Ki mentesül az A1 vizsga alól? Németország családegyesítése

ÜDVÖZÖLJÜK AZ ALMANCAX FÓRUMON. MINDEN INFORMÁCIÓT, AMIT KERES NÉMETORSZÁGRÓL ÉS A NÉMET NYELVRŐL, FÓRUUMUNKBAN MEGTALÁLHATJA.
    fuk_xnumx
    Résztvevő

    Az új törvény szerinti mentességek, amelyeket a konzulátus oldaláról vettek át

    A törökországi vízumszakasz, 11.07.2014. július XNUMX., a családegyesítés nyelvi követelményeivel kapcsolatosan új kérelmet nyújtott be:

    Ezután teljesíteni kell a vízum megszerzéséhez szükséges nyelvi követelményt.

    Súlyos körülmények esetén el lehet tekinteni a nyelvi követelményektől azok számára, akik a török ​​állampolgárhoz (munkavállaló, önálló vállalkozó) szeretnének menni, akik Németországban élnek családegyesítés céljából.

    Súlyos körülményeket említenek azok a házastársak, akiknek nincs lehetőségük német nyelv elsajátítására még egy egyszerű szinten, mielőtt Németországba mennek, vagy azokban, akik komoly erőfeszítések ellenére egy évig nem tanultak németül. A súlyos állapot erejéig a német állampolgárokhoz családegyesítés céljából eljutók iránti kérelmet veszik alapul.

    Ettől eltekintve azok, akik más külföldiekhez akarnak menni családegyesítés céljából, lehetőséget kapnak arra, hogy igazolják nehéz körülményeiket.

    Tájékoztató a németországi tudás alapvető szintjének igazolásához azoknak az embereknek, akik Németországban találkoznak házastársukkal

    A tartózkodási törvényt érintő radikális reformok előírják, hogy a külföldieknek, akik házastársukkal Németországban akarnak letelepedni, be kell bizonyítaniuk, hogy alapszintű német nyelvtudással rendelkeznek hazájukban, miközben még mindig vízumot kérnek. Ezzel a rendelettel azt kívánja biztosítani, hogy ezek a Németországba érkező emberek legalább egyszerű módon németül kommunikálva vegyenek részt a társadalmi életben. Ezzel a módszerrel azok a házastársak, akik később újraegyesítik családjukat, képesek lesznek alkalmazkodni a német társadalomhoz az integrációs tanfolyamok kezdetén, és így lehetőséget kapnak arra, hogy jobb körülmények között kezdjék Németországban az életüket.

    A vízumkérelem során be kell bizonyítani, hogy a Németországba érkező házastárs képes legalább német nyelven, egyszerű szinten kommunikálni. Konkrétan, az "Európa közös nyelvi referenciakerete", amelyet az Európa Tanács fejlesztett ki, alapszintű német nyelvtudással
    A tudásszint A 1 szinten értendő. Ezt az újítást az Európai Unió tartózkodási és menedékjogi szabályozásai alapján hozták létre.

    A vízumkérelem során az A1 szintű német ismereteket a Goethe Intézet, a Telc GmbH, az ÖSD vagy a TestDaF vizsgáján megszerzett bizonyítvánnyal kell dokumentálni. A vizsga időpontjai megtalálhatók az érintett intézmény honlapján vagy telefonon. Más intézményektől vagy szervezetektől származó igazolásokat nem lehet elfogadni a vízumkérelemben.

    Kivételek: Ha a vízumkérelemben kiderül, hogy a kérelmező egyértelműen rendelkezik a szükséges német nyelvtudással, ezt nem kell külön dokumentálni.

    Ezenkívül az említett nyelvi bizonyítvány benyújtása nem szükséges a következő esetekben:
    - Ha az érintett személy testi vagy szellemi fogyatékos (dokumentálni kell)
    – Magasan képzett személyek, kutatók, társaságokat alapító személyek, menedékjogot kapott személyek és a genfi ​​menekültügyi egyezmény szerint befogadott bevándorlók házastársai (azokra azokra érvényes, akik Törökország elhagyása előtt házasok voltak).
    – Olyan esetekben, amikor az integráció szükségessége nem elengedhetetlen
    – Ausztrália, Izrael, Japán, Kanada, Koreai Köztársaság, Új-Zéland vagy az Egyesült Államok állampolgárainak házastársai

    Azok, akik még nem rendelkeznek alapszintű német nyelvtudással, különböző lehetőségeket élvezhetnek az előírt nyelvi szint elérésére. Nem kötelező bizonyos tanfolyamokon részt venni. A kívánt nyelvi szint elérésének módját mindenki személyes preferenciája bízza. Néhány olyan szervezet, amely a szükséges tanúsítást megadja, a vizsga tartalmáról is tájékoztat weboldalán. Annak érdekében, hogy az embereket a lehető legjobban felkészítsék a mindennapi életre Németországban, a vizsgák felkészültek a kommunikációs képességre. A vizsgára való felkészülés érdekében javasoljuk, hogy figyelmeztesse a tanárt, hogy megtanul németül a vizsga tartalmával kapcsolatos információkról az interneten.

    A fent említett intézményektől kapott bizonyítvány benyújtása nem jelenti automatikusan azt, hogy a személy nyelvtudását elfogadják a vízumeljárások keretében. Ellenőrizhető, hogy az igazolás helyes és ésszerű-e, a helyzettől és a pályázó német nyelvtudásának aktuális szintjétől függően. Az egyetlen döntéshozó hatóság a vízumkérelemmel kapcsolatban a Vízum Osztály.

    mrtgokdepe
    Résztvevő

    Németországban vagyok munka miatt. A cég kérelmet nyújtott be, de német nyelvű igazolást akarnak a feleségemtől. Hogyan kövessem?

    mintázó
    Résztvevő

    Németországban vagyok munka miatt. A cég kérelmet nyújtott be, de német nyelvű igazolást akarnak a feleségemtől. Hogyan kövessem?

    Amennyire olvastam, német nyelvet nem követelnek az EU kékkártya-alkalmazottak házastársaitól, Németországban dolgozik-e EU-kékkártyával?

    mrtgokdepe
    Résztvevő

    Azt hittem, kék kártya vagyok, de adtak nekem aufenthaltserlaubnis-t, mint egy normális polgár itt.
    Ennek eredményeként a feleségemnek nyelvi kötelezettsége volt. A múlt héten vízumot kértem családlátogatásra, és nem voltak hajlandók. Én is otthagytam az állást. Márciusban Törökországba érkezem, ha Isten úgy akarja.

    dejavuxnumx
    Résztvevő

    Hú, 3-4 éve nem vagyok a helyszínen, ez megváltozott. Ufuk testvér hogy vagy, emlékszel rám :) @ fuk_18

    2princessanya
    Résztvevő

    Helló, remélem, barátok, akik újak a fórumon, tudnak nekem segíteni abban, hogy állampolgárok legyenek 2 gyermekem és török ​​állampolgárok, akik két hónapos b) bekezdésben élnek Németországban, hozhatják, hogy most a házastársam a létrehozott rendszerhez, lány? Családegyesítés biztos, hogyan Isztambulból készül egy alkalmazás. Segítséget várva olyan barátoktól, akik ilyen folyamaton mentek keresztül. 

5 válasz megjelenítése - 1-től 5-ig (összesen 5)
  • A téma megválaszolásához be kell jelentkezned.