Artikelli mondat intézmény dativ akkusativ esemény

> Fórumok > Kérdések és válaszok a német órákról > Artikelli mondat intézmény dativ akkusativ esemény

ÜDVÖZÖLJÜK AZ ALMANCAX FÓRUMON. MINDEN INFORMÁCIÓT, AMIT KERES NÉMETORSZÁGRÓL ÉS A NÉMET NYELVRŐL, FÓRUUMUNKBAN MEGTALÁLHATJA.
    a hektikus
    Résztvevő

    Barátok, nem tudtam érzékelni a cikkekkel való mondatok kialakításának eseményét. Mert a mondatszerkezet szerint az olyan szavak, mint a dem den zum, egymás után váltak szavakká. Azt hiszem, jaj wohin esetekben. Hogyan fogom fel ezt?

    Valójában nagyon egyszerű, csak tudnod kell a feltett kérdést és a választ. Ugyanis,

    Aki mindig dativ
    Wohin akkusativ.

    a cikkek a választól függően vagy akkusativ, vagy dativ.
    Wo bist du? Ich bin in der Schule
    Wohin gehst du? Ich gehe in Schule.

    Hasonlóképpen, a präposíciók a helyzettől függően akkusativá vagy datívvá válnak. némelyiket csak szétosztanák, némelyiket csak akkusaiv. Ha mozgás van a mondatban, például ha elmész valahova, ha valamit viszsz valahova, akkor az akkusaitv lesz. Ha nincs változás a helyzetben, vagy nincs mozgás, akkor dativ lesz. Amikor ismeri ezt a különbséget, könnyebbé válik.

    Ich bin in der Schule aber in Stunde fahre ich nach Hause.

    Ich lege mein Buch auf den Tisch, Jetzt liegt mein Buch auf dem Tisch. Amikor azt mondjuk, hogy a könyvet letettem az asztalra, a mozgás miatt mondjuk, de akkor azt mondjuk, hogy a könyv az asztalon van, és a mozgásnak vége.

    Ich gehe ins Krankenhaus denn meine mama liegt im Krakenhaus. Ugyanitt mondtam das-ban, más szavakkal ins, mert mozgás volt a kórházba menet közben, és ezt azért mondtam, mert anyám kórházban volt, és a cselekménynek vége volt.

    zu dem == nagyítás
    das-ban == ins
    auf dem == aufm
    Vannak olyan rövidítések, mint auf das == aufs, de leginkább a nagyításhoz és az ins-hez való. Az Aufm-et és auf-okat nagyon ritkán használják.

    Meg kell tanulnia a cikkeket is jelöltként, megszerzőként, dinamikusan és genetikailag. Hasonlóképpen megtudhatja a neveket cikkeikben és elfoglalt formájukban. Ahogy vannak török ​​főnevek, vannak németül is.

1 válasz megjelenítése (összesen 1)
  • A téma megválaszolásához be kell jelentkezned.