Hogyan lehet a legjobban tanulni a német és az idegen nyelvet?

> Fórumok > Aktív tanulás és német szómunka módszerek > Hogyan lehet a legjobban tanulni a német és az idegen nyelvet?

ÜDVÖZÖLJÜK AZ ALMANCAX FÓRUMON. MINDEN INFORMÁCIÓT, AMIT KERES NÉMETORSZÁGRÓL ÉS A NÉMET NYELVRŐL, FÓRUUMUNKBAN MEGTALÁLHATJA.
    esma 41
    Résztvevő

    Idegen nyelv… hogyan lehet a legjobban megtanulni?? ?

    Olyan országba szeretne menni, ahol a tanult nyelvet beszélik, és tudja, hogy ez a legegyszerűbb és leggyorsabb módja annak, hogy megtanulja ezt a nyelvet. De egy új országba lépés elsőre furcsának tűnhet. vagyis időbe telik, amíg megszokja az új környezetet, kultúrát és nyelvet. Az is befolyásolhatja, ha más időszakban tartózkodsz. De légy kényelmes és próbáld érzékelni új környezetedet.

    1- Kövess el hibákat (!): Kövess el annyi hibát, amennyit csak tudsz a tanult nyelven... Nem kell mindig helyesen beszélned. Ha az emberek megértik, amit mondasz, akkor nem számít, ha hibázol, legalábbis eleinte. Az idegen országban élni nem nyelvtani vizsga.

    2- Kérdezd meg, ha nem érted: Amikor mások beszélnek, nem kell minden szót elkapnod. Általában elegendő a fő gondolat megértése. De ha úgy gondolja, hogy az a pont, amit nem ért, fontos, KÉRDEZZ! Néhány hasznos szó ebben a témában: Pardon me? for English. Elnézést, mit mondtál? Tudnál lassabban beszélni? Azt mondtad, hogy… ezt nem értettem… Megismételnéd, kérlek? Mi volt az? Sajnálom, hogy nem hallottam. Elnézést, mit jelent a „…………….” átlagos? (De ne használja: Beszélsz angolul? Kérlek, nyisd ki a szád, amikor beszélsz! Adj egy kis szünetet!) Németül (Entschuldigung, wie bitte? Entschuldigung, was haben Sie gesagt?, Würden Sie bitte langsamer sprechen? vagy Bitte, Használhat olyan kifejezéseket, mint a sprechen Sie langsam!, Haben sie gesagt das…, Können Sie das wiederholen bitte? Was war das? Entschuldigung, was bedeutet das?

    3. A tanult nyelvet illessze be érdeklődési köreibe: Az emberek szeretnek olyan dolgokról beszélni, amelyek érdeklik őket. Mik iránt érdeklődsz? Próbálj meg minél több szót megtanulni ezekről a témákról. Kérdezd meg a környezetedben élőket, hogy mi érdekli őket. Ez egy lenyűgöző módszer, és mindig segít új szavak elsajátításában. Ily módon látni fogod, hogy kezdesz jobban megérteni másokat. Az érdekek olyanok, mint a kertre hulló termékeny eső. Ha beszél a nyelvtudásáról, akkor gyorsabban, erősebben és jobban tanulhat. Néhány hasznos szó: Mi érdekli? A kedvenc hobbim a… nagyon szeretek…… sok éve…. Amit szeretek… az… Mik a hobbijaid? Németre…

    4. Beszélj és hallgass: Mindig van miről beszélni. Nézz körül. Ha valami furcsának vagy másnak tűnik számodra, merülj el közvetlenül a beszélgetésben. Ez segít a barátságod javításában is. Hallgass az emberekre, de hallgass, hogy elkapd a szavak kiejtését és a nyelv ritmusát. Feltétlenül használd, amit tudsz. Sok nyelvben a szavak egymásból származnak. Ebben az esetben próbáljon a szó jelentésére következtetni a tárgyban betöltött jelentéséből. Amikor az ország bennszülött állampolgáraival beszél, próbálja meg folytatni a beszélgetést. Ne essen pánikba, ha nem érti, mit mond a másik. Próbáld megérteni a fő gondolatot, és folytasd a beszélgetést. Ha továbbra is nehezen érti, kérje meg, hogy ismételje meg a mondatot. Ha folytatja a beszélgetést, a téma a beszélgetés során érthetőbbé válik. Ez egy jó módja annak, hogy javítsa a nyelvet és tanuljon új szavakat, de légy óvatos: Ahogy mondják: "ne higgy el mindent, amit hallasz, higgy el annak, amit mondasz"...

    5- Probléma, tegyen fel kérdéseket: Nincs jobb módszer a kíváncsiság enyhítésére. A kérdések a beszélgetés megkezdésén túl segítenek a beszélgetés folytatásában is.

    6- Ügyeljen a használatra: A használat szava általában az emberek beszédének figyelése. Néha nagyon szórakoztató lehet a használata. Furcsának tűnhet számodra, hogy az emberek beszédmódja másként ejti a szavakat, mint te. A legegyszerűbb formában történő használat a nyelv általános és természetes használatára utal.

    7 - Tartson hordozható füzetet: Mindig legyen magánál jegyzetfüzet és toll. Ha új szót hall vagy olvas, azonnal írja le. Ezután próbáld meg ezeket a szavakat használni a beszédedben. Tanuljon új idiómákat. Az idegen nyelvek tanulásának egyik legviccesebb dolga, amelyek közül sok idiómanyelv, az idiómák megtanulása. Írja le ezeket a kijelentéseket a füzetébe. Ha beszédében alkalmazza a tanultakat, akkor gyorsabban emlékezni fog és beszélni fog.

    8. Olvasson el valamit: A másik nyelv megtanulásának három legjobb módja: Olvasás, olvasás és olvasás. Miközben olvasással tanulunk új szavakat, alkalmazzuk azt is, amit már tudunk. Később könnyebb lesz ezeket a szavakat használni és megérteni, amikor meghalljuk őket. Olvasson újságokat, magazinokat, táblákat, hirdetéseket, buszsávokat és bármi mást, amit csak talál.

    9- Ne feledje, hogy mindenki megtanulhat egy második idegen nyelvet, reális és türelmes lehet, ne feledje, hogy a nyelv megtanulása időt és türelmet igényel.

    10- Új nyelv megtanulása egyben új kultúra tanulása is: Legyen kényelmes a kulturális szabályokkal. Miközben új nyelvet tanul, legyen érzékeny e kultúra szabályaira és szokásaira, amelyek szigorúak lehetnek az Ön számára. Beszélnie kell, hogy megtudja. Ne féljen kérdéseket feltenni az osztályteremben vagy azon kívül.

    11- Vállalj felelősséget: Ön felelős a saját nyelvtanulási folyamatáért. Az idegen nyelv tanulásánál természetesen fontos a tanár, a kurzus és a könyv, de ne feledkezzünk meg arról a szabályról sem, hogy "a legjobb tanár te magad vagy". A jó tanulási folyamathoz meg kell határoznia céljait, és meg kell tennie azt a munkát, amely segít elérni céljait.

    12- Szervezze meg a tanulás módját: A szervezett tanulás segít emlékezni arra, amit tanult. Használjon szótárat és jó tananyagot.

    13- Próbálj meg tanulni az osztálytársaidtól is: Csak azért, mert ugyanazon osztály többi tanulója ugyanazon a szinten van, mint te, nem jelenti azt, hogy nem tudsz tőlük tanulni.

    14- Próbálj meg tanulni a hibáidból: Ne félj hibázni, mindenki hibázhat. Ha kérdéseket tesz fel, hibáit előnyére fordíthatja az idegen nyelv tanulása során. Lehet másképp mondani az általad használt mondatot?

    15- Próbáljon a tanult nyelven gondolkodni: Például, amikor buszon ül, írja le magának, hogy hol van, hol van. Így úgy fogod gyakorolni a nyelved, hogy nem mondasz semmit.

    16- Végül, érezd jól magad nyelvtanulás közben: Alkoss különböző mondatokat a tanult mondatokból és kifejezésekből. Ezután próbálja ki a mondatot, amelyet egy napi beszélgetés során megfogalmazott, és nézze meg, hogy megfelelően tudja-e használni. Azt mondják, az élet a tapasztalatokról szól, az idegen nyelv tanulása pont ilyen...

    esma 41
    Résztvevő

    Barátok, olvassák el a német nyelv megtanulásának első lépéseit tőled, értékes tagjaidtól.
    Hogyan kezdte el először németül tanulni?

    Az óvodában kezdtem németül tanulni.  :)
    Nos, a németem nem rossz.

    Szóval te ?

    Várom észrevételeit. 
    Előre is köszönöm.  ;)

    hosszu
    Résztvevő

    1- Kövess el hibákat(!): Kövess el annyi hibát, amennyit csak tudsz a tanult nyelven...  Ha az emberek megértik, amit mondasz Nem számít, ha félreérted, legalábbis elsőre….

    A probléma az, hogy sajnos az emberek nem értik, amit mondok, az arcomra néznek. ;D

    14- Próbálj meg tanulni a hibáidból: Ne félj hibázni, mindenki hibázhat. Ha kérdéseket tesz fel, hibáit előnyére fordíthatja az idegen nyelv tanulása során. Lehet másképp mondani az általad használt mondatot?

    Oooo annyi hibát elkövetek, hogy ha bűn lenne hamis mondatokat mondani, akkor biztosan pokol lennék.

    16- Végül, érezd jól magad nyelvtanulás közben: Alkoss különböző mondatokat a tanult mondatokból és kifejezésekből. Ezután próbálja ki a mondatot, amelyet egy napi beszélgetés során megfogalmazott, és nézze meg, hogy megfelelően tudja-e használni. Azt mondják, az élet a tapasztalatokról szól, az idegen nyelv tanulása pont ilyen...

    Nos, megpróbálok szórakozni, de az első 2 lehetőségben tapasztalt problémák inkább kínlódássá, mint szórakozássá válnak.

    Először azzal kezdtem, hogy részt vettem a Német Kulturális Központ tanfolyamain, de aztán hosszú szünetet tartottam, és most megpróbálok oktatási készletek, könyvek és ennek az oldalnak a segítségével tanulni. :)

    esma 41
    Résztvevő

    1- Kövess el hibákat(!): Kövess el annyi hibát, amennyit csak tudsz a tanult nyelven...  Ha az emberek megértik, amit mondasz Nem számít, ha félreérted, legalábbis elsőre….

    A probléma az, hogy sajnos az emberek nem értik, amit mondok, az arcomra néznek. ;D

    14- Próbálj meg tanulni a hibáidból: Ne félj hibázni, mindenki hibázhat. Ha kérdéseket tesz fel, hibáit előnyére fordíthatja az idegen nyelv tanulása során. Lehet másképp mondani az általad használt mondatot?

    Oooo annyi hibát elkövetek, hogy ha bűn lenne hamis mondatokat mondani, akkor biztosan pokol lennék.

    16- Végül, érezd jól magad nyelvtanulás közben: Alkoss különböző mondatokat a tanult mondatokból és kifejezésekből. Ezután próbálja ki a mondatot, amelyet egy napi beszélgetés során megfogalmazott, és nézze meg, hogy megfelelően tudja-e használni. Azt mondják, az élet a tapasztalatokról szól, az idegen nyelv tanulása pont ilyen...

    Nos, megpróbálok szórakozni, de az első 2 lehetőségben tapasztalt problémák inkább kínlódássá, mint szórakozássá válnak.

    Először azzal kezdtem, hogy részt vettem a Német Kulturális Központ tanfolyamain, de aztán hosszú szünetet tartottam, és most megpróbálok oktatási készletek, könyvek és ennek az oldalnak a segítségével tanulni. :)

    Lengur, amíg van ez a kitartásod  :) Biztos vagyok benne, hogy a szakdolgozat elkészítésekor tud németül anyanyelvéhez hasonlóan.  :)

    Mädchen
    Résztvevő

    A tanár minden nap megadta annak a tárgynak a gyakorlatát, amellyel az órában foglalkoztunk, és a tanár így haladt előre ... megismételte ... azt is, olvasó tanárunk folyamatos fordításban csinálta ... szerintem ezek haladásom okait.

    Mädchen
    Résztvevő

    Problémám van a kiejtésemmel, a hangom kissé vékony, ezért nem illik jól: S

    hosszu
    Résztvevő

    Lengur, amíg van ez a kitartásod  :) Biztos vagyok benne, hogy a szakdolgozat elkészítésekor tud németül anyanyelvéhez hasonlóan.  :)[/ B]

    Remélhetőleg.francia író Balzacvolt egy híres mondásod;"Ahhoz, hogy a tudás ura legyünk, a munka szolgájának kell lenni." ő.
    És még Napóleonun "A lehetetlen olyan szó, amely csak a bolondok szótáraiban található." ígéret. Haahhh, ez az elvem. :) Amúgy túl francia  ;D

    esma 41
    Résztvevő

    Lengur, amíg van ez a kitartásod  :) Biztos vagyok benne, hogy a szakdolgozat elkészítésekor tud németül anyanyelvéhez hasonlóan.  :)[/ B]

    Insha'Allah. Francia szerző Balzacvolt egy híres mondásod;"Ahhoz, hogy a tudás ura legyünk, a munka szolgájának kell lenni." ő.
    És még Napóleonun "A lehetetlen olyan szó, amely csak a bolondok szótáraiban található." ígéret. Haahhh, ez az elvem. :) Amúgy túl francia  ;D

    Konfuzius például azt mondja: nem tudom biztosan, hogy nem tudok semmit. " ;D

    Amit Arksilao mondott:  ;D - Megkaptam az információt? Nem tudom."

    Mit mondott Szókratész:  :)  - Nem tudok semmit, de semmit sem.

    Amit Mark Twain mondott:  ;D  „Az oktatás minden. az őszibarack egykor keserű mandula volt;
    A karfiol nem más, mint egy főiskolai végzettségű káposzta. " ;D

    Benjamin Disraeli: "Általános szabály, hogy az élet legsikeresebb embere az, aki a legjobb tudással rendelkezik."

    „Egy dolog biztos. Kételkedni valaminek az igazságában.

    a kételkedés gondolkodás.

    A gondolkodás lét.

    Tehát nem kétséges, hogy létezem.

    Gondolkodom, akkor vagyok.

    Első ismeretem ez a szilárd információ.

    Most már kinyerhetem az összes többi információt ezekből az információkból. "

    Rene descartes


    - Nem tudom biztosan, hogy nem tudok semmit.
    ;D (mennyire egyértelműen verbális)

    Arxilaus

    Az árajánlataim nem francia, hanem inkább nemzetközi.  ;D olyan nemzetközi  :)

    esma 41
    Résztvevő

    frissítés

    SEDAT08
    Résztvevő

    Amióta először Németországba kerültem, habozás nélkül kérdeztem mindent, mert kár nem tudni, kár nem tanulni. Magamat választottam célpontnak, naponta 2 szót tanulok, papírra írok és soha nem felejtem el, sok szót megtanultam. Újságot olvasok, tévét nézek, egy idő után szeretnék olvasni a könyvben.

    thePrivate
    Résztvevő

    Insha'Allah. Francia szerző Balzacvolt egy híres mondásod;"Ahhoz, hogy a tudás ura legyünk, a munka szolgájának kell lenni." ő.
    És még Napóleonun "A lehetetlen olyan szó, amely csak a bolondok szótáraiban található." ígéret. Haahhh, ez az elvem. :) Amúgy túl francia  ;D

    Kicsit francia vagy a témában :)

    serakanu
    Résztvevő

    mrb barátok,
    17 napja jöttem Németországba, és a tanfolyamom még nem kezdődött el, de a körülöttem lévő emberek azt kérdezik, hogyan tanultam ennyit, és még azon is elgondolkodom, hogy ezt mondják-e :)
    A benyomásaim alapján az első tanácsom, hogy "ne szégyelld" semmit, amit csinálsz, mert a környezet felfogása itt nem ugyanaz, mint a TR-ben.Pénteken, szombaton mindenképp menjetek bárba! Menj és ismerkedj meg, itt nem ismerkedés alapján kommunikálnak az emberek, hanem egy helyen.Menj el moziba vagy a pályaudvarra és figyeld meg, úgyis sok időd van az első időszakokban. :) Sőt, ha tudsz egy kicsit angolul, akkor minden rendben lesz, de ragaszkodj a német nyelvhez. a második pedig az, hogy szerezzünk egy szeretőt, aki helyi lakos az adott országban. :) Szerencsés vagyok, lehet, hogy volt barátnőm az első hétvégén, így bár manapság ez nagyon zavaró, minden német lány, aki elégedett az állapotával, nem forralhatja fel. :D A jegyzettömbötoll mindenhol kötelező. Minden kényelmet kívánok annak, aki megpróbál alkalmazkodni egy olyan új nyelvhez és kultúrához, mint én. Ha valaki szeretne német e-mail barátot szerezni, bárcsak éhes lennék, ne mondja, hogy az ítéletet ilyen rövid idő alatt megszakították, csak mondjuk el

    thePrivate
    Résztvevő

    @Celebek

    Arra gondoltam, hogy a német lányok előítéletesek a törökökkel szemben, mert nagyon törökek.

    Érzett valami ilyesmit?

    névtelen
    látogató

    merhaba,
    Ajánlom az átfogó internetes szótárat, amelyet most fedeztem fel német tanulás közben.

    maradj fúj

    blue_mavis
    Résztvevő

    Ahogy kedves Esma mondta, persze lesznek hibák, az a fontos, hogy megtaláljuk az igazságot, kutassunk, és az is fontos, hogy az embernek legyen elszántsága a tanuláshoz.. Természetesen érdekelt a német nyelvtanulás gyerekkorom óta.Igazából ez az én szerencsém.Általában szóról szóra tanulok.Bármi jut eszembe,memorizálom a németet,de van némi gondom az elbocsátással.Hogyan tudnám megoldani?tudtok segíteni?

    folyóirat
    Résztvevő

    Az egyetlen problémám az, hogy izgatott vagyok, és kissé zavarban vagyok, amikor valakivel németül beszélek: zavarban vagyok: Nincsenek nagy nehézségeim, de amikor beszélek, nem tudom, hogy jöjjek ???  :(

15 válasz megjelenítése - 1-től 15-ig (összesen 28)
  • A téma megválaszolásához be kell jelentkezned.