Válás és tartózkodás Németországban

> Fórumok > Németország és más európai országok általános szekciója > Válás és tartózkodás Németországban

ÜDVÖZÖLJÜK AZ ALMANCAX FÓRUMON. MINDEN INFORMÁCIÓT, AMIT KERES NÉMETORSZÁGRÓL ÉS A NÉMET NYELVRŐL, FÓRUUMUNKBAN MEGTALÁLHATJA.
    phoneman
    Résztvevő

    Hi all,

    A feleségem török ​​német állampolgár. 9 éve vagyunk házasok és 2 gyermekünk van kettős állampolgársággal. Törökország 7 évig jutott a TR-be, és abban éltünk, hogy feleségül vettük a feleségemet. 1.5 évvel ezelőtt úgy döntöttünk, hogy Németországban telepedünk le, és letelepedtünk. Családi összejövetelt tartottam a Gyermek által. 2018 novemberéig van munkamenetem. Itt végeztem a B1 szintű német nyelvet, és a Jobcenter a hivatásom miatt B2 és C1 tanfolyamokra küld. A feleségem dolgozik, és nem vagyunk függenek a K + F-től. De azért akarunk elválni, mert nem tudunk kijönni. Tárgyalásos válás lesz. De semmilyen munkánál nem dolgozom, gépész vagyok, és nem tudok munkát találni, mielőtt megtanulhatnék németül vagy haladónak. És amikor válni akarunk, a K + F otthoni szünetet ad stb. De vajon ez problémát jelent a munkamenetem során? 2018. november az utolsó nap. Ha problémát okoz, amikor leülök, és visszaküldenek, akkor ez nagy problémát jelent a családunk számára, mert a gyermekeinknek élünk. :) . Tud-e valaki megvilágítani engem? Mit tehetünk? A munkaközpont számomra nyújtott képzési ideje alatt egész nap dolgozni fogok, és nem lesz olyan szakmám, ahol fizethetném a biztosításomat. Gondot okoz a munkamenet?

    fuk_xnumx
    Résztvevő

    Nincs olyan, hogy visszatér, mert van gyereke, ne aggódjon, rendben van

    phoneman
    Résztvevő

    Nagyon köszönöm a választ,

    Talán segít azoknak a barátoknak, akik a helyzetemben vannak,

    Az ügyvéd konzultációjával tudtuk meg a kérdést.

    Azt mondta, hogy ha általában a feleségem útján jelentkeztem Németországba, akkor itt 3 évig házasok kellett lennünk, legalább 1 évig ugyanabban a munkahelyen dolgoztam biztosítottként, és így a lakóhelyem alatt gond nélkül válhattam el.

    Azt mondta azonban, hogy mivel családegyesítéssel jöttem ide a gyermekek miatt, bármikor pert indíthattam és válhattam, függetlenül tartózkodási időmtől. Azt mondom, hogy azok 100% -a, akik a családonkénti összejövetel után jönnek a gyerekeken keresztül, azt mondták, hogy semmi probléma, és ma 3 hónap múlva elválik.

    ez rövid összefoglaló :)

2 válasz megjelenítése - 1-től 2-ig (összesen 2)
  • A téma megválaszolásához be kell jelentkezned.