Azok, akiknek házastársa EU / EGK (nem a saját országukban él) FIGYELEM!

ÜDVÖZÖLJÜK AZ ALMANCAX FÓRUMON. MINDEN INFORMÁCIÓT, AMIT KERES NÉMETORSZÁGRÓL ÉS A NÉMET NYELVRŐL, FÓRUUMUNKBAN MEGTALÁLHATJA.
    cybernetikeu
    Résztvevő

    Ha házastársa EU-s állampolgár, és nem a saját országában él, akkor csak akkor kérjen családegyesítést, ha sokáig szeretne várni .. csak egy schengeni vízumra van szüksége, amelyet 1-2 napon belül megszerezhet . Hibát követtem el, kértem a családegyesítést, 1 hónapja várok arra a vízumra, amelyet 2-7 nap alatt megkaphatok. Ezt a várakozási időt megteheti a célországban. A schengeni vízumot az EU / EGK állampolgárai nagyon könnyen megszerzik, és kevesebb dokumentációra van szükség .. tájékoztatásul.

    EL-TURCO
    Résztvevő

    Na most a te helyzeted nagyon eltér a többi barátokétól.Ilyen címmel és tartalommal félrevezethetsz másokat.Mert a férjed román állampolgár és te török ​​vagy.Azért tartott ilyen sokáig,mert volt saját háza és a hiányos dokumentumok benyújtása után otthagyta a munkát. Nem volt elég. Aztán Münchenből Berlinbe költöztél, és a dokumentumaidat automatikusan átvitték oda, és elveszítettél egy plusz időt. Ha normál turista vízumot kértél volna, akkor 3 nap alatt megkapta a vízumot, ahogy mondtad (persze feltételezzük, hogy nem utasították el), de ezzel a vízummal maximum 3 hónapig tarthat.Németországban maradsz, majd vissza kell térned. Mert TE nem vagy EU állampolgár.Nem tudom megmagyarázhatnám?Szükségesnek éreztem ezt a kijelentést,hogy a barátaim ne tévedjenek...

    cybernetikeu
    Résztvevő

    Na most a te helyzeted nagyon eltér a többi barátokétól.Ilyen címmel és tartalommal félrevezethetsz másokat.Mert a férjed román állampolgár és te török ​​vagy.Azért tartott ilyen sokáig,mert volt saját háza és a hiányos dokumentumok benyújtása után otthagyta a munkát. Nem volt elég. Aztán Münchenből Berlinbe költöztél, és a dokumentumaidat automatikusan átvitték oda, és elveszítettél egy plusz időt. Ha normál turista vízumot kértél volna, akkor 3 nap alatt megkapta a vízumot, ahogy mondtad (persze feltételezzük, hogy nem utasították el), de ezzel a vízummal maximum 3 hónapig tarthat.Németországban maradsz, majd vissza kell térned. Mert TE nem vagy EU állampolgár.Nem tudom megmagyarázhatnám?Szükségesnek éreztem ezt a kijelentést,hogy a barátaim ne tévedjenek...

    Kérhet tartózkodási engedélyt Németországban (ha a házastársa veled van), bármilyen módon is lépett be Németországba való belépés után (beleértve az illegálisat is)

    fuk_xnumx
    Résztvevő

    Beleértve a családegyesítést, vagyis ha az állampolgár házas, és turistavízummal érkezik Németországba, maradhatnak-e sokáig ezzel a vízummal?

    cybernetikeu
    Résztvevő

    Beleértve a családegyesítést, vagyis ha az állampolgár házas, és turistavízummal érkezik Németországba, maradhatnak-e sokáig ezzel a vízummal?

    Igen, ha házasságban élnek egy uniós állampolgárral.

    fuk_xnumx
    Résztvevő

    Mi alapján mondja ki? Nos, van-e bizonyítéka? Van-e dokumentuma? Melyik törvényben mutatja meg, hol ír a törvényben?

    Igen, ha házasságban élnek egy uniós állampolgárral.

    EL-TURCO
    Résztvevő

    Igen, ha házasságban élnek egy uniós állampolgárral.

    Ha elmondja nekünk az előadást, és megtudja, hogyan működik ez? Azok, akik hetekig és hónapokig várnak, semmit sem várnak.
    -A jelentkezés más (persze lehet kérni) de a letelepedési engedély megszerzése más tészta.Kérelmezik, aztán minden visszaáll a régi kerékvágásba, családegyesítés és visszajössz.
    ha, de mint mondtam, tudsz valamit, amit nem tudunk, még nem hallottunk, akkor tudjunk meg.
    – És ha ez a helyzet, miért van még mindig Törökországban és vízumra vár?
    köszönöm.

    cybernetikeu
    Résztvevő

    Ha elmondja nekünk az előadást, és megtudja, hogyan működik ez? Azok, akik hetekig és hónapokig várnak, semmit sem várnak.
    -A jelentkezés más (persze lehet kérni) de a letelepedési engedély megszerzése más tészta.Kérelmezik, aztán minden visszaáll a régi kerékvágásba, családegyesítés és visszajössz.
    ha, de mint mondtam, tudsz valamit, amit nem tudunk, még nem hallottunk, akkor tudjunk meg.
    – És ha ez a helyzet, miért van még mindig Törökországban és vízumra vár?
    köszönöm.

    Ahogy az első üzenetben említettem, hibát követtem el, és családegyesítést kértem, így ebbe a helyzetbe kerültem. Eközben az uniós szabályok a nem a saját országukban élő uniós polgárokra vonatkoznak. A németek uniós állampolgárok, de ha nem Németországban élnek, akkor élvezhetik az uniós jog kényelmét (Freizüg / EU, Freedom Of Movement).

    https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2004:158:0077:0123:en:PDF

    fuk_xnumx
    Résztvevő

    Tehát most arra gondolsz? Ha egy EU-állampolgár egy másik EU-országban él és férjhez megy, felesége normál vízumot vesz fel, és visszatér a normál vízumhoz az ülésszakra.

    Ahogy az első üzenetben említettem, hibát követtem el, és családegyesítést kértem, így ebbe a helyzetbe kerültem. Eközben az uniós szabályok a nem a saját országukban élő uniós polgárokra vonatkoznak. A németek uniós állampolgárok, de ha nem Németországban élnek, akkor élvezhetik az uniós jog kényelmét (Freizüg / EU, Freedom Of Movement).

    https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2004:158:0077:0123:en:PDF

    cybernetikeu
    Résztvevő

    Tehát most arra gondolsz? Ha egy EU-állampolgár egy másik EU-országban él és férjhez megy, felesége normál vízumot vesz fel, és visszatér a normál vízumhoz az ülésszakra.

    Igen. Az uniós jogszabályok már világosan megfogalmazták, hogy az EU-tag házastársához menő személynek nem lehet felajánlani, hogy hosszú távú vízumot kérjen vagy családegyesítést kérjen. Ha az EU-tag házastársa az érkezésük után 3 hónapnál tovább tartózkodik, tartózkodási engedélyt kell kérnie.

    Ehhez a bejegyzéshez

    https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/entry-exit/non-eu-family/

    Erre a munkamenetre

    https://europa.eu/youreurope/citizens/residence/worker-pensioner/non-eu-family-members/spouses-children-parents_en.htm

    vagy bejelentkezéshez (válassza az 'Stayin Aboard up to 3 months' lehetőséget az oldal megnyílása után)
    a munkameneten belül (az oldal megnyílása után válassza a „Stayin Aboard for more than 3 months” lehetőséget)

    vagy böngészhet németül.

    https://ec.europa.eu/justice/policies/citizenship/docs/guide_free_movement_low_de.pdf

    Nem teszem a törököt, mert fordítási hiba lehet.

    ezek a linkek csak néhány ezer linket jelentenek.

    fuk_xnumx
    Résztvevő

    Rendben, még soha nem hallottam ilyesmiről, hogy azt mondanád, hogy az a személy, aki állampolgárt szerez, és Olaszországban él, ez a német állampolgár közvetlenül azon szándékában áll, hogy feleségül vegye a turkiede ihletét, ha kilép a turisztikai vízumok kapcsolatából Olaszország és a mező és átalakíthatja a munkamenetet itt turisztikai vízummal

    Nem hiszem, hogy így fog történni, de keresni fogok.

    Ha egy turistát, hogy jöjjön, ha a szükséges papírokat az állampolgárok oka mellett házasságot Németországban, de a munkamenet nem engedheti meg magának, azt akarja, hogy újra turkiyeye megkövesedett arcát családtalálkozó alkalmazni a feltételeket és a nyelvtanúsítvány tanfolyamot.

    Baybars
    Résztvevő

    Igen. Az uniós jogszabályok már világosan megfogalmazták, hogy az EU-tag házastársához menő személynek nem lehet felajánlani, hogy hosszú távú vízumot kérjen vagy családegyesítést kérjen. Ha az EU-tag házastársa az érkezésük után 3 hónapnál tovább tartózkodik, tartózkodási engedélyt kell kérnie.

    Ehhez a bejegyzéshez

    https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/entry-exit/non-eu-family/

    Erre a munkamenetre

    https://europa.eu/youreurope/citizens/residence/worker-pensioner/non-eu-family-members/spouses-children-parents_en.htm

    vagy bejelentkezéshez (válassza az 'Stayin Aboard up to 3 months' lehetőséget az oldal megnyílása után)
    a munkameneten belül (az oldal megnyílása után válassza a „Stayin Aboard for more than 3 months” lehetőséget)

    vagy böngészhet németül.

    https://ec.europa.eu/justice/policies/citizenship/docs/guide_free_movement_low_de.pdf

    Nem teszem a törököt, mert fordítási hiba lehet.

    ezek a linkek csak néhány ezer linket jelentenek.

    Asszony,

    Elolvastam az Ön által említett linkeket, nevezetesen a verdigniz-t. Ezen linkek egyike sem mondja el, hogy jöhet turisztikai vízummal, és családegyesítéssé alakíthatja .. A németül is elolvashatja, ha kiválasztja a nyelv opcióit a jobb felső sarokban ezeken az oldalakon. . 

    Hadd osszam meg Önnek egy német ügyvéd szövegét és linkjét ebben a témában;

    Wie Sie az angedeutet haben, a dabst das Problem entsteht, dass der Visumszweck falsch ist, unabhängig davon, ob Ihre Braut die Heirat explicit ausgeschlossen hat; das Visum wird für einen bestimmten Grund, zum Beispiel Tourismus erteilt; wenn dann von diesem Grund abgewichen wird, zum Beispiel durch eine Arbeitsaufnahme oder eine Eheschließung, madár kvázi automatikus falschen Angaben bei der Visumsbeantragung ausgegangen.

    ez a link: https://www.deutsche-anwaltshotline.de/rechtsberatung/101176-kann-ein-nicht-eu-buerger-mit-einem-schengen-visum-einen-deutschen-in-daenemark-heiraten-ohne-eine-ausweisung-zu-fuerchten

    Az ügyvéd itt válaszol egy Dániában megnősült németre és egy olyan személyre, aki Schengenvisum ukrán állampolgárral érkezett Európába .. és magyarázatában azt mondja, hogy a konzulátus félrevezetése miatt azonnal lemondhatják a turisztikai vízumot, ha elmész az Ön turisztikai vízum megszerzésének valódi célján túl.

    § 39
    Verlängerung eines Aufenthalts im Bundesgebiet für längerfristige Zwecke

    Über die im Aufenthaltsgesetz Doğrugelten Fälle hinaus tud ein Ausländer einen Aufenthaltstitel im Bundesgebiet einholen oder verlängern lassen, wenn

    magán Staatsangeheriger eines in Anhang II der Verordnung (EG) Nr. 539/2001 aufgeführten államok ist und sich rechtmäßig im Bundesgebiet aufhält oder ein gültiges Schengen-Visum für kurzfristige Aufenthalte (6. § Absatz 1 Nummer 1 des Aufenthaltsgesetzes) besitzt, sofern die Voraussetzungen eines Anspruchs auf Erufentung eines

    39. ülésszak, a tartózkodási törvény 3. cikke

    Ez a cikk szabályozza az ülés alkalmazását és meghosszabbítását. A törvény szerint az általam piros színnel jelölt listán szereplő országok azok az országok, amelyeknek joga van vízum nélkül belépni Németországba, mint például Brazília (Törökország nem szerepel a listán). országok turistavízummal érkezés után kérhetnek tartózkodási engedélyt.A törvény első mondatában az általam lilával jelölt helyen a törvény a KANN.Azt írja.. lehet adni,nem azt írja,hogy mindenképp meg kell adni. .. Vagyis a Külügyi Hivatal visszaküldheti az illetőt az országába, és kérheti tőle, hogy kérjen családegyesítési vízumot, még a törvény ellenére sem.. Török állampolgárok itt nem is tartoznak a helyzetbe. , egy példa egy másik törvényből a "Sie" köteles in der Regel abweichend von § 5 Abs. 1 Nr. 1 in Fallen des Satzes 1 Nr. 1 erteilt werden” egy példa egy olyan törvényből, amelynek semmi köze ehhez a kérdéshez. Az általam felhozott példában a köztisztviselőnek nincs kezdeményezése, mert azt mondja, hogy meg kell adni, mert a törvény szerint Soll.. de a mi fő témánknál a törvény Kann, ami azt jelenti, hogy a Külügyi Hivatal kezdeményezésére hagyja. és a kérdés, amelyet erre a kezdeményezésre hagy, egyáltalán nem érinti a török ​​állampolgárokat, mert Törökország nem szerepel a törvény által említett listán.

    Ennek eredményeként még egy törvény sem szabályozza azt a török ​​állampolgárt, aki turisztikai vízummal érkezett feleségül és meghosszabbította a vízumát. Mint fentebb említetted, megtévesztheti ezt a konzulátust, ha a külföldiek irodája ilyennek akarja látni a helyzetet. .. vagyis a turisztikai vízum megszerzésének szándéka a házasság céljából valójában más.

    Most térjünk rá az élő példákra; https://www.forum-ukraine.de/forum/index.php?page=Thread&postID=73551#post73551 egy házaspár helyzete, aki turisztikai vízummal jött és ment férjhez ezzel a sorozattal ezen a linken;

    Megbetonoztam Fall ist die Frau ist mit einem 90 Tage Multi Schengenvisum nach Deutschland gekommen. Die Papiere vom OLG waren fertig und es gab einen Termin beim Standesamt.
    Die Heirat wurde zuvor bei der zuständigen ABH angezeigt. Dies hat mit der Visastelle in Kiew telefoniert and die Sache gemeldet.
    Gleich nach der Eheschließung wurde bei der ABH der Reisepass mit Visum (schengeni), das A1 Zertifikat, Nachweis der Krankenversicherung, Gehaltswachweise der letzten 3 Monate sowie der Nachweis über ausreichend Wohnraum eingereicht.
    Es wurde sofort die Familienzusammenführung gemacht und positiv bescheinigt, eine Fiktionsbescheinigung für 3 Monate ausgestellt damit need werden konnte, und der elektronische Aufenthaltstitel beantragt.
    Zusammen hatte alles 120 Euro gekostet et etwa 30 Minuten gedauert. Eine Ausreise war nicht erforderlich.

    Nyáron a gyermek ismét házasságot köt egy ukrán lánnyal, Németországban benyújtják az általam fent pirosal jelölt dokumentumokat a külföldiek irodájába, hogy a lány ne menjen újra hazájába, és jelentkezzen az ülésre .. a külföldiek irodája felhívja a konzuli konzulátust Kiew-ben, a kérelmet benyújtják, a kérelmet benyújtják, a családegyesítési vízumot ideiglenesen alkalmazzák.

    Mondhatok még néhány példát, de nem szükséges kiterjeszteni a témát és aggódni miatta .. Írjunk összefoglalót a helyzetről ..

    A németországi turisztikai vízummal jön, házasodjon meg, és hogyan szerezzen törvényeket annak a török ​​állampolgárnak, aki munkamenetre szeretne jelentkezni, mielőtt Németországba megy, sem az európai törvények szerint, amikor nem adnak ki olyan törvényt, amely szabályozza a bérlet jogait .. elmélet főleg külföldiek számára kör attól függően, hogy török ​​állampolgárokat küld vissza Törökországba, és a családegyesítés vízumot akar kérni. Ha sok példája van az interneten ... ezer valószínűséggel a külföldi ügynökségek kezdeményezése használja a szobát, ha a papír kitöltése után az adatok, beleértve az A1 tanúsítványt is, tehát egyértelműen meg akarja tenni, de én nem térnék vissza az országhoz dedigin a török ​​állampolgárban hiçbir nem igényelhet jogokat, Törökország pedig visszavonulhat, és a családegyesítési vízumkérelmezőknek meg kell .. hogy a külföldiek irodájának 98% -a visszaküldi ezeket az embereket Törökországba ..

    Baybars
    Résztvevő

    .

    cybernetikeu
    Résztvevő

    https://ec.europa.eu/justice/policies/citizenship/docs/guide_free_movement_low.pdf

    14 – 15 – 16 oldal (Nem fordítok, mert valószínűleg sok EU-polgár házastárs tud legalább egy kicsit angolul, és ez csak azért van, hogy tájékoztassa őket)

    Pontosan elmondja, mire gondolok. Az uniós polgárok esetében az uniós törvények érvényesek.

    A Németországban alkalmazott törvény az uniós jogszabályok harmonizációjára vonatkozott

    https://www.gesetze-im-internet.de/freiz_gg_eu_2004/BJNR198600004

    ( Freizügigkeitsgesetz/EU – FreizügG/EU )

    Baybars
    Résztvevő

    https://ec.europa.eu/justice/policies/citizenship/docs/guide_free_movement_low.pdf

    14 – 15 – 16 oldal (Nem fordítok, mert valószínűleg sok EU-polgár házastárs tud legalább egy kicsit angolul, és ez csak azért van, hogy tájékoztassa őket)

    Pontosan elmondja, mire gondolok. Az uniós polgárok esetében az uniós törvények érvényesek.

    Az EU-törvényeknek való megfelelés érdekében Németországban alkalmazzák a törvényt

    https://www.gesetze-im-internet.de/freiz_gg_eu_2004/BJNR198600004

    ( Freizügigkeitsgesetz/EU – FreizügG/EU )

    Nézd, amit önnek akartam írni, az víz volt. A megadott linkjeiben valaki, aki turistavízummal érkezik, nem mondja, hogy átváltoztatja a vízumát a munkamenetre .. Közvetlenül egy ügyvédtől írtam és a fenti törvényt , érthető módon .. itt megemlítettük az első link közvetlen idézetét

    A három hónapnál hosszabb tartózkodási jogához bizonyos feltételek vonatkoznak. A
    ezeknek a feltételeknek a jellege a fogadó EU-országban fennálló státuszától függ.

    a fenti mondat a cikk címszövege, amely az Ön által megadott linkkel kezdődik, mit tehet 3 hónap után .. Nem tudom, hogy le kell-e fordítanom, de mégis megírom.

    A 3 hónapos tartózkodási joggal való tartózkodás bizonyos szabályoktól függ. Ezeket a szabályokat az adott tagországban fennálló státusza szerint határozzák meg.

    Más szóval, a megadott példák egyikében sem szerepel semmi, ami azt mondaná, hogy turistavízummal jössz, majd házasodással lakhatási joggá alakíthatod. Ráadásul ez még a konzulátust is félrevezetheti. fentebb adott cikkem az ügyvédtől, azt írtam, hogy ezt egy ügyvéd mondta..

    cybernetikeu
    Résztvevő

    A 3 hónap utáni tartózkodás a házastárs állapotától függ, nem pedig a tiedtől.
    Ha házastársa úgy dönt, hogy 3 hónapnál hosszabb ideig tartózkodik, vagy már több mint 3 hónapig ott van, Ha házastársa dolgozik, munkát keres vagy regisztrált az Jobcenter-nél, akkor csak szállást kell megmutatnia. megkövetelt. Ha azonban hallgató vagy nem dolgozik, akkor bankszámláján pénznek, ingatlannak és magánbiztosításnak kell lennie. Ezeket a speciális feltételeket említette fent.

    Célom, hogy az én helyzetemben lévő barátaid ne kövessék el ugyanazt a hibát, mint én. De figyelembe véve, amit mondtam, mindenki kutakodhat és értelmezheti a leírtakat a maga módján. Mivel ezt a kutatást a jelentkezés után végeztem, nem tudok visszamenni. Ha július 1-ig nem kapok eredményt, visszavonom a vízumkérelmemet és "Beutazási vízumot" kérek.

    2.2. Harmadik országbeli családtagok beutazása és tartózkodása
    2.2.1. Belépési vízumok
    Az 5. cikk (2) bekezdésében előírtaknak megfelelően a tagállamok megkövetelhetik harmadik országbeli családtagoktól
    olyan uniós állampolgárral való költözés vagy csatlakozás, akire az irányelv vonatkozik, beutazási vízummal rendelkezik.
    Az ilyen családtagoknak nemcsak a tagállam területére való belépés joga van, hanem:
    a beutazási vízum megszerzésének joga18. Ez különbözteti meg őket a többi harmadik országtól
    állampolgárok, akiknek nincs ilyen joguk.
    A harmadik országbeli családtagokat a lehető leghamarabb ki kell adni
    gyorsított eljárás ingyenes rövid távú beutazási vízummal. Cikkével analóg módon
    A Vízumkódex23 19. cikkében a Bizottság úgy véli, hogy a négy hétnél hosszabb késések nem
    ésszerű. A tagállamok hatóságainak iránymutatást kell adniuk a családtagokról a
    típusú vízumot kell kérniük, és nem követelhetik meg tőlük, hogy hosszú távú
    tartózkodási vagy családegyesítési vízumok
    . A tagállamoknak minden családtagot engedélyezniük kell
    szükséges vízum megszerzéséhez. A tagállamok használhatnak prémium telefonvonalakat vagy szolgáltatásokat
    egy külső cég részéről, hogy kinevezzen egy találkozót, de fel kell kínálnia a közvetlen hozzáférés lehetőségét
    konzulátushoz a harmadik országbeli családtagok felé.
    Mivel a beutazási vízum kiadásának joga az EU-val való családi kapcsolatból származik
    állampolgár, a tagállamok csak érvényes útlevél és igazolás bemutatását követelhetik meg
    a családi kapcsolat20 (és függőség, súlyos egészségügyi okok, a párkapcsolatok tartóssága,
    adott esetben). Nincs elegendő kiegészítő dokumentum, például a szállás igazolása
    forrásokra, meghívólevélre vagy oda-vissza jegyre lehet szükség.

15 válasz megjelenítése - 1-től 15-ig (összesen 48)
  • A téma megválaszolásához be kell jelentkezned.