Áttérés a német állampolgárságra

ÜDVÖZÖLJÜK AZ ALMANCAX FÓRUMON. MINDEN INFORMÁCIÓT, AMIT KERES NÉMETORSZÁGRÓL ÉS A NÉMET NYELVRŐL, FÓRUUMUNKBAN MEGTALÁLHATJA.
    volkanxnumx
    Résztvevő

    Szia barátok,
    Van-e járókelőknek német állampolgárság, miután Törökországból Németországba érkeztek?
    Ha van, kérjük, ossza meg azt a várost, ahonnan jelentkezett, és összesen hány hónapba / évbe telt.
    Jó fórumozást mindenkinek...

    https://www.almancax.com/almanca-aylar-ve-mevsimler.html

    Gemini
    Résztvevő

    Őszintén szólva kíváncsi vagyok a kérdésre adandó válaszra. Pontosan két és fél év telt el azóta, hogy Németországba kerültem. Mivel a férjem német állampolgár, úgy gondolom, hogy jogom van pályázni, amikor 3 évet betöltöttem. Végeztem az Orientierung tanfolyamomat, és megszereztem a bizonyítványomat teljes pontokkal. Ezen kívül legutóbb megkaptam a B2 német bizonyítványomat, és most folytatom a C1-et. Csak éppen nem dolgozom. Nem vagyok biztos abban, hogy családi okokból keresik-e a munkakörülményeket az alkalmazásokban. A múlt héten felhívtuk a külföldiek irodáját, találkozzunk most, azt mondták, egy hónappal a 3 év lejárta előtt nyújtja be jelentkezését. Vajon ott is mérik német nyelvtudásunkat, vagy elegendőek-e a bizonyítványok? Szükségem van olyan barátok észrevételeire, akik ismerik őket, akik már korábban is jártak így.

    szívtelen
    Résztvevő

    Először is, ha nem kap segítséget az államtól, ha jók a jövedelmei, még ha csak az inspiráció is működik, az nem jelent problémát. A fontos pont az, hogy kap-e segítséget az államtól. Ez csak egy kicsit érdekes. Van b2 bizonyítványod. Jelenleg a C1-et tanulod. Félsz, hogy német nyelvű vizsgának hívják? Ezt mondják. Még a B1 is elég, és ez egy teszt. Nincs semmi, legyen benne kényelmes.

    Gemini
    Résztvevő

    Köszönöm a választ @Szívtelen. Igazából azt írja, hogy a B1 elég, de van egy ismerősöm, aki évek óta itt él. Sok gondot okoztak neki. Tegyél magad elé egy újságot és vedd el, foglald össze stb. és kérdezz. Akiről beszélek, probléma nélkül beszél németül. Lehet, hogy azért okoztak problémát, mert nem volt igazolásuk, nem tudom. Feltételezem, hogy a megközelítések az államtól és a tiszttől függően változhatnak. Mindenesetre ez a személy minden további nélkül visszavonta a jelentkezését. Az interneten is nagy az információszennyezés. Ezért szerettem volna hasznot húzni tapasztalt emberek tudásából.

    szívtelen
    Résztvevő

    Az általad leírt incidensben te magad mondtad el az okot, azt mondod, hogy nincs bizonyítványa, miért engedte volna tanulni, ha van bizonyítványa? Remélem el tudtam magyarázni…

    merhaba,

    Ha házastársa német állampolgár (és megfelel más kívánt gazdasági és társadalmi feltételeknek), akkor összesen 3,5-4 év alatt megszerezheti az állampolgárságot. Mindenki helyzetétől függően változhat. kék kártyát a konzulátusról vagy Törökországból, ezt követően azonnal megszerezheti a lakosságtól való eltávolítást követően.

    3 év végén azonnal jelentkezhet, miután megkapta az Unbefristet-et. (A B1 + einbürgerunsprüfung-ot már rendezni kellett volna) Esetemben nagyon vigyáztak arra, hogy én még ne dolgozzak (bérszámfejtést vagy banki bérszámfejtést akarnak), és hogy rendszeresen fizettem a rentenversicherungnak. Ezenkívül az ottani tiszt beszél veled, bár nem sokat, de ez nem olyan nehéz annak, aki a B1-et veszi.

    Mielőtt belépne ebbe a folyamatba, elküldi Önnek a dokumentumok listáját, és ellenőrzi, hogy megfelelő-e. Szerintem azok, akiknek kérdésük van, közvetlenül az Auslanderamthoz fordulnak e-mailen keresztül, ők megmondják, hogy jogosult-e jelentkezni.

    Legyen könnyű.

    Ilyen e-mailt kaptam a legutóbbi előkészítés előtt. Itt hagyom a kért dokumentumok példaként. Az a helyzetem, hogy a feleségemnek volt egy kereszt nélküli vertragja, nekem pedig egy kleinunternehmenem.

    A népesség-nyilvántartási mintát egyébként törökül írták.:)

    Ich bitte daher um Mitteilung, ob Sie in Besitz der nachfolgenden Unterlagen sind:

    – gultiger Reisepass

    – gultiger Aufenthaltstitel (eAT)

    - Népesség

    – Heiratsurkunde mit deutscher Übersetzung

    – Einbürgerungstest

      Hinweis: Sollten Sie den Test nicht abgelegt haben melden Sie sich bitte zoom Einbürgerungstest an und teilen mir bitte den Testtermin mit

    – Sprachnachweis B1 (TELC, DSH vagy Goethe-Zertifikat)

    Alternatív zum Einbürgerungstest / Sprachnachweis können auch vorgelegt werden: 

    – Nachweis Integrationskurs (mit den 3 Zertifikaten: BAMF-Zertifikat Integrationskurs, TELC-Zertifikat für Zuwanderer und Bescheinigung Leben in Deutschland / 33 Fragen)

    – Mietvertrag oder Nachweis Eigentum

    – Kindergeldbescheid

    – Rentenversicherungsverlauf

    – unbefristeter Arbeitsvertrag

    – die letzten 3 Gehaltsabrechnungen

    Alternatíva: unfristister Arbeitsvertrag und Rentenversicherungsverlauf Ihrer Frau und die letzten 3 Gehaltsabrechnungen.

    Ich schaue mir dann die Unterlagen mal and terhes Ihnen eine Rückmeldung.

    Bitte teilen Sie mir auch mit, softern Sie in der Vergangenheit wegen Straftaten verurteilt worden sind.

    ► Hinweis: Im Einbürgerungsverfahren werden ua Auskünfte beim Bundeszentralregister, Polizei und Verfassungsschutz eingeholt. Im Verfahren selbst haben Sie dann zu versichern, dass unrichtige oder unvollständige Angaben zur Ablehnung oder Rücknahme der Einbürgerung sowie zu einer Freiheits- oder Geldstrafe (StAG 42. §) führen können.

    yenicerixnumx
    Résztvevő

    Nos, most minden dokumentum megvan. Vagyis német állampolgár lehetek, ha akarok. De nagyon gondolkodom azon, hogy mi lesz nekem a plusz és mínusz. Szeretnék Törökországban élni, holnap egy nap késő és újra a török ​​állampolgárságom miatt elkövetett nehézségek miatt. Az ottani munkám elmúlt. Végül is itt határozatlan idejű lakhelyem van, és ugyanazok a jogaim vannak, mint a német állampolgárokkal.
    Mit mondasz srácok, hadd szerezzek német állampolgárságot?

    szívtelen
    Résztvevő

    Üdvözlöm, még ha lemondasz is a török ​​állampolgárságról, kék lapot kapsz. Ez kék. A kártyával nemcsak szavazati jogod van és megválasztottnak minősülsz, vagyis nem szavazhatsz, nem lehetsz jelölt a törökországi választásokon... Ezen kívül az öröklési jogod, a határozatlan tartózkodáshoz való jogod, a munkához való jog stb., minden jogod ugyanaz marad, mint a török ​​állampolgároké.Azt tanácsolom, hogy ha egyáltalán van jogod gondolkodni, vegyél fel német állampolgárságot.Ha nem adja meg, akkor van egy tervem, hogy 10 vagy 15 év múlva visszatérek. Meg akarom szerezni az állampolgárságot és elmegyek. Ha megbánom holnap vagy holnapután, legalább van esélyem visszatérni. Mint tudod, ha 6 hónapig Németországon kívül maradsz, maradj a végtelenségig. A jogaid elhalnak, nem térhetsz vissza

    yenicerixnumx
    Résztvevő

    Üdvözlöm, még ha lemondasz is a török ​​állampolgárságról, kék lapot kapsz. Ez kék. A kártyával nemcsak szavazati jogod van és megválasztottnak minősülsz, vagyis nem szavazhatsz, nem lehetsz jelölt a törökországi választásokon... Ezen kívül az öröklési jogod, a határozatlan tartózkodáshoz való jogod, a munkához való jog stb., minden jogod ugyanaz marad, mint a török ​​állampolgároké.Azt tanácsolom, hogy ha egyáltalán van jogod gondolkodni, vegyél fel német állampolgárságot.Ha nem adja meg, akkor van egy tervem, hogy 10 vagy 15 év múlva visszatérek. Meg akarom szerezni az állampolgárságot és elmegyek. Ha megbánom holnap vagy holnapután, legalább van esélyem visszatérni. Mint tudod, ha 6 hónapig Németországon kívül maradsz, maradj a végtelenségig. A jogaid elhalnak, nem térhetsz vissza

    köszönöm a választ
    Azt hiszem, megkapom a német állampolgárságot, testvér. A legjobb az egészben, azt hiszem, mindig jó polgárnak lenni, ahol élsz.

    volkanxnumx
    Résztvevő

    Helló kedves fórumlakók,

    Hosszú idő után megszereztem a német állampolgárságot. Hadd mondjak el egy kicsit a folyamatról. Remélem, hogy az általam megadott információk hasznosak lesznek.

    2017. március: Érkezés Németországba

    2019. szeptember: német állampolgárság igénylése
    - megadták a szükséges dokumentumokat.

    (A státuszom a kérelem benyújtásakor; nős egy német házastárssal, 3 éves tartózkodási engedéllyel, teljes munkaidős munkával, b1 nyelvvizsgával és állampolgársági vizsga igazolással rendelkeztem.)

    2020. május: A Landrasamt első levele (vagyis csak arra vártam, hogy az első 8 hónapban sorra jöjjek. Ebben a folyamatban semmilyen intézkedés nem történt.)
    - A kért dokumentumokat megadták.

    2020 augusztus: Landrasamt 2. levele
    -A kért kiegészítő dokumentumokat megadták

    2020. szeptember: Landrasamt 3. levele (honosítás garantálva)
    Ezzel a dokumentummal;

    2020. szeptember: Török állampolgársági kilépési kérelem a konzulátushoz
    - Az alkalmazás elkészült, és a kitöltési folyamat nyomon követése megtörtént az online nyomkövető rendszerrel.

    2020 november: Állampolgársági bizonyítvány megszerzése a konzulátustól engedéllyel:
    – A kapott dokumentumot elküldték a landrasamnak.

    2020. december: német állampolgársági bizonyítvány megszerzése:
    – volt az utolsó levél landrasamttól. Időpontot egyeztettem és személyesen átvettem a német állampolgársági bizonyítványomat.

    Ugyanezen a napon állampolgársági okmányt, útlevelet és személyazonosító okmányt kértek az önkormányzattól. Várakozási idő 4-6 hét.

    A Corona-folyamat miatt az első kérelem és az állampolgársági bizonyítványom átvételének napja közötti teljes folyamat levél és telefon formájában történt. Ezért gondolom, hogy a folyamat egy kattintással hosszabb ideig tart, mint a szokásos körülmények között.

    Ez a folyamat számomra nehéz, hosszú és költséges folyamat volt. Remélem, hogy munkája gyorsabban fog eredményülni. Lehet, hogy elfelejtettem, vagy hiányosan írtam, privát módon is írhatok, ha akar, tudásomban és tapasztalatomban segíthetek.

    Boldog fórumtársak…

    szívtelen
    Résztvevő

    Először is azt gondolom, hogy Volkan döntött a leglogikusabban. Mindig az a leglogikusabb, ha a legtöbb garanciát az állampolgárság előnyben részesítése jelenti az állandó vagy az állampolgárság helyett, ha határozatlan tartózkodási hely van. Szerintem értelmesebb azt mondani, hogy nem tudni, mi fog történni holnap. Sok. Kommentálom, őszintén szólva, elfelejtettem, amit írtam, információs céllal szeretnék írni. Remélem, hogy még nem írtam, de kérem a megbocsátását :) 4-5 hónappal ezelőtt küldtem egy e-mailt a külföldi hivatalba. Amikor B1, akkor a várakozási idő 7 évre csökken. Megkérdeztem, hogy igaz-e, azt mondták, hogy 8 éves foglalkozással kell élniük. Ha B1 van, ha 7 évig b2, akkor azt mondták, hogy az állampolgárságot 6 év után lehet megszerezni. Természetesen ezeknek a nőtlen vagy elvált embereknek, mivel Volkan német állampolgárral él házasságban, 3 év után megszületett az állampolgárság joga, hogy ne keveredjek össze. Jövő év októberétől 7 éves foglalkozásom van, ha megszabadulok ettől a betegségtől, akkor szeretnék elindulni és német állampolgársá válni, ha megszabadulok ettől a betegségtől.

    volkanxnumx
    Résztvevő

    Köszönöm testvérem, remélem, minden a te szíved szerint fog történni.

    Köszönöm testvérem, remélem, minden a te szíved szerint fog történni.

    Sok szerencsét, kaphat kék kártyát vagy a törökországi lakosság konzuli igazgatóságát. Megvettem a törökországi látogatásomat. 15 líra díjat akartak, és kapsz egy határidőt, mielőtt elmész. A török ​​személyi igazolvány száma nem változik, így semmi sem változott sokat, de ha bankszámlája van, aláírnak egy papírt, amely jelzi, hogy Önnek külföldön van adókötelezettsége. (ha értesíti). Szerintem ez nem különbözik a kettős állampolgárságtól, kivéve a szavazást és a közszférában való munkát.

    Üdvözlet

    volkanxnumx
    Résztvevő

    Köszönöm Isztambul.

    saját folyamatod; Úgy gondolom, hogy ha azt írja meg, melyik városból pályázik, és összesen hány hónapot / évet kap, akkor hasznosabb információkat nyújt azok számára, akik információt keresnek ebben a témában.

    Mivel a téma megnyitása közben arra gondoltam, hogy ki melyik városból és mennyi ideig kapta a német állampolgárságot, nem pedig arra a kérdésre, hogy milyen dokumentumokra van szükségem. Mint tudják, a várakozási idő és az eljárás államonként változik, és az emberek úgy gondolják, hogy ha erről a folyamatról várakozás közben információt kapok, összehasonlíthatok. Ahogyan a legtöbben azt kérdezzük, hogy a családegyesítési vízumra várva mennyi ideig tart a vízumügylet.
    Egyébként a nagy fórumon nincsenek még barátok, akik trdenből jöttek és német állampolgárok lettek?
    Üdvözlettel, jó fórumok.

    szívtelen
    Résztvevő

    A vízumeljárás során mindenki itt van, de állandó lakhelye vagy állampolgársága után elmenekül, mert nincs munkahelye. Sok ember sajnos önző. Nem nehéz itt megosztani és segíteni, mint te ..

15 válasz megjelenítése - 1-től 15-ig (összesen 19)
  • A téma megválaszolásához be kell jelentkezned.