolgáraira is vonatkozik, akkor én is állampolgár leszek. Ha kell, 10 órát várok a bolgár határon. nem fog múlni a törökségem miatt... Az állampolgárságnak nincs határa.10 évet nem lehet 15 évvel lemérni.Amugy ennyi.Nem.Furcsa módon a Mcallister nevű politikust érdekli ez a kérdés,bár ő kettős állampolgár, negatívan vélekedik a kettős állampolgárság kérdéséről, de megeszi a tejszínt...
    -Ahogy mondtad, nem vagyok se társ, se portyázó. Ha lehet, a sírom legyen Törökországban (bár a feleségem német!!!)
    -A legjobb, amit teszünk, hogy semmit nem tudunk úgy befejezni, ahogy elkezdtük! Sok projektünk van, de nincs vége. Ezért nagyon hosszú a lobbi koncepció. Tessék, a Török Párt legutóbb Brémában alakult meg évben, a múlt hónapban a CDU-hoz került, annak elnöke és helyettese... Melyik politikáról beszélünk...
    -Ne sértődj meg senkit, de amíg ezeknek a kurd állampolgároknak gondjaik vannak közöttünk, addig a harcunk nem ér véget (sajnos vannak, akik nem tudnak hasra bírni egy zászló alatt... Mindegy, ez egy másik vitatéma, kérem tegye meg ne nyilatkozzon erről a kérdésről, különben a kérdés zavaros lesz.
    -Ufuk én magam Alanyában éltem 15-16 évet.A bérházban a jobb oldali szomszédom pl német volt.Ezért mondom,mert ha betöltöm az 50-et én is megszökök :-) Persze , először ki kell fizetnem a vásárolt ház tartozását. :-)

15 válasz megjelenítése - 1-től 15-ig (összesen 41)
  • A téma megválaszolásához be kell jelentkezned.