A német A1-A2-B1-B2 tanfolyamokról! (HILFEE A)

ÜDVÖZÖLJÜK AZ ALMANCAX FÓRUMON. MINDEN INFORMÁCIÓT, AMIT KERES NÉMETORSZÁGRÓL ÉS A NÉMET NYELVRŐL, FÓRUUMUNKBAN MEGTALÁLHATJA.
    trhn
    Résztvevő

    Szia barátok,

    2 éve, hogy Németországba költöztem. Elkezdtem a VHS tanfolyamot, általában az állam kötelezővé tette. Sikerült az A1-A2 vizsgák. B1-et buktam  ;D
    Azok, akik ismerik a VHS tanfolyamokat, nem jók, és akik jönnek, azok nem tanárok. Nem láttam bölcs hasznot ezekből a tanfolyamokból. Mennyire lehet tanulni egy 4 órás tanfolyamból a hét 3 napján?
    Vicces, hogy az osztályból mindenki leteszi a vizsgákat, akár érted, akár nem, folytatják. A szírek érkezésével a VHS túl sok alkalmazottja továbbra is megakadályozza a tolongást,

    és jelenleg a B2 tanfolyamra járok és kezd hoch deutsch lenni. Értetlenül bámulom a leckét, hogy vajon mit csinálnak :) Nem értek semmit 😮

    Hihetetlenül feszült vagyok :cryla:

    A2-es szinten látom magam, mi a neve a B1-nek, amikor még nem mentem át a B2-et!! Milyen rendszer ez!?? kipipál:)

    Srácok, mintha zsákutcában lennék, kérem, mutassanak utat.

    Sajnálom, hogy eljöttem ebbe az országba és a jövőmbe. Törökország az egyetlen probléma, volt olyan kérdés, ahol mind a nyelv, mind a cikti ellenem szólt. Szó szerint jégeső fogott el, miközben futottam az eső elől. Isten áldja meg végünket.

    Nos, az integrációs kurzusok nem tudják elküldeni a b1-re, mielőtt a b2 átmegy. Mész, és azt mondod, hogy nem tudtam megszerezni a b1, ausländerbehördeye-t, és elküldenek egy másik tanfolyamra. Beszéljen a tanfolyama embereivel, akik segítenek Önnek. Mindazok, akik a VHS-n tanítanak, tanárok. Hickimse, akinek nincs engedélye a Bamf-tól, nem taníthatja németül a b1-et. Ugyanazt az engedélyt próbálom megszerezni, az integrációs tanfolyamon szinte lehetetlen tanítani, ezért feladtam ezt a munkát.

    Mint mondta, ha áthalad az a1 és a2, akkor újra meg kell pályáznia a b1. Senki nem tud segíteni rajtad, ha nem mondod, hogy nem értesz.


    Az integrációs tanfolyamok általában minden hétköznap reggeltől délig tartanak. Az integrációs tanfolyamra fogsz jelentkezni, nem pedig a külföldi tanfolyamokra, hogy normál németül tanulj.

    trhn
    Résztvevő

    Nos, az integrációs kurzusok nem tudják elküldeni a b1-re, mielőtt a b2 átmegy. Mész, és azt mondod, hogy nem tudtam megszerezni a b1, ausländerbehördeye-t, és elküldenek egy másik tanfolyamra. Beszéljen a tanfolyama embereivel, akik segítenek Önnek. Mindazok, akik a VHS-n tanítanak, tanárok. Hickimse, akinek nincs engedélye a Bamf-tól, nem taníthatja németül a b1-et. Ugyanazt az engedélyt próbálom megszerezni, az integrációs tanfolyamon szinte lehetetlen tanítani, ezért feladtam ezt a munkát.

    Mint mondta, ha áthalad az a1 és a2, akkor újra meg kell pályáznia a b1. Senki nem tud segíteni rajtad, ha nem mondod, hogy nem értesz.

    Mondd, hogy elmondjam;

    Vége volt a B1-nek, vizsgáztam, 15 nap szabadságszünet volt és elkezdődött a B1+/B2. Amíg a B2 tovább tartott, kihirdették a vizsgaeredményeket, és kaptál egy bizonyítványt arról, hogy A2-es szinten vagy. Lesen, Sprechen, Hören, Schreiben, mindegyikben A2-es szinten voltam. 😮

    Azt mondtuk, hogy oké, mi lesz most. Továbbra is weiterbildung leszünk, amit mondtak nekünk, együtt fogom megcsinálni a B1 és B2 vizsgát. Micsoda nevetséges rendszer !!!!!!

    A B1-ben a barát kérdést tett fel boszniai német tanárának. A tanár azt mondta: "Az én anyanyelvem nem német, erre nem tudok válaszolni", amikor a nyelvtanról kérdezett. Később megtudtuk, hogy nem tanárok, csak annyit tudnak németül, amennyit el tudnak magyarázni nekünk. Nem arról szólnak, hogy egyetemről tanítsanak németet. kipipál:)

    Hányszor mondtam, hogy nem értem?A nő németül magyarázza a nem értem témát, mintha nagyon jól tudnék németül :haha: lefordítom telefonon vagy Worterbuchból és tovább tart az idő amíg meg nem értem. Nos, a legtöbben azt akarják, hogy az idő véget érjen, hogy indulhassunk. Egyáltalán nem vagyok megelégedve a VHS tanfolyamokkal!! kipipál:)

    nem tudom mit tegyek...

    trhn
    Résztvevő

    Az integrációs tanfolyamok általában minden hétköznap reggeltől délig tartanak. Az integrációs tanfolyamra fogsz jelentkezni, nem pedig a külföldi tanfolyamokra, hogy normál németül tanulj.

    Amikor először jöttem Németországba, miután a tartózkodási útlevélmunka befejeződött, mentünk és regisztráltunk. Azt mondták, hogy a nappali tanfolyamokat szírek töltötték be. Az esti tanfolyamra írtak. 17: 30-20: 45-ig. Közvetlenül az A1 / 1 könyvvel kezdtem. Voltak olyan tanfolyamok, mint én.

    Ha nem elégedett, elmegy ausländerbehörde-be, elmagyarázza a helyzetet, és azt mondja, hogy új tanfolyamot szeretne indítani. A VHS-nél dolgozom, ilyet hallok először, még soha nem hallottam arról, hogy egy tanár németül tanítana német tudás nélkül, és azt mondhatom, hogy lehetetlen a vh-k számára. Szóval nem tudom, hogy működik ez az Ön számára.

    yenicerixnumx
    Résztvevő

    Nos, én is meglepődtem, mit mondjak? VHS tanfolyamra is járok. Nagyon elégedett vagyok. 2 tanárunk van, az egyik német, a másik bolgár, de szerintem a bolgár többet tud, mint németül. szóval az arckifejezése jobb nekem. A probléma az, hogy nagyon normális, hogy nem érted, mert olyan szintet adnak neked, amilyen nincs. Valaki az a2 szinten nem tudja megtenni a b2-t. mielőbb jelentenie kell. Mert ha nem kapod meg a b1-t, amikor a tanfolyamod véget ér, akkor elég nyelvórát tanítottunk neked. Ha azt mondják, hogy utána elmész, minden elölről kezdődik. legalább a károd hó, bárhová is fordulsz.

    alaposan

    trhn
    Résztvevő

    Szia barátok,

    Mint mondtad, beszámolni fogunk, tényleg megyek és jövök, nem értek semmit. Bukurs nagyon nehezen jött hozzám. Nem tudom mi lesz ezután. Ó, ez az idegen, ez Németország.

    mürselxnumx
    Résztvevő

    Levél az a1 vizsgán december 26-án

    trhn
    Résztvevő

    @tugce_doerjer Az ő ajánlására vettem a Fono Alkalmazott német nyelvtan könyvet. Lássuk, sikerül-e újra B1-et csinálni.

    kabin
    Résztvevő

    hello,

    Azért írom ide, mert naprakész téma a B1 tanfolyamról. Még nem indítottam el egy tanfolyamot, de mint sokan, én is. Idén április elején tettem meg első tartózkodási kérelmemet, és 3 éves tartózkodási engedélyt kaptam. A feleségem német állampolgár. Berlinben élünk.

    Mi történik, ha 3 év után nem veszek részt az integrációs tanfolyamon a következő alkalmamban, és leteszem a goethe b1 vizsgát, és igazolást kapok? Ha van olyan ember, aki nem vesz részt ezen a tanfolyamon, de ezen az időszakon belül elérte a b1 szintet, meg tudja-e osztani azt, akinek van tudomása arról, hogyan végződött a helyzet?

    Ahhoz, hogy idejöhessek, kaptam egy A1 bizonyítványt, mint mindenki más. Nem vettem részt a tanfolyamon, két hétig dolgoztam otthon, és 93-tal teltem el. Úgy gondolom, hogy ha hosszabb ideig dolgozom a B1-ben, akkor elérhetem a pontszámot anélkül, hogy a tanfolyamra járnék.

    Szeretném a tudással és tapasztalatokkal rendelkező emberek segítségét, előre is köszönöm.

    yenicerixnumx
    Résztvevő

    Üdvözlet, most nem ez a helyzet az ön kezdeményezésére, testvér. Menned kell, mivel az állam ingyenesen megadja neked ezt a tanfolyamot. de ha azt mondod, hogy megváltozik az állás, amit fizetni fogok, Egy török ​​barát itt megpróbálta ugyanezt. B1. 2 tanfolyamra. Nem akart jönni, és azt mondta, hogy otthon fog dolgozni, mert dolgozik. Kérdezte. Azt mondta, hogy nincs Auslandärbehorde. Be kellett fizetnie a tanfolyam pénzét. Még mindig nem jött el, pedig fizetett a tanfolyamért. Mint mondtam, amikor idejön, azt gondolva, hogy még nem dolgozott vagy nem tud dolgozni, Németország ad egy papírt arról, hogy a tanfolyam ingyenes lesz. Ha megvan, regisztrálnia kell, és rendszeresen járnia kell. De mint mondtam, mindenképp kérdezd meg, ha nem akarod. Tudod, itt valaki nemet mond, azt mondja, hogy rendben van. Mindenkinek más a rendszere.
    Alaposan

    trhn
    Résztvevő

    10.09.2017. és még mindig nem tettem le a B1 vizsgát. 3. alkalommal fogok vizsgázni. :-X

    Beiratkoztam az EuroSchulen nevű tanfolyamra. Egyáltalán nem vagyok elégedett a VHS-vel. A méz jó.

12 válasz megjelenítése - 1-től 12-ig (összesen 12)
  • A téma megválaszolásához be kell jelentkezned.